Мартенчета 2018

  • 70 548
  • 466
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 166
Да наистина всяко се развива различно.  Моя ще прави 5месеца след 2 дена и още не се завърта. Повече прави опити дасе надига и сяда.

# 211
  • Мнения: 20
Момичета да ви питам как сте със спането. Аз не знам вече какво да правя. Спи и се, а не спи. През деня дремва за половин час, най-много два пъти и това е. Нощно време също се буди, яде, заспива и пак всичко се повтаря.

# 212
  • Мнения: 173
Момичета да ви питам как сте със спането. Аз не знам вече какво да правя. Спи и се, а не спи. През деня дремва за половин час, най-много два пъти и това е. Нощно време също се буди, яде, заспива и пак всичко се повтаря.

Нощния сън ми е най-голямата болка...буди се постоянно, гушкаме се, пак я слагам и след час същите занимания. Давам и да хапва веднъж през нощта, не се стремя да го махам още това ядене, защото през деня си ги разреди доста. Педиатърката въобще не ми взе на серизно проблема...реши, че ще е от зъбите и вдига рамене.

# 213
  • Мнения: 20
Момичета да ви питам как сте със спането. Аз не знам вече какво да правя. Спи и се, а не спи. През деня дремва за половин час, най-много два пъти и това е. Нощно време също се буди, яде, заспива и пак всичко се повтаря.

Нощния сън ми е най-голямата болка...буди се постоянно, гушкаме се, пак я слагам и след час същите занимания. Давам и да хапва веднъж през нощта, не се стремя да го махам още това ядене, защото през деня си ги разреди доста. Педиатърката въобще не ми взе на серизно проблема...реши, че ще е от зъбите и вдига рамене.
Ох не знам, заспива докато суче и като река да я сложа в леглото и се ококорва🙄а през нощта поне два пъти яде, само така се успокоява. И аз си мисля, че е от зъбите, но не знам. Преди поне през деня спеше, а сега и през деня и нощта будува.

# 214
  • Мнения: 478
И при нас е така особено през деня - спи й се , а не заспива. Като цяло заспива много трудно. Нощтно време не яде , яде чак сутрин между 05:30-6:30, но пак се буди на няколко пъти, мята се многобройно пъти през нощта , отвива се и трябва да я по наместя , завия и успокоя за да заспи и така заспива и след малко пак така.

# 215
  • Варна
  • Мнения: 244
И при нас е така особено през деня - спи й се , а не заспива. Като цяло заспива много трудно. Нощтно време не яде , яде чак сутрин между 05:30-6:30, но пак се буди на няколко пъти, мята се многобройно пъти през нощта , отвива се и трябва да я по наместя , завия и успокоя за да заспи и така заспива и след малко пак така.
Същото положение е и при нас с тази разлика, че като и се доспи пада голям рев. В момента в който я сложа в легнала позиция започва да плаче, а я виждам, че и се спи. Като се изтощи от мятане и рев заспива сама разтроена... Дано да е просто период, който е въпрос на време да надраснем 😣😔

# 216
  • Мнения: 478
И при нас е така особено през деня - спи й се , а не заспива. Като цяло заспива много трудно. Нощтно време не яде , яде чак сутрин между 05:30-6:30, но пак се буди на няколко пъти, мята се многобройно пъти през нощта , отвива се и трябва да я по наместя , завия и успокоя за да заспи и така заспива и след малко пак така.
Същото положение е и при нас с тази разлика, че като и се доспи пада голям рев. В момента в който я сложа в легнала позиция започва да плаче, а я виждам, че и се спи. Като се изтощи от мятане и рев заспива сама разтроена... Дано да е просто период, който е въпрос на време да надраснем 😣😔
Да и при нас е така, като й се доспи става ужасно нервна , едва я укротявам да заспи.

# 217
  • Мнения: 648
Как сте със сядането ? Лекарката ми направи забележка , че малкият не може да сяда сам! Еми слагам го , ама пак пада напред или в страни:(

# 218
  • Варна
  • Мнения: 244
Как сте със сядането ? Лекарката ми направи забележка , че малкият не може да сяда сам! Еми слагам го , ама пак пада напред или в страни:(
Напълно нормално е да не може да седи стабилно сам! Не се притеснявайте след 6м възраст децата развиват умението да стоят седнали самостоятелно, като може да отнеме месец+ ...

# 219
  • Мнения: 478
Как сте със сядането ? Лекарката ми направи забележка , че малкият не може да сяда сам! Еми слагам го , ама пак пада напред или в страни:(
И моята дъщеря не може да стои сама, иска да е седнала , но трябва да я придържам постоянно , иначе е като круша, клатушка се и пада. Всяко дете се развива индивидуално, ето тя примерно и ортопеда и педиатъра ни казаха, че е пъргава и бързо се развива , пък след 10 дена прави 6м и нито се преобръща и търкаля , нито стои сама. Не я слушай, това са пълни глупости да ти прави забележка, ти какво да направиш. Само ще започне да си сяда след 2-3 седмици.

# 220
  • Мнения: 173
Въобще не съм я мъчила, пробвах 2-3 пъти да я подпра с възглавници, моментално изпъна крачетата и пак в легнало положение-за мен това е знак, че и е рано. Иначе започнах редовно по няколко пъти на ден да я изправям от легнало в седнало положение за ръчичките. Другата седмица сме на консултация, сигурно и нас ще ни смъмрят Wink

# 221
  • Мнения: 332
Мимичета докъде сте със захранването?
Аз съм въвела досега:
- зеленчуците : тиква, тиквички, морков (бял и оранжев) броколи,пъщарнак, карфиол, обикновен и сладък картоф
- плодове: круша
- каша: оризова
- бисквити на Пласмон
Кога мислите да въвеждате месото и жълтък?

# 222
  • Мнения: 478
Мимичета докъде сте със захранването?
Аз съм въвела досега:
- зеленчуците : тиква, тиквички, морков (бял и оранжев) броколи,пъщарнак, карфиол, обикновен и сладък картоф
- плодове: круша
- каша: оризова
- бисквити на Пласмон
Кога мислите да въвеждате месото и жълтък?

Браво. Аз още съм на зеленчуците, от понеделник ще започна каши. За месото и жълтък , мисля като навърши 6м да започна жълтъка, а месото ако издледванията , които се правят шести месец са добре някъде на 7м да го въведа , след като съм въвела всички зеленчуци , плодове, жълтък , кашички. 😊

# 223
  • Бургас
  • Мнения: 176
До никъде 😁, не съм почнала още. На 12-ти прави 6 месеца и след това ще почвам. Май кърменето ми е по-лесно. Вие на АМ ли сте, че толкова много неща сте въвели вече?

# 224
  • Мнения: 648
Мимичета докъде сте със захранването?
Аз съм въвела досега:
- зеленчуците : тиква, тиквички, морков (бял и оранжев) броколи,пъщарнак, карфиол, обикновен и сладък картоф
- плодове: круша
- каша: оризова
- бисквити на Пласмон
Кога мислите да въвеждате месото и жълтък?

От зеленчуците съм въвела всичко . От кашите призова , но не я хареса за това давам елда +плодово пюре ( сливи, манго , ябълки, круша , праскови, банани)месо ще давам от следващия месец ! Бисквитите кога и как ги даваш? И те с глутен ли са?

Общи условия

Активация на акаунт