Ин витро с ДЯ в Биотекском, Киев

  • 59 268
  • 753
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 680
Отговарям набързо...
Донорките, които видях  в клиниката, са млади, издокарани момичета, аз не видях нищо притеснително във външния им вид.
Няма такова нещо те да ви избират донорка. В базата данни не пише кръвните им групи. Ако  искате донорката да има като вашата кр.гр-  избирате си примерно 10 момичета. Виктория ви казва кои от тях имат същата кр.гр.,  дали някоя е заета вече от друга двойка, и след това вече от тези, с които съвпадате, избирате една и Виктория я "запазва" за вас.
Лекарките са млади, но не са случайни. Щом са наети там , значи са достатъчно добри, за да има клиниката тази висока успеваемост.
И не на последно място - имайте предвид, че са трън в очите на много хора, които ужасно се дразнят от успехите на Биотекском , особено конкуренцията.  Така че, нормално е да ги плюят и клеветят ( като у нас😅)
Относно изследванията- щом имат добри резултати, значи правят достатъчно. А ние, когато си хванем гадже и после се омъжим за него, също не го проверяваме до трето коляно дали имат в рода си хора със заболявания😊

# 376
  • София
  • Мнения: 7 511
Точно това с избора на донор и кръвна група го играхме днес. От избраните от нас 10 донорки останаха 4 с подходяща за нас кръвна група и резус фактор.

# 377
  • Германия
  • Мнения: 79
Момичета, дайте идея как  да споделя паролата си на немският форум за Биотекс, така че да не баннат акаунта ми. Който  желае да му я напиша на лични може би.

# 378
  • Мнения: 15
Точно това с избора на донор и кръвна група го играхме днес. От избраните от нас 10 донорки останаха 4 с подходяща за нас кръвна група и резус фактор.


Здравейте пак,момичета
Защо искат кариотип на мен,при положение че бъдещото бебето няма да е от мен така да го кажем.За мъжа ок.И заключението за противопоказания не би ли следвало да е от кардиолог,не АГ

# 379
  • Мнения: 470
Кариотипите са по желание. Какво общо има кардиолога? 

# 380
  • София
  • Мнения: 7 511
На мен ми искаха заключение от мамолог и АГ, че няма противопоказания за бременност. И двете имат смисъл.
Ако имаш кардиологичен или сърдечно съдов проблем, ще ти трябва заключение от съответния специалист.

# 381
  • Мнения: 1 680
На мен кариотип не са ми искали. Само на мъжа ми.
Правих ехография на гърдите и на органите в малкия таз ( матка, яйчници).
Според мен, с това заключение от наше АГ, клиниката един вид се застрахова. Няма как да носят отговорност за цялата бременност. 

# 382
  • Мнения: 220
Много е добре ,че изискват мамография   или ехография  и ехо на таз.Просто това трябва да е задължително условие за всички клиники би трябвало и цитонамазка да искат също .При тези рутинни изследвания, не дай боже могат да помогнат много при откриването на други екстри ,който пък се повлияват много от хормоналните препарати .Ако се разчита на добрата воля аз все ще ходя и още ходя де ....а трябва !Сърдечно -съдовата е важн за износването !Хубаво е да се направи и  по задълбочен преглед относно аритмии ,високо кръвно и евентуално козметични дефекти на сърцето .Важно е за кръвоснабдяването на плода и да не се получи преекламсия .Относно тези изисквания ,много добре !

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 17:41 от d-r Sveta

# 383
  • Мнения: 15
Кариотипите са по желание. Какво общо има кардиолога? 

Ами ако трябва да се прецени риска от една бременност за организма се прави преглед при кардиолог.Така е и в Кипър

# 384
  • Мнения: 1 680
d-r Sveta, не мога да разбера- насочили сте се към тази клиника, или просто така влизаш да си коментираш?

# 385
  • Мнения: 220
Обмислям варианта но все още не мога да взема решение ,но харесвам подхода им  ,КОЙТО ИМАТ КЪМ ПАЦИЕНТИТЕ .Не мисля ,че съм написала нещо лошо или нещо, не точно Тук  коментират и момичета с интересни истории от ,който човек може да научи много   все препатили и  с опит .Просто това е .!Но явно ,трябва да пишат само правещи опити там ли ?Примерно аз се интересувах от кариотипите .Ето разбрах ,че ги искат при преглед .Примерно ММ фактор в морфология плюс проблем с кариотипа и участието на дя ... .ей такива неща ,а тук се коментират и така .....

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 18:54 от d-r Sveta

# 386
  • Мнения: 52
Здравейте и от мен!искам да попитам кр.група на донорката задълж.ли трябва да бъде като моята?

# 387
  • София
  • Мнения: 7 511
Кръвната група може да е всякаква, но резус факторът трябва да е като твоя.



Една вметка към кандидат-мамите с отрицателен резус фактор:
Ако сте имали предишна бременност, без значение дали успешна, биохимична, извънматочна, аборт, кюртаж или др., е възможно при следващо забременяване да направите антитела към бебето, ако то е с положителен резус фактор. За да няма такъв конфликт, трябва да се сложи инжекция анти-Д гама-глобулин, за да неутрализира тези антитела. Има случаи и по време на бременността се слага.
Пускам линк към статия + картинка, това ми се стори най-полезно от изчетеното до момента.

Някой ако има повече опит - да допълни.

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 19:52 от delisardeli

# 388
  • Мнения: 52
Според вас да изследваме ли кариотипа на мъжа ми.Знам че за Киев не е задължително,но сега като чета се замислих.аз др.седмица ще се изследвам за тромбофилия.

# 389
  • Мнения: 470
Скрит текст:
И аз мислих по този въпрос. Значи можем да избираме и с кръвната група на съпруга. Защото в нашия случай аз съм B+ а ММ е О + Ако разбирам правилно от табличката на Дели при нас няма друг вариант бебето ще е или B+или О+  което прави избора ми по обширен.

Общи условия

Активация на акаунт