Февруарчета усмивки раздават и на мама сърцето сгряват!

  • 56 622
  • 755
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 2 666
Виж дали не му е запушено нослето, дали хърка. Може да изписва някакъв дискомфорт. Моята когато е болна се храни оскъдно и трудно. А когато е здрава се разсейва, смее ми се докато се опитвам да я кърмя. Имало е дни, в които е имала 2-3 пълноценни хранения.  Тогава предлагам гърда на всеки час или при всяко примрънкване. Имало е дни с по-сухи памперси. Вчера се консултирах с гастроентеролог и ми каза да не очаквам голямо наддаване.

# 661
  • Мнения: 347
Каза ми да пробвам само с АМ,защото миналта седмица пробвах да дохранвам,но той след кто яде от гъреата,не искаше шише. Яде на 1.30-2,понякога предлагах  и двете гърди,ака по 2 пъти на ден. Смее се,рита с крака.Онзи ден пуснахме ПКК и всичко е в норма.
Вие ме съветвате първо да давам гърда и после да дохранвам?Еми ако пак не иска шише и не качва кг?

# 662
  • Мнения: X
А пробва ли да изцедиш и да видиш колко изцеждаш? По принцип бебето суче по-добре от помпата, но все пак ти е някакъв ориентир. Така ще може да дадеш изцеденото с шише, ако държиш на това. И после ще можеш да прецениш колко добавка да дадеш, ако се налага.

# 663
  • София
  • Мнения: 2 666
Каза ми да пробвам само с АМ,защото миналта седмица пробвах да дохранвам,но той след кто яде от гъреата,не искаше шише. Яде на 1.30-2,понякога предлагах  и двете гърди,ака по 2 пъти на ден. Смее се,рита с крака.Онзи ден пуснахме ПКК и всичко е в норма.
Вие ме съветвате първо да давам гърда и после да дохранвам?Еми ако пак не иска шише и не качва кг?

Била съм в същата ситуация. Насилствено съм дохранвала, но само повече повръщане предизвиках.

Според мен се свържи с консултант по кърмене, най-полезни съвети ще може да ти даде, а и ще прецени ситуацията на база на опита си.

# 664
  • Мнения: 366
Ако бебето отказва дохранване след като е сукало и после е спокойно и няма признаци на глад, според мен просто кърмата му е достатъчна. Ако го храниш на поискване и е весел, жизнен, пълни памперси, не би трябвало да има пивод за безпокойство. Недохранено бебе със сигурност би дало други признаци на неразположение. Мисля че ако се направят още няколко измервания в по-дълъг период нещата ще си дойдат на място. Консултация със специалист по кърмене също може да ти помогне да разбереш дали има нужда да промениш нещо в режима.

# 665
  • Мнения: 16 889
Аз също мисля, че му стига щом отказва дохранване. Нищо лично срещу твоята педиатърка, ама странен съвет, при положение, че имаш кърма. Ама тя и моята педи ми ги разправя едни такива ..
Съветът към теб ми напомня на една препоръка към мен : " давай купешки пюрета на Гербер, щато били пречистени, а не му прави домашни". Нали логика никаква, ама карай. Въобще не я послушах де, ама това е друга тема.

# 666
  • Мнения: 1 418
Няма по-добра храна за бебето  от теойто си мляко!Не се подлъгвай и изобщо не давай АМ.Кърми по на често през час да речем дори и да сиче по 2-3 минути.Може да ти е по спаднала кърмата,  хапвай човече плодове и зеленчуци и пии течности. Консултирай се и със специалист,  както са те посъветвали ако трябва.За увеличаване на кърмата съм чувала и за Феногриик семена или сминфух по наше му.И много е важно кога е метено бебето,  пък и ето пример моята с дрехи и памперс  беше 6200гр. без 6040гр. А пък и за 3м. бебека ти ди тежи доволно.

# 667
  • София
  • Мнения: 2 666
Аз я измервам при двама лекари на различни кантари и разликата е от около 200 грама.

Гледай да мериш преди хранене всеки път и разбира се голичко бебенцето.

# 668
  • Мнения: 6 287
Различните кантари могат да покажат различни стойности дори и да е след минута,ползва се само един кантар и се гледат седмични разлики,а не дневни.
За кърма пия сминдух на капсули,бирена мая на люспи и лактогенния чай на билек,отделно много вода пия,витамини и много плодове сезонни ям.Не се отказвай и според мен от кърменето,аз се отказах и предадох на кърмаческата му стачка и хиляди пъти съжалявам сега,че не бях тогава по твърда и настоятелна и почнах цедене и шише.

# 669
  • Мнения: 347
Детето е мерено на един и същ кантар. До преди няколко седмици ядеше на поискване,заспиваше и на гърдата. И аз не искам да се отказвам от кърмата,детето предните месеци качваше много доволно. Днес давам кърма и след това АМ,яде и от двете.

# 670
  • Мнения: 1 418
Ох,  да се извиня за шльокавиците. Обаче пиша с една ръка от телефона, докато кърмя Hug
Лещичка,  а профилактично ли пиеш тези неща ?Аз също се чудя, дали да си взема чай за лактация,  но да не се престимулира ?
Момичета,  на всички бебетата ли почнаха да се обръщат?Аз понеже почти не я държа по корем,  за сега няма изгледи да аапочне. Преди седмица за малко да се обърне от гръб на корем, много искаше да стигне до тати. Но не е опитвала пак,  сякаш не намира повод, аз пробвам с играчки и тн. ,но не я имтригуват достатъчно. На корем почнах да я слагам за по няколко минути,докато се кефи и усмихва,  ако заплаче я пбръщам.

Последна редакция: сб, 16 юни 2018, 17:23 от hamsti

# 671
  • Мнения: 140
Моят бебок също не се обръща,от време на време като е по гръб се подпира на краката,сякаш се опитва да се обърне,ама дупето му натежава,той си е пухкав.Но всяко дете си е различно,на една моя позната бебето й е на 6 месеца,още не се обръща.

# 672
  • Мнения: 6 287
Пия защото като не суче и ме е страх да не спре само от цедене.Но май почнах да привиквам и мисля няколко дена да почина от всичко.И моят така в началото само се мъчеше,но почнах да му размятам играчки,да го викам,един вид да го стимулирам да се обърне и наистина след няколко дена опити успя.Доста го и окуражавам за всичко- оригване,акане,ядене,обръщане,сега почна и с лазенето.Хваля го,викам му браво,ръкопляскам и много го целувам.От скоро почнах фър да му правя и да го слагам на крака и да го вдигам като му държа ръцете,умира си от кеф и с глас се смее.Но поне час след хранене,че така легнал на ходилата ми по корем като нищо ще повърне.Като си почине нощем и се почва едно приплъзване напред назад и като опре в кошарата рев до небето.Снощи от 11 до 2 нямаше смисъл да лягам беше се наспал и голяма мъка беше.После се умори и спа до 6,но голямо крещене беше и май това ни чака при всяко ново умение и с въртенето така беше.

# 673
  • Мнения: X
Бебо отскоро се научи да се обръща настрани и чат пат се обръща от гръб по корем, но си заклещва едната ръка и настава вой. Епизодично се е обръщал и от корем по гръб, но го прави много рядко. И за двете не настоявам - когато тогава, ако поиска. В леглото например си му е най-удобно по гръб и както и да е застанал за сън си се наглася така.

# 674
  • София
  • Мнения: 820
Оххх не мога да ви изчета, позабравихме форума.

Никога, ама никога не оставям детето да се нареве. Преди да родя друго приказвах. Но, всичко с е промени. Mama bear, за пореден път съм съгласна с това, което казваш. Според мен оставянето да плаче само и да се наплаква би могло да има дългосрочни вреди върху детето. Не разбирам хората, котито го практикуват, но не ги и съдя, те си знаят.

Моето дете се опитва да се върти, ама ѝ натежава главата още. Ноооо на 90% се завърта от гръб по корем.

Гледа ме много като се храня, като пия. Днес пак посягаше към чашата с чая и ѝ дадох едно шише с дръжки. Тя го хвана и набута набързо в устата хихихихи

Общи условия

Активация на акаунт