ВИЕНА Тема 10

  • 65 947
  • 737
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 33
Благодаря,  dobrudjanka!

# 496
  • Мнения: 53
Разбрах, че 1 май е "държавен" празник в Австрия. Моля, който знае, да каже, какво няма да работи в този ден ( или какво ще работи) във Виена.
Благодаря много!

# 497
  • Мнения: 7 048
Разбрах, че 1 май е "държавен" празник в Австрия. Моля, който знае, да каже, какво няма да работи в този ден ( или какво ще работи) във Виена.
Благодаря много!

Общо взето нищо, освен музеите и заведенията - кафета, ресторанти и т.н.

# 498
  • Мнения: 11
Здравейте. Относно картата Виена Пас , винаги ли е на намаление 10% и това намаление само онлайн ли е ? Или и когато се купи на място? И има ли как да се заяви , но да се плати на място или трябва да бъде платена в момента на поръчка?

# 499
  • Мнения: 11
Също така , относно Vienna Pass пише че трябва да се плати с Crédit card , а може ли с ДЕБИТНА КАРТА на MasterCredit или Visa , някой плащал ли е с дебитна карта . И кой е по-добрият вариант да я взема от офис на място или в мобилен вариант на телефона. Благодаря ви.

# 500
  • Мнения: 21
Привет! Flowers Hibiscus
Обмислям пътуване до Виена към края на юни/началото на юли и бих ви била много благодарна, ако ме насочите към
бюджетна  авиокомпания за този сезон..
Кога е най-добре да се купят билетите?
А какъв е горе долу бюджетът ви за ден там? Смятам, мисля, но пак не мога да преценя каква сума би ми била достатъчна, разбира се без кой знае какви глезотиики и тем подобни... Grinning
Благодаря ви предварително!

# 501
  • Мнения: 740
Също така , относно Vienna Pass пише че трябва да се плати с Crédit card , а може ли с ДЕБИТНА КАРТА на MasterCredit или Visa , някой плащал ли е с дебитна карта . И кой е по-добрият вариант да я взема от офис на място или в мобилен вариант на телефона. Благодаря ви.
На място платихме с дебитна Мастъркард, за он-лайн плащане не знам.

# 502
  • Мнения: 2 817
Привет! Flowers Hibiscus
Обмислям пътуване до Виена към края на юни/началото на юли и бих ви била много благодарна, ако ме насочите към
бюджетна  авиокомпания за този сезон..
Кога е най-добре да се купят билетите?
А какъв е горе долу бюджетът ви за ден там? Смятам, мисля, но пак не мога да преценя каква сума би ми била достатъчна, разбира се без кой знае какви глезотиики и тем подобни... Grinning
Благодаря ви предварително!


Ние летяхме много изгодно до Братислава, даже разгледахме и самата Братислава. След това с автобус за 1 час до Виена. За 3 човека харчехме минимум 100 евро на ден.

# 503
  • Мнения: 21
Привет! Flowers Hibiscus
Обмислям пътуване до Виена към края на юни/началото на юли и бих ви била много благодарна, ако ме насочите към
бюджетна  авиокомпания за този сезон..
Кога е най-добре да се купят билетите?
А какъв е горе долу бюджетът ви за ден там? Смятам, мисля, но пак не мога да преценя каква сума би ми била достатъчна, разбира се без кой знае какви глезотиики и тем подобни... Grinning
Благодаря ви предварително!


Ние летяхме много изгодно до Братислава, даже разгледахме и самата Братислава. След това с автобус за 1 час до Виена. За 3 човека харчехме минимум 100 евро на ден.
Благодаря за бързия отговор!
Гледах и до Братислава, но са вечерни и ме притеснява превоза..

# 504
  • Мнения: 2 817
fairytales, да, наистина са ги направили доста късни. Сега ги видях. Има вариант за трансфер с flixbus:
23:20
00:40
Bratislava Airport
Vienna Erdberg
1:20 HRS.Direct
6.99

Има и различни варианти до Виена с прекачване, започват от 85 евро, вижте ги в http://www.azair.eu. За други варианти аз не се сещам Simple Smile


# 505
  • Мнения: 4 808
Ние летяхме до Братислава от Бургас с Райън, там пък полетите са прекалено рано. Но при положение, че бях купила билетите за по пет евро, не се оплаквам:smiles: Вместихме се някъде в 60 евро на ден за двама, но времето ни беше малко и не влизахме в музеи.

# 506
  • Мнения: 19
Малко бай-ганьовски въпрос за Hop On-Hop Off разходките от viennasightseeing.at
Понеже гледам че 48-часовите и 72-часовите включват повече турове - възможно ли е един ден билетите да ги ползват едни хора, друг ден - други и така примерно 4 човека да минат с два билета през различни дни?

# 507
  • Пловдив
  • Мнения: 716
Също така , относно Vienna Pass пише че трябва да се плати с Crédit card , а може ли с ДЕБИТНА КАРТА на MasterCredit или Visa , някой плащал ли е с дебитна карта . И кой е по-добрият вариант да я взема от офис на място или в мобилен вариант на телефона. Благодаря ви.
Съпругът ми купи нашите пасове с дебитна карта.
На 24 май е дългата нощ на църквите. В сайтовете намирам програма за събитията в различните църкви, но е много като обем и е доста  разхвърляна. Моля, споделете, ако предишни години сте посещавали събития от "нощта" - искаме да направим обиколка на Карлскирхе, видях, че ще има светлинни инсталации във Вотивкирхе, за Св.Стефан почти нищо не откривам ...
И още едно питане - налага ли се да се ползва  skip the line за основните забележителсти с Виена пас и кои са обектите, за които няма предимство, а се чака.
И още нещо - когато планирам пътуване, при което искаме да влизаме в музеи галерии и т.н., ми е много трудно да преценя, кое колко време изисква. Наясно съм, че хората са различни и няма начин точно да се определи времето за посещение, но поне ориентировъчно, ако има информация в темата, смятам, че ще много полезна. Дали има опция, при пускане на следваща тема, да се направи една анкета?

Ние ще бъдем във Виена от 19 май /неделя/ до 26 май /неделя/ и се опитвам да направя примерна програма:

Понеделник:
Музей за история на изкуството и Имперска съкровищница
Вторник:
Испанска школа, Световен музей и Къща на Музиката
Сряда:
Шьонбрун,  Природонаучен музей
Четвъртък:
Хофбург, вкл. Библиотека и Музей на глобусите,  Балет "Корсар" в Щатсопер
Петък:
Зоопарк, Белведере, Нощ на църквите
Събота:
Технически музей, Къща и музей Хундертвасер,  Пратер, Дунавска кула

или
Понеделник:
Шьонбрун
Вторник:
Испанска школа, Хофбург, вкл. Библиотека и Музей на глобусите, Пратер
Сряда:
Музей за история на изкуството и Природонаучен музей
Четвъртък:
Зоопарк, Балет "Корсар" в Щатсопер
Петък:
Къща на Музиката, Къща и музей Хундертвасер, Белведере, Нощ на църквите
Събота:
Технически музей, Световен музей и Дунавска кула

За понеделника искам да ни е свободен следобеда след 17 и вечерта, т.к. съпругът ми е рожденик.
В сряда Природонаучния музей е с удължено работно време и ако на хлапетата им допадне, бихме могли да останем до по-късно
В петък пък Белведере е с удължено работно време до 21 и оттам направо мислим да започнем обиколка из 3-4 църкви, начиная с Карлскирхе
В събота сутринта съм харесала събитие за децата в Техническия музей.
Та горе долу това са нещата, с които съм се съобразявала, като нахвърлях програмата.
Моля, пише как ви се струва - ако е твърде "претъпкана", ще редуцирам. Не искам препускане, ще ми се спокойно да можем да разгледаме местата, които посещаваме, от една страна, а от друга, бих искала да имаме време за шляене и импровизации ...
Само да уточня - единствено съпругът ми е бил във Виена, за мен и децата /на 8 г. и 11г./ ще е  първо посещение, като малкият човек хич не си пада по класически дворци, но обожава галерии. Welt museum няма начин да отпадне - съпругът ми много държи да ни го покаже.
Ще се радвам да дадете конкретни съвети, как да коригирам програмата, така че да ни достави удоволствие.

# 508
  • София
  • Мнения: 11 987
Природонаучният музей може и цял ден да ви отнеме, ако на децата им хареса.
Ние откарахме около 4-5 часа, ако не беше дошло времето за затваряне, щяхме и още да останем.
Шьонбрун е далече, предполагам, че един ден ще стигне за двореца, градините и зоопарка, но ще е наистина цял ден.

# 509
  • Мнения: 29 339
Тъкмо това щял да пиша като змия. Природонаучният си е за цял ден.

Не видях да сте сложили в програмата - Морски свят. Струва си да се посети.  Peace

Шонбурн и Зоопарка са на едно място, така че се съчетават.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт