Банята - 32 тема

  • 105 715
  • 801
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
  впоследствие обърнах внимание,че в описанието пише ,че е за ниско налягане до 1 бар. И сега се чудя дали ще ми свърши работа ,при условие,че ще се захранва от обикновен бойлер /на газ или пелети/ в три етажна къща в центъра на Пловдив?
Балли,
В Пловдив налягането си е в норма, 6 atm.,
т.е. трябва да се купуват изделия, които са за "високо" налягане, до 10.
GROHE 34437000 е до 1, което като следствие ще имате проблем, ще капе, ще "избие".
Налягането след бойлера е същото, каквото е преди бойлера.

# 121
  • Мнения: 92
Здравейте. Записвам се и аз в темата. Благодаря на всички, които споделят полезен опит.
Моля за съвети по следните въпроси. В скрит текст прикачвам схема на разпределението, което сме измислили за нашата баня. Нейните размери са 165 х 164 см. В нея в момента има само мивка и душ, а тоалетната е в отделно помещение (долепено до банята), но нашата цел е в банята да имаме и втора тоалетна чиния.
1. Как ви се струва този вариант за позициониране на мивка, тоалетна чиния и душ зона? Мръсният канал е там, където е разположена тоалетната чиния на схемата, така че предполагам това е оптималното място за нея.
2. На схемата сме предвидили 70 см дължина за тоалетната чиния (15 см куфар за структурата за вграждане + 55 см дължина на самата тоалетна чиния), но има ли вариант да се вместим в по-малко? Каква е минималната ширина на куфара и какви по-къси тоалетни чинии сте виждали (аз намерих в Банястил турски конзолни чинии с дължина 49 см)?
3. Мислите ли, че по 25 см свободно пространство от двете страни на тоалетната чиния е достатъчно или ще е некомфортно за ползване?
4. За момента сме се спрели на вариант душ пространството да е с размери 90 х 100 см и да е оградено със сгъваеми/подвижни паравани и от двете страни, за да може спокойно да се използват мивката и тоалетната, когато никой не се къпе. Може ли да се поставят параваните без праг на пода и къде ще ми препоръчате да потърся оферти (видях в сайта на Кераглас параван тип хармоника, но цената е доста висока)? Възможно ли е да имаме само един лентов сифон общ за суха и мокра част (на схемата е отбелязан с оцветения правоъгълник)?
5. ЛЕД панел с каква мощност ще е достатъчен за добра осветеност на банята?

Благодаря предварително за всички мнения!


Скрит текст:

# 122
  • Мнения: 3 080
Ако все пак някой се къпе? Как ползваме тоaлетната? Simple Smile

# 123
  • София
  • Мнения: 1 744
Точно до вратата отдясно можете да сложите мивката.А тоалетната може да е извъртите да сочи вратата.

# 124
  • Мнения: 6 349
Здравейте. Записвам се и аз в темата. Благодаря на всички, които споделят полезен опит.
Моля за съвети по следните въпроси. В скрит текст прикачвам схема на разпределението, което сме измислили за нашата баня. Нейните размери са 165 х 164 см. В нея в момента има само мивка и душ, а тоалетната е в отделно помещение (долепено до банята), но нашата цел е в банята да имаме и втора тоалетна чиния.
1. Как ви се струва този вариант за позициониране на мивка, тоалетна чиния и душ зона? Мръсният канал е там, където е разположена тоалетната чиния на схемата, така че предполагам това е оптималното място за нея.
2. На схемата сме предвидили 70 см дължина за тоалетната чиния (15 см куфар за структурата за вграждане + 55 см дължина на самата тоалетна чиния), но има ли вариант да се вместим в по-малко? Каква е минималната ширина на куфара и какви по-къси тоалетни чинии сте виждали (аз намерих в Банястил турски конзолни чинии с дължина 49 см)?
3. Мислите ли, че по 25 см свободно пространство от двете страни на тоалетната чиния е достатъчно или ще е некомфортно за ползване?
4. За момента сме се спрели на вариант душ пространството да е с размери 90 х 100 см и да е оградено със сгъваеми/подвижни паравани и от двете страни, за да може спокойно да се използват мивката и тоалетната, когато никой не се къпе. Може ли да се поставят параваните без праг на пода и къде ще ми препоръчате да потърся оферти (видях в сайта на Кераглас параван тип хармоника, но цената е доста висока)? Възможно ли е да имаме само един лентов сифон общ за суха и мокра част (на схемата е отбелязан с оцветения правоъгълник)?
5. ЛЕД панел с каква мощност ще е достатъчен за добра осветеност на банята?

Благодаря предварително за всички мнения!


Скрит текст:

1. Куфарът за тоалетната чиния е достатъчно да е с ширина 70 см, за да я ползвате нормално.
2. Нищо им няма на турските чинии вземете тяхна от по-прибраните.
3. Подът може да се направи с един сифон и без да слагате праг като го "вкопаете" и монтирате параваните със стъклодържачи, за да минава отдолу водата.
4. Слагате два статични паравана един от към мивката с ширина 40-45 см (да не надстърча от мивката) и един от към тоалетната чиния 60-65 см
5. Взимате мивка с ширина 50 см, като оставяте по 10 см от двете страни.
6. Душът го слагате на стената на мивката.
7. Оптималното разпределение на Вашата баня е това, като може да го направите със или без врата в зависимост от финансите.

a това стават размерите на душ-зоната като се влиза през отвора, който остава около 49-50 см


Последна редакция: чт, 07 юни 2018, 17:24 от drago_2008

# 125
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 618


Предстоти ни да влезем в ново жилище - готово, с отделна баня и отделна тоалетна. Банята е разположена точно като на тази схема, но липсва тоалетната. Аз искам да попитам можем ли с малко къртене да сложим тоалетна в банята, както е на схемата. Сега това място е празно, а вратата се намира точно срещу мивката?

# 126
  • София
  • Мнения: 1 744
Зависи от щранга за мръсната вода дали е възможно да се сложи тройник.

# 127
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 618
Зависи от щранга за мръсната вода дали е възможно да се сложи тройник.
По нотариален акт банята се води с тоалетна. Но ще питам и съседите като дойде време. Дано стане иначе това пространство е неизползваемо.

# 128
  • София
  • Мнения: 158
          Здравейте!
Записвам се и аз в темата. Благодаря на всички, които споделят полезен опит.
Моля за съвети по следните въпроси. Размерът на банята е 2.8 кв. , дължина 1.88 х 1.44 см.
1. Как ви се струва този вариант за позициониране на мивка, тоалетна чиния/с вградено биде/ и душ зона?
2. Бих желала да има параван, вкопан в плочките. Проблемът е, че сифонът е по средата на банята /64 см. от стената/. Възможно ли е да сложа лентов сифон?
3. Къде ще ми препоръчате да потърся оферти и проект на баня? Насочила съм се към Keramo за плочки. Тъй като банята е малка, какъв цвят плочки бихте предложили? Бих желала да е в морски стил - бяло и синьо.
4. В банята липсва прозорец, а искам да има добра осветеност. Какво осветление бихте предложили?

Прилагам снимки:
1.
2.
3.

Благодаря предварително за всички мнения!

# 129
  • София
  • Мнения: 13
Ако сте склонна да се разделите с част от складовото помещение, може да се получи чудесна голяма баня с прозорец Simple Smile

# 130
  • София
  • Мнения: 158
Складовото помещение мисля да го използвам за дрешник.

# 131
  • София
  • Мнения: 13
А вариант входа за дрешника да е от спалнята. Така пак може да се получи голяма баня.

По въпросите ви  - аз съм ползвала Артгрес, доволна съм.
Сифонът може да се измести където е удобно.

# 132
  • Мнения: 656
Да докладвам  и аз офертите ми за параван, моят е за вана 150. Ще е с  30 см статичен, после ъгъл и 75 пак статичен, а до него плъзгащ още 75 см. Вариант немат 900 лв, а мат 1100, ако е с испански  обков. Вариантите с датски  обков 1200 съот. 1500 лв.
Цените  са с доставка  и монтаж.
Очаквах по-малко, че  нали  е вана и е по-ниска височината, но...
Вие какво ще кажете?
И кое бихте ми препоръчали  мат или не?

Момичета, да побутна въпроса  си за офертата за параван за ваната: как ви се струва?
И какъв  вид  стъкло  препоръчвате: мат или не?

Здравей, аз не бих затворила ваната с паравани, ще стане парник. Заложила съм един статичен параван около 50-60 см, за да не пръска от едната страна. Защо ти е такова затваряне?

# 133
  • Мнения: 463
Да докладвам  и аз офертите ми за параван, моят е за вана 150. Ще е с  30 см статичен, после ъгъл и 75 пак статичен, а до него плъзгащ още 75 см. Вариант немат 900 лв, а мат 1100, ако е с испански  обков. Вариантите с датски  обков 1200 съот. 1500 лв.
Цените  са с доставка  и монтаж.
Очаквах по-малко, че  нали  е вана и е по-ниска височината, но...
Вие какво ще кажете?
И кое бихте ми препоръчали  мат или не?

Момичета, да побутна въпроса  си за офертата за параван за ваната: как ви се струва?
И какъв  вид  стъкло  препоръчвате: мат или не?

Здравей, аз не бих затворила ваната с паравани, ще стане парник. Заложила съм един статичен параван около 50-60 см, за да не пръска от едната страна. Защо ти е такова затваряне?
Причините са няколко.  Но най-важната е, че  съм с две малки  деца, които като се къпят: пръскат навсякъде. Ако няма   параван навсякъде,  ще трябва да чистя цялата  баня след тях. А и да сменям шкафове, врати съвсем  скоро , защото  ще ги пръскат постоянно  и раздуят.

# 134
  • Мнения: 656
Ти си знаеш най-добре.
Те ако пръскат и размахват, и закалените стъкла също се чупят. В такъв случай сложи цял или частичен мат, за да задържи парчетата стъкла при евентуален удар.
Като цена ми се вижда висока, но може би имаш по-сложни механизми.
Нищо не пречи да питаш на 4-5 места.

Общи условия

Активация на акаунт