Банята - 32 тема

  • 105 601
  • 801
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 6 314
Еми явно за майстора това не е било проблем. Ако той е купувал лайстната понеже вас Ви е нямало, то трябвало е да съобрази, че и след фугиране нашупленото няма да се скрие. Да не работи с китайска машинка за рязане или пък толкова да си може?! Аз като правя ремонт от разстояние винаги искам снимки, ако имам някакви съмнения за нещо искам и от близък план или пращам доверено лице на инспекция Wink

bubalesa, имам баня с тези плочки на Yurtbay и са си много хубави. Добре направени, без камбури и разлика в размера.

https://baniastil.com/%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B … orghini-3939.html

# 601
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 178
https://baniastil.com/%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BE … seramik-8092.html
Тези искам като основа на пода и една лента нагоре по едната стена за ефект😊 Много ми харесват

# 602
  • Перник
  • Мнения: 4 864
https://baniastil.com/%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BE … seramik-8092.html
Тези искам като основа на пода и една лента нагоре по едната стена за ефект😊 Много ми харесват

Любимите на нашия майстор - нямало как да сбъркаш Grinning

За под аз предпочитам тези
https://baniastil.com/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B … eramica-9516.html

# 603
  • Мнения: 4 418
https://baniastil.com/%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BE … seramik-8092.html
Тези искам като основа на пода и една лента нагоре по едната стена за ефект😊 Много ми харесват
Ние такива взехме за пода в банята.  Още не сме ги положили и не мога да дам отзиви. За стените взехме едноцветни с леко рустик ефект.

# 604
  • Мнения: 594
Драго, искрено те моля да покажеш банята с мраморните плочки, защото са ни един от основните избори, но сме харесали други декорни.

# 605
  • Мнения: 2 452
Драго, искрено те моля да покажеш банята с мраморните плочки, защото са ни един от основните избори, но сме харесали други декорни.
И аз се нареждам с молба да видим банята харесала съм комбинацията дървесен под и мраморни стени и още търся плочки които да ми харесват и да не са 60-80лв

# 606
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Да, на Гадамер тоалетна беше с такива, а доста време мина и тези пачуърк плочки не са ми омръзнали,

Няколко пиннати снимки имам в пинтерест, съчетава се добре със светло дърво.

Скрит текст:


 

# 607
  • Мнения: 6 314
Драго, искрено те моля да покажеш банята с мраморните плочки, защото са ни един от основните избори, но сме харесали други декорни.
Заповядай

Последна редакция: чт, 04 окт 2018, 08:05 от drago_2008

# 608
  • Мнения: 594
Супер е, мерси много. Аз искам да ползвам друг декор, но и това е много хубаво!

# 609
  • Варна
  • Мнения: 1 203
Здравей Драго! Много ми харесаха мраморните плочки. Може ли линк към тях от магазина който си ги купила. Ако не ,поне серията и производителя напиши. Може и на лични.

# 610
  • Мнения: 6 314
Здравей Драго! Много ми харесаха мраморните плочки. Може ли линк към тях от магазина който си ги купила. Ако не ,поне серията и производителя напиши. Може и на лични.
Първото мнение на тази страница...
bubalesa, имам баня с тези плочки на Yurtbay и са си много хубави. Добре направени, без камбури и разлика в размера.

https://baniastil.com/%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B … orghini-3939.html

Моите не са декоративните, които са на бройка, а Form Bianco.

# 611
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
Помощ! Как се чисти стъклен матов параван? В нета четох, че трябвало да се фиксира с нещо за да се чисти лесно. За сега успях със спирт, моля споделете опит.

# 612
  • Мнения: 7 106
Здравейте, предстои ми пълен ремонт на банята и ми се иска да се посъветвам с вас относно най-оптималната и подредба. Ще приложа два чертежа на ръка как е в момента и как ми се иска да бъде и ще помоля за коментари правилно ли съм се насочила :

Скрит текст:
 


Първият е как е в момента, втората снимка е на бъдещата баня. Имам три сифона в банята, един в душ кабината, един във ваната и един в средата на банята. Смятам да махнем ваната и на нейно място да изградим стена, перпендикулярна на страна 242 и да сложим стъклена вратичка на другата и страна под вратичката праг, за да не излиза в сухата част вода. На мястото на душ кабината искам да сложа пералнята и сушилнята една до друга, място ще имам достатъчно. Бидето ще го махнем и сега тук чуденката ни е, дали втората стена на душ пространството да е до трегера- около 110 на 148 /моя мъж така предлага/ или по-напред както съм начертала с пунктира- около 110 на 100 /както предлагам аз/. Ако я направим както иска той се притеснявам че от вратата ще виждам стена срещу себе си и нещо не ми се нрави. На втората снимка съм забравила да нарисувам шкафа с мивката, планирам да е на същото място както си е сега.
И друго да попитам, вентилаторът в момента е в ъгъла на страна 37,5 и229,5 / това е комина/отдушника май/ Simple Smile черната точка от схемата Grinning , има ли вариант да се премести над душ пространството и да е ефективен в същото време?

# 613
  • Мнения: 6 314
да сложим стъклена вратичка на другата и страна под вратичката праг

Перпендикулярно на стената дето ще зидате ли? Вие трябва или да иззидате и от другата странаедна по-тясна вертикална стена - 55-60 см или да сложите стично стъкло и врата. Кабината Ви е широка 120 см, каква вратичка?
Не я правете до трегера, а преди него. Може в оставащото разстояние да сложите някаква ПВЦ колона или да си закачата хавлиите и да сложите отдолу кошове за мръсни дрехи. Още повече, че там ще Ви е и перално, помислете го, но иначе тази стена много ще захлупи баш срещу вратата.
Никакъв праг под вратата не Ви трябва. Направете си сифон и наклон към стената 242 см и нищо няма да излиза под врата. Сифонът в общата част бих го бутнала под бойлета до стената 229 см и натам да се направи наклонът от всички точки в сухата част.
По спомен тези кошове могат и един над друг да се слагат
Скрит текст:

А защо не сложите двата уреда един над друг? И не ползвате едни 50 см до тях за място за кошове за дрехи за пране и нагоре рафтове за перилни препарати и подобни? Скривате ги зад една матирана врата да речем ако не искате нищо да се вижда или слагате плътни пластмасови кошове и някакъв шкаф с врати над тях. Ще разширите още малко кабината до 130 см и на другата посока на 100 см. Ще стане доволно голяма!

# 614
  • Мнения: 7 106
да сложим стъклена вратичка на другата и страна под вратичката праг

Перпендикулярно на стената дето ще зидате ли? Вие трябва или да иззидате и от другата странаедна по-тясна вертикална стена - 55-60 см или да сложите стично стъкло и врата. Кабината Ви е широка 120 см, каква вратичка?

drago_2008 , много благодаря за включването! Вратичката ще бъде на успоредната на 242 стена и да, ще се затвори със стена или статично стъкло и ще се остави отвор колкото за вратичка. Искам минимално стъкла, първо защото имам някаква фобия от стъкло в банята и второ тук водата е УЖАСНО твърда и варовика ми разказва играта. Искам да си улесня чистенето максимално и да нямам метални/хромирани/стъклени/ пластмасови излишни елементи, които да ми трупат варовик и да им робувам. 20 години робувам на вана и душ кабина до гуша ми е дошло! Стената пръскам, тръкна и обливам с душа и готово!
В момента имам голям кош за пране, който е под бойлера/ вертикален/ зад вратата и ми е екстра. Смятам да си го оставя там, свикнали сме му Grinning. За душ пространството ще те послушам, защото това беше и моето мнение, на оставащото място до трегера ще пъхна една колона, да я кичи щерката със ароматни свещи Grinning .
Точно това ми беше чуденката, как да разположа пералнята и сушилнята -дали една до друга под плот и отгоре да си сложа окачен шкаф или рафтове за джунджурии и препарати, или една над друга, ама се притеснявам да не станат твърде много високи неща "надвиснали" над главите ни в банята, а си има достатъчно място да са едно до друго Thinking. Пък и от страни до стеничката ще остане "дупка" Която да се чудя с какво да запълвам / пак с някой шкаф най-вероятно Stuck Out Tongue Winking Eye

Ще помоля за мнение и за вентилатора, ще стане ли да бъде преместен или няма да е ефективен толкова далеч от въздуховода?

Общи условия

Активация на акаунт