Сметка за ток 1800лв

  • 10 935
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 917
Те вече си признаха, че е станала грешка и че няма да ги плащам, само че още незнам новата си сметка и подробности. Трябва да ми предложат да не плащам нищо този месец за компенсация за стреса. hahaha
smile3501 newsm10

# 61
  • Мнения: 46 535
Те вече си признаха, че е станала грешка и че няма да ги плащам, само че още незнам новата си сметка и подробности. Трябва да ми предложат да не плащам нищо този месец за компенсация за стреса. hahaha


Радвам се, че е недуразумение и няма да те карат да ги плащаш  Peace

# 62
  • Мнения: 23 017
Да, случи ни се, не чак толкова голяма, но за нас беше нереално голяма, защото сметките ни се движат в рамките на 14-20 лв.

Сверихме данните с електромера и се оказа, че служителят, който е записвал показанията е разменил първите 2 цифри. Обадихме се, казахме реалните показания и ни накараха да изчакаме една седмица, за направят корекция, тогава отидохме и платихме истинската цена. Не са ни карали да ги плащаме и след това да коригират, въпреки, че това очаквах.

Другия вариант е някой да се е закачил за вас, но за такава сума, не мога да си представя какво чудо е било включено  Shocked

Успех!    bouquet
Е към нас се е включил някой,но още не можем да разберем кой и къде.Смятаме,че може да е станало по време на строежа на блока.Имаме жилището от 2001г,но не сме живяли там до ноември миналата година.За тези години общо сме платили 700 лв без да живеем там #CrazyОт енергото нищо не могат да направят.Миналата година се запалиха електромерите на входа ,заради кражбата.Тогава намерихме едната скоба,но понеже изгоряха всички кабели/на целия блок/пак не хванахме мръсника.Зимата плащахме 480 лв ток/парното е на ток/,а сега ,без парно плащаме 130 лв....Откъдееееее #Cussing out

# 63
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941

Някъде бях пислала, но не мога да го намеря, ще се опитам пак да го напиша:
Компютър- 24 часа, никога не го спираме.
2 телевизора по около 12 часа на ден.
Пералня всеки ден, почивните дни и по 2 пъти пускам.
Готвене всеки ден на скара или фурна, котлона рядко ползваме, а и той е газов.
Микровълнова.
Партигрил.
Фритюрник.
5 лампи, само едната е енергоспестяваща.

20 лв. ни е максимума Crazy обикновено е 14-15 лв. Електромерът е нов (но не електронен), монтиран преди 2 година като се нанесохме, преди това сме живяли в 6 различни квартири и сметките бяха аналогични Peace


Е наистина не мога да повярвам, ние ползваме приблизително същите неща, но умножени по 2, тъй като сме две семейства в една къща + 2 бойлера, работещи непрекъснато. За април сметката ни е 400 лв. Sad, а и за другите месеци подобна цифра. Електромерът ни обаче е електронен, и независимо от това тази сметка ми се вижда нереално висока, но не знам какво мога да направя  newsm78.

# 64
  • на село
  • Мнения: 3 943
Аз ако получа такава сметка първата работа ще е да си засека данните на електромера, а на теб поне 5 пъти ти казаха момичетата погледни ги, не е толкова сложно и не се изисква да си инж.
И като  ги погледнеш ще знаеш и колко ще  е приблизително сметката този месец.

# 65
  • Мнения: 66
Абе тези са луди.Да не би да имате завод!?Каква е тази сметка.Сигурно е объркване.

# 66
  • Мнения: 46 535
... Е към нас се е включил някой,но още не можем да разберем кой и къде ...

За да сте сигурни, че се е закачил някой, изключете всички уреди вкъщи и идете да погледнете електромера, ако върти- сигурно е, че има някой друг, ако не върти, пробвайте пак, в различните часове на денонощието, защото може да се включва по различно време.

Преди една година видях такава шашма, която е работила с години Crazy голям апартамент, разделен на 2 по-малки, с отделни електромери, но в единия контактите от едната стая бяха вързани към мрежата на другото жилище, дали е направено нарочно или е просто грешка, не смея да твърдя, но явно има такива неща  Confused

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
преди няколко дена имахме проблем с тока. Изключваше без повод, но го оправиха. викнах хора от енергото.  Не искаха да идват, но аз пуснах един секси глас по тел. започнах да ги моля и дойдоха. 1-во ги накарах да видят дали някой не се е включил към нашия апартамент. От таблото на апартамента изключих централно тока, а долу те чакаха да видят дали електромера върти. Не въртеше. Пробелма се оказа друг и го оправиха.
Иначе миналото лято по същия начин дойде много висока сметка за ток, засякох си цифрите на електромера пуснах молба, но 1-во ме накараха да си платя сумата. след като я платих ми върнаха разликата.

# 68
  • Мнения: 23 017
Да,решили сме да пробваме вече,това на нищо не прилича.Моля някой с потребление като моето да каже колко плаща.
1.Пералня-всеки ден почти.
2.Сушилня-също
3.Миялна-през ден
4.Бойлер/80л/-постоянно
5.Хладилник с фризер
6.2 телевизора
7.Готварска печка-през 2-3 дни
8.4-5 крушки вечер
9.Климатик по 2-3 часа в седмицата/само в големите жеги го пускаме помалко/
Мислите ли,че това хаби 130-140 лв??!! newsm78

# 69
  • на село
  • Мнения: 3 943
Ами при мен са долу -горе същите уреди, без бойлер и сушилня/ през лятото не я ползвам въобще/ и плащаме в порядъка на 80-90-100лв.

# 70
  • sofia
  • Мнения: 8 939
МамаДеси, горе-долу толкова е....
Пералня, миялна, бойлер - само нощем
два малки хладилника, компа и лампи, фурна на ток.
към 52 лева за м. май
април пусках вечер ел.печка - беше 77 лв
Не споменавам, че мъжа ми редовно употребява уреди като компресор, помпа за вода и др. подобни.
Пробвали сме като пуснем бойлера нон-стоп сметката веднага скача с 30-40 лв

Нелиса, при положение, че няма бойлер ми се струва висока

# 71
  • Мнения: 670
...Моля някой с потребление като моето да каже колко плаща.
1.Пералня-всеки ден почти.
2.Сушилня-също
3.Миялна-през ден
4.Бойлер/80л/-постоянно
5.Хладилник с фризер
6.2 телевизора
7.Готварска печка-през 2-3 дни
8.4-5 крушки вечер
9.Климатик по 2-3 часа в седмицата/само в големите жеги го пускаме помалко
Мислите ли,че това хаби 130-140 лв
Имаме почти същата консумация на ток, с изключение на съдомиялната. Сметката ни се заформя около 120.00 лева

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
Да,решили сме да пробваме вече,това на нищо не прилича.Моля някой с потребление като моето да каже колко плаща.
1.Пералня-всеки ден почти.
2.Сушилня-също
3.Миялна-през ден
4.Бойлер/80л/-постоянно
5.Хладилник с фризер
6.2 телевизора
7.Готварска печка-през 2-3 дни
8.4-5 крушки вечер
9.Климатик по 2-3 часа в седмицата/само в големите жеги го пускаме помалко/
Мислите ли,че това хаби 130-140 лв??!! newsm78
Същото, но с два компютъра, единия постоянно, другия по-малко включен и плащаме 50-60лв лятото. Последната сметка беше 62лв., предната 58. Зимата с печките е друга работата.
Без климатика.

# 73
  • sofia
  • Мнения: 127
Да,решили сме да пробваме вече,това на нищо не прилича.Моля някой с потребление като моето да каже колко плаща.
1.Пералня-всеки ден почти.
2.Сушилня-също
3.Миялна-през ден
4.Бойлер/80л/-постоянно
5.Хладилник с фризер
6.2 телевизора
7.Готварска печка-през 2-3 дни
8.4-5 крушки вечер
9.Климатик по 2-3 часа в седмицата/само в големите жеги го пускаме помалко/
Мислите ли,че това хаби 130-140 лв??!! newsm78
1. Пералня - всеки ден
2. Миялна - почти всеки ден
3. Хладилник и фризер
4. 2 телевизора
5. Готвене - през ден
6. 5-6 крушки
7. 3 компютъра, работещи нон-стоп
8. Помпи, нагреватели, филтри и осветление на голям и 5 малки аквариума
9. Музика, видео, двд, вечно зареждащи се телефони, батерии и т.н.
Това са ми токохабящите уреди. Сметките ми варират между 74 и 85 лева на месец.
Със стария електромер не падаха под 90 лева. След като го смениха с нов ми паднаха и сметките (явно старият е бил повреден, защото всички съседи се оплакват от увеличение на сметките след смяната на електромерите).

# 74
  • Мнения: 46 535
МамаДеси, мисля, че е нормално, климатиците и бойлера много дърпат, а щом казваш и че бойлера не го спирате, от него идват поне 60-70 лв. ... за сушилнята не знам, но е поне колкото една пералня newsm78

Общи условия

Активация на акаунт