За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 63

  • 41 024
  • 752
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 18 788
Безпредметни и тъпи спорове не ми се водят и то за дреболии.

# 91
  • Мнения: 82
Здравейте. Бебето ми е на 5 и половина месеца и започнах захранването му с картоф. И сега въпросът е като втори зеленчук мисля да е тиква, но нз за първи ден с тиква само тя ли се дава или се смесва с вече въведения картоф?

# 92
  • София
  • Мнения: 39 913
Водих и двете деца при Драганов преди 9г. Нямаше никакви изцепки, съвсем нормален преглед.

За косата - ленти или ластичета.
На моята ѝ бях слагала диско въшки... беше изяла едната.

# 93
  • Мнения: X
И сега въпросът е като втори зеленчук мисля да е тиква, но нз за първи ден с тиква само тя ли се дава или се смесва с вече въведения картоф?
Както прецениш, може да въвеждаш зеленчуците в монопюрета, може да добавяш новите към вече въведените като постепенно увеличаваш количеството на нововъведените. Аз така  правех. Simple Smile

# 94
  • Мнения: 82
Мерси Жана:blush:

# 95
  • Мнения: 4 009
И аз смесвах.Така подлъгах дечко да яде морков,който по принцип самостоятелно не искаше да яде.Смесвах го с тиква и така взе че прояде.
По-назад имаше коментари за тънки памперси за лятото.Днес взех Лупилу и са доста по-мекички и тънки от Пуфис сенситив.Ще видим как ще е с тях.Досега на Пуфис бяхме,но мисля да ги сменям.

# 96
  • Мнения: X
Момичета, да се притеснявам ли - навършихме 4 месеца, но все още не се сеща да се обръща, нито от корем по гръб, нито от гръб по корем. Ще питам и педиатърката като имаме час, но все пак

# 97
  • Мнения: 35 190
Богомил май изначално не харесва картоф. Като му правя пюрета с картоф не е ентусиазиран. Тази седмица се олях с тоя картоф. Днес дадох тиквичка, тиква, батат, патешко и много повече му хареса. Явно картофа не го кефи. А аз умирам за картофи Simple Smile

# 98
  • Мнения: 1 872
И аз обичам картофи, ама малкият ги яде само на кюфтета и "скрити" в пюре с морков или тиква.

Бебо почна да се върти в седмия месец. В четвъртия почват бързаците.

# 99
  • София
  • Мнения: 5 623
Не виждам смисъл от притеснение, ако бебето на 4м не се върти. Моя започна тогава, правеше го известно време и спря. Чак около 6+м се активизира и сега няма спиране. Обаче да го видите какъв е красавец, леле.

# 100
  • Мнения: 337
Е дай да го видим де

# 101
  • Мнения: X
Благодаря и аз така, ама две майки на площадката казаха, че техните още на 3 започнали и аз хем не се сравнявам обаче от време на време ми минава и на мен някое притеснение Grinning

# 102
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 726
AlmondEyes, не се притеснявай! Моят мързелан също нищо още не прави, дори когато се измори по корем директно забучва глава надолу - не се и опитва да се обърне. Досега два пъти само се завъртя от корем по гръб и това му беше.
Една от майките в парка пък има бебенце на 4месеца и то вече само се набира на ръчички за да стои седнало. Всичките са супер различни и индивидуалистчета малки Simple Smile

# 103
  • Мнения: 35 190
Аз за това избягвам  други майки. Техните деца са от професор нагоре. То сядат, ядат чевермета, рицитират Ботев.. Ай сиктир. Голямо сравняване. И моя рано почна да се върти ама не съм го насилвала. Да прави каквото иска. Ей го, сега иска да стои прав , а още не пълзи отчетливо. По-скоро пълзо-плуване е неговото.  Ама в кошарата за игра ако се хване и стои известно време прав като струна.

# 104
  • София
  • Мнения: 5 623
И аз не обичам сравяването на децата и какво ТРЯБВА да правят. Малкият е на 7м и половина. Не сяда сам, не пълзи и е мързелив. И какво, да не е по-малко дете ли?

Общи условия

Активация на акаунт