Кой какви сериали гледа?- новини, премиери, обсъждане- Тема 20

  • 66 624
  • 737
  •   1
Отговори
# 615
  • Вестерос
  • Мнения: 38 383
Дръпнах го сутринта за през почивните дни. Видях, че Хилъри Суонг играе също.

# 616
  • София
  • Мнения: 147

ПО тв-то рекламират някакъв нов с Доналд Съдърланд, превеждат го Богатството. На английски мисля, че е Trust, някой гледа ли го?

Аз гледах Trust, излязъл е целият по торенти, много ми харесва. По истински случай - за драмите в семейството на милиардера Гети. Доналд прави страхотна роля.

Аз също  много харесах  Trust,. След това за паралел  изгледах  Всичките пари на света на Ридли Скот. Доналд Съдърланд  и Кристофър Пламър правят страхотни образи. Доналд ми е по-достоверен.

# 617
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 014
Вчера приключих с последния сезон на Експанзията. Искам още.

# 618
  • София
  • Мнения: 27 369
Trust става първият сериал, който скоро след като имаше премиера по нашето HBO ще се излъчва и по FOX. Аз го гледах още докато го въртяха по ХБО и ми хареса. Препоръчвам. Simple Smile

# 619
  • Вестерос
  • Мнения: 38 383
Meрси Simple Smile

Mr.Robot свършва след 4-ти сезон. Някой гледа ли го още? Аз го зарязах след 1-ви.

12 сезон на Теорията ще е последен. Anguished


HBO ще прави сериал по Watchman.

The Royals е спрян SobSob

Ще има мини сезон The Angel of darkness, продължение на The Alienist.

Anne with an E подновен за 3-ти сезон.

Shooter e спрян.

Castle Rock е подновен за втори.

Knightfall  е подновен за втори.


Queen Sugar е подновен.


# 620
  • София
  • Мнения: 27 369
На Мр. Робот съм към края на сезон 2.

Knightfall, офф това пък недоразумение защо ще му правят продължение?  ooooh!

# 621
  • София
  • Мнения: 5 832
Някой гледа ли Jack Irish с Гай Пиърс?
Сега го мернах в замунда, пък то имало цели два сезона.

# 622
  • София
  • Мнения: 147
Изгледах сезон 1 на Наследници (Succession)
https://www.imdb.com/title/tt7660850/?ref_=nv_sr_1

Един от най-слабите оригинални сериали на HBO. Така и не схванах идеята на сюжета, толкова разпиляно шоу отдавна не съм гледал. Десет епизода не се разбра какво искат да кажат/покажат. Тъп сюжет, слаб сценарий, лоша актьорска игра, безумни диалози. Просто тотал щета.  ooooh!
Спокойно може да пропуснете.

На мен пък много ми хареса.

# 623
  • софия
  • Мнения: 564
в четвъртък по фокс лайф е тръгнал station 19 - някой загледа ли го? утре в 17ч. повтарят 1 серия

# 624
  • Мнения: 8 335
в четвъртък по фокс лайф е тръгнал station 19 - някой загледа ли го? утре в 17ч. повтарят 1 серия
Мне, съвпадна ми с новия сезон на Късметлията по Фокс Крайм.

# 625
  • Мнения: 212
В момента гледам "Something in the rain" - корейски сериал. Ако не е по темата ще редактирам поста. От години не бях гледала корейска драма. Харесва ми. Бързо върви историята. На моменти е лежерен, на моменти си е точно драма, засяга и темата за сексуален тормоз на работното място.
Изтеглих първи епизод на "Condor" с Max Irons. Любимец ми е още от "Бялата кралица". Като го изгледам ще дам впечатления. Дано има повече екшън от колкото видях в трейлъра.

# 626
  • София
  • Мнения: 11 790
Тифани, ти ли беше гледала Панаир на суетата? Много ми хареса, изгледах на един дъх двата епизода.

# 627
  • Вестерос
  • Мнения: 38 383
Дааа, чакам с нетърпение другите серии и ще мятам и книгата.

# 628
  • София
  • Мнения: 11 790
Дааа, чакам с нетърпение другите серии и ще мятам и книгата.

800 страници е Grinning, четох че Тъкери много пълнеж е сложил и мноооого безкрайни роднини. 7 епзиода са май с сериала?

# 629
  • Мнения: 36 908
Сега попаднах на тази статия - според авторът, сериалите влияят на хората и провокират промени в социалните нагласи на обществото, дори когато става дума за нереалистични сюжети. Любопитно ми е какво мислите?
https://vtdigger.org/2018/09/07/how-tv-watchers-shift-worldviews/ (не съм слушала аудио файла, защото е над 20 минути и нямам време за него)
Скрит текст:
От една страна съм съгласна, че няма как това, което човек гледа да не му влияе. Най-малкото - сериалът може да разстрои зрителя, дори да го разплаче (чувала съм, че някои хора могат да изпаднат в депресия заради сериал), или да го накара да изпитва радост, ако оправдае очакванията му... Възможно е сериалът да промени начинът на мислене на някого по същия начин, по който една хубава книга го променя - показва повече гледни точки, перспективи, дава нови идеи, разширява мисловните хоризонти. Това в никакъв случай не е лошо. Едва ли е възможно човекът да се промени до неузнаваемост - просто малко ще се развие (ще еволюира Laughing  ).
А от статията едва ли не излиза, че се промиват мозъци... Правиш сериал с традиционен мъжествен главен герой и утвърждаваш консервативните ценности... Да, ама не - когато нещо е правено като пропаганда (дори да не е политическа, а морална), то си личи и прави грозно впечатление (дори човек да не е напълно сигурен какво точно оставя това впечатление).
А успешните сериали не променят нагласите в обществото, по-скоро ги улавят като антена, отразяват ги и може би понякога ги усилват. Според мен.

Общи условия

Активация на акаунт