Майчин дом Варна - тема 10

  • 71 047
  • 789
  •   1
Отговори
# 690
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Нямам идея и аз, за прегледа след раждането даже жената от регистратура дойде до кажинета да ми кажела, че прегледа е платен (защото безплатния бил при дежурен лекар) да съм знаела, защото доста жени сечудили, защо трябва да плащат Simple Smile

# 691
  • Мнения: 1 978
Ще госи видим живот и здраве как е Hug

# 692
  • Мнения: 10 918
Леле странна работа... И аз ходих на преглед след раждането при моя си лекар, който ме следи и изроди. Звъннах, записах си час, прегледа и си тръгнах по живо, по здраво... Че и каква е тази сума? 120 лв?

# 693
  • Варна
  • Мнения: 2 271
Да споделя и аз, че мина и второто ми секцио на 31.10.Бях в екип с моя лекар - д-р Яков и му асистираше д-р Костов.Анестезиолог , д-р Мичоров.Секциото мина много добре, даже по-добре от първото, на което ми се случи да ми прилошее.Упойката докторът ми я сложи от раз, много лека ръка има, всички момичета в ранимация бяхме доволни.За справка през 2009-та д-р Добрева успя от третия път да ми сложи спиналната.Бебето изплака веднаха, но се оказа с истински възел на пъпната връв, явно в последно време се беше затегнал, защото преди това всичко беше наред.В крайна сметка съвсем навреме го изкараха бебето.Аз също имах проблем, след секциото имах по-силни лохии и ги задържах вътре, та се наложи да ми слагат разни лекарства и инжекции.Много съм доволна от грижите в реанимация.Буквално всички идваха постоянно да ме наглеждат и да следят всичко да бъде наред - не само сестри, акушерки, но и лекарите, всички на смяна, даже викнаха за консулт отдолу някои и веднага дойдоха.Яков също си ме следеше и идва няколко пъти да види дали съм добре.
Тук е момента да похвала акушерката Рени, едно много мило момиче, което освен че се грижи чудесно за мен / и за всички/, също ми вдъхна много спокойствие.И операционната сестра Нина също.Изобщо - чудесен екип!

Като минус в сравнен с първото ми раждане мога да кажа, че по стаите липсва акушерката, която идва на около 3 часа и помага ако има нужда да се смени памперс, да се измие дупето на бебето на чешмата.Това го имаше предния път преди 9г. и е от помощ за първескините, макар че аз и тогава и сега успявах да се оправя с бебето.Но определено ми направи впечатление.
Моята "любимка" д-р Димова още е там и още не е в час, но аз успях с настояване да разбера колко ни е билирубина и каква е ориентировачната кр. група на сина ми / с дъщеря ми съм писала тук, че по нейна вина беше пропуснат висок билирубин заради кр. групова несъвместимост по AB/0 /. Имайте си едно на ум за нея.Другата педиатърка, чието име не запомних беше много адекватна и отзивчива.

Мен Яков ме вика при него в кабинета след месец за контролен преглед.Предния път май ми взеха пари, не помня.Ще споделя като мина.

# 694
  • Варна
  • Мнения: 3 907
На контролния преглед 40 дни след секциото и аз платих 120 лв, от които към 80 за цитонамазка. Безплатно беше само свалянето на шева.

# 695
  • Мнения: 5 254
И на мен ми взеха пари, ако искате да е без след раждането (секциото/нормално) се ходи при дежурния лекар. Специално попитах за това, споменаха, че някъде по епикризата го пишело, не съм чела. Възможно е и не съм спорила.


Море, честита ви радост!
Колкото до сестра по стаите, нямаше и когато раждах сина ми юли 2009. За сметка на 2004 г. когато се роди първородния. Тогава на всеки 3 часа го вземаха и преобуваха.

# 696
  • Варна
  • Мнения: 2 271
И на мен ми взеха пари, ако искате да е без след раждането (секциото/нормално) се ходи при дежурния лекар. Специално попитах за това, споменаха, че някъде по епикризата го пишело, не съм чела. Възможно е и не съм спорила.


Море, честита ви радост!
Колкото до сестра по стаите, нямаше и когато раждах сина ми юли 2009. За сметка на 2004 г. когато се роди първородния. Тогава на всеки 3 часа го вземаха и преобуваха.

Благодаря! Simple Smile

Август 2009 е родена каката, имаше акушерка по стаите, даже все казваше, да я викаме за памперсите, пък ние нали мераклийки гледахме да не я викаме, ами сами да си ги сменяме.
Интересно сега колко и дали ще ми вземат пари.Аз не мога при дежурния да ида, искам Яков да ме види, заради усложненията.

# 697
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
В епикризата ми пишеше, че имам два контролни прегледа след раждането, но никъде не пише при кого Simple Smile и аз бях при д-р Яков, само че като раждах (нормално) той беше в отпуска Simple Smile

# 698
  • Варна
  • Мнения: 2 271
И в моята така пише, то във всички всъщност.Иначе като ходих да ми маха конеца Яков ми каза при него да ида да ме види.

# 699
  • Мнения: 46
Аз останах разочарована от контролните прегледи, които се "полагат" според епикризата. Раждах секцио при Георгиев и видях, че в епикризата има записани две дати на които следва да се явя на контролен преглед. Умишлено звъннах на регистратура да ги питам далинтрябвя да е при моя лекар и трябва ли аз да си запазя час и те ми отговориха, че трябва да отида при дежурен лекар, в удобно за мен време и прегледа е безплатен. Така и направих. За мой късмет когато отидох на смяна беше Георгиев, но точно преди да вляза го извикаха за цветна снимка и пациентите ги пое д-р Георгиева. Тя ме посрещна с думите:"Ох, ами то тези прегледи са проформа. Имаш ли някакви оплаквания или?(този разговор го водим на вратата). Погледна ми раната за 30секунди и каза, че е най-добре да си запазя час при лекаря, който ми е правил секциото, за да ме прегледа по-обстойно и накрая подчерта дебело, че в епикризата пишело, че имам още един преглед след две седмици, но нямало смисъл да ходя тогава.
П.п. Раждах началото на октомври. Не е имало акушерка, която да идва на 3 часа. Никой не ми е показвал как да сменям памперси и тем подобни, но често наминаваха сестри, акушерки и помагаха при нужда.

# 700
  • Мнения: 2 721
Ехе, Петя, това не е нормално! 120лв и то следящия те лекар? Та моят лекар до ден днешен ми взима по -малко пари за преглед, когато си ходя на проф.прегледи, а минаха почти 3г от раждането ми..Тц има си и алчни лекари..120лв,чак недоумявам..
Аз също ходих без записан час и не са ми взимали пари, защо така се е случило при теб не знам, но е адски неприятно!!

# 701
  • Мнения: 434
И аз се изумих на тия 120лв, но някой беше написал че 80били за цитонамазка.
А аз до колкото знам 6 месеца след раждането се прави най-рано.

# 702
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Да и за цитомнамазка, но се изумих и аз защото по принцип преди да забременея пак ходих при Яков, един път в годината и пак за същия преглед ми взимаха около 90 лв, нооо не ми се Занимаваше да разпитвам.. както и за тоя преглед, където ми взеха пак 30 лв, много се ядосах но не ми се разправяше Simple Smile

# 703
  • Мнения: 10 918
Сега се сетих, че при изписването Георгиев ми каза, че имам право на безплатен контролен преглед до 30 дни след изписването. Някъде 10 дни след като се прибрах в нас, звъннах на рецепция да си запиша час. Казах, че съм по ЗК, за контролен преглед и това беше. Не са ми казвали да ходя при дижурен, нито, че струва нещо. Прегледа беше на видеозон и на раната. Но Георгиев лепи, а не шие, не съм.ходила да ми махат конци.  
Това става септември, тази година.

# 704
  • Мнения: 337
Аз родих секцио при Яков , не съм се следила в майчин дом. Извика ме на преглед на втория месец. Цитонамазка-40 лв , колпоскопия-40 лв и ехограф-30лв. Общо 110 лв платих.

Общи условия

Активация на акаунт