Какво повече НЯМА да купя - тема 13

  • 98 752
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 2 463
моята котка е счупена - салами не яде, обаче за най-долнопробните пастети и дробчета - скача да ни дере очите!

# 16
  • Мнения: 7 696
самобръсначки от орифлейм

# 17
  • Мнения: X
Въобще козметика от AVON и Oriflame.

# 18
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
И аз тествам някои неща с кучето. Ако и то души и не го яде, съответният продукт отива директно в кофата.

# 19
  • Мнения: 18 680
Нищо не мога да тествам с котките и кучето - със сигурност са яли и евтин салам без проблем и са отказвали скъпи луканки заради подправките в тях.

Аз се стремя да им купувам консерви и паучове с високо съдържание на месо на цена 10-15-20 лева килото (човешки има по-евтини), и се налага да сменям периодично, защото някои от котките, след като ядат в продължение на седмица един и същи вид консерва, след това не желаят да я хапнат, искат друг вид, а те отиват и се бият за найлоновите обелки от салам с препоръчителна цена 99 ст., с който дядото до нас си храни кучето.

Последна редакция: нд, 03 юни 2018, 12:55 от кукумицинка

# 20
  • Мнения: 2 683
моята котка е счупена - салами не яде, обаче за най-долнопробните пастети и дробчета - скача да ни дере очите!


Счупена SmileSmileSmile
И моето куче не е ориентир - всичко яде.

# 21
  • Мнения: 4 320
Котките искат смяна, защото усещат, когато им е нужно да ядат нещо различно. Ако е еднаква храна, дори и най-скъпата, лесно им докарва проблеми - в природата ядат мишки, птици, с малките костички и всички вътрешности. Организмът им е свикнал от това да си набавя хранителни вещества.

Аз по темата - повече никога яйца "Герма" от Т-маркет. Направи ми впечатление, че жълтъците се разтичат лесно, като да са много стари, макар и в срок на годност. Едното яйце пък като го счупих част от жълтъка все едно беше залепнала за черупката. Никога не ми се е случвало. Беше ми жал да ги хвърля, но взех, че съборих без да искам опаковката с останалите и ги начупих. Та, може и да съм се спасила от натравяне.

# 22
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
Котките искат смяна, защото усещат, когато им е нужно да ядат нещо различно. Ако е еднаква храна, дори и най-скъпата, лесно им докарва проблеми - в природата ядат мишки, птици, с малките костички и всички вътрешности. Организмът им е свикнал от това да си набавя хранителни вещества.

Аз по темата - повече никога яйца "Герма" от Т-маркет. Направи ми впечатление, че жълтъците се разтичат лесно, като да са много стари, макар и в срок на годност. Едното яйце пък като го счупих част от жълтъка все едно беше залепнала за черупката. Никога не ми се е случвало. Беше ми жал да ги хвърля, но взех, че съборих без да искам опаковката с останалите и ги начупих. Та, може и да съм се спасила от натравяне.
Такива яйца са много стари, може би на повече от месец. Белтъкът трябва да е стегнат като желе, а не течен или лепнещ. Жълтъкът понякога се разлива, но ако белтъкът е ОК, яйцето е прясно.
Скрит текст:
Относно котките - нашият е дворен котарак и въпреки че е на паничка /даваме му пауч, пастет, гранула, пие домашно прясно мляко, месо, като остане от нашата маса/, пак ходи и си лови врабчета, мишки и други твари. Явно си търсят разнообразие животинките. Но паничката не я отказва, де. Дори и да е ял мишка или врабче, пак идва да чака да си вземе полагаемото Simple Smile

# 23
  • Сф
  • Мнения: 10 583
Колко странно- нашият ветеринар казал на мм , че котките нямат нужда от разнообразие в храната, както е при хората.Нашият яде паучове и суха храна, но винаги идва да провери какво ядем ние и да му чопна малко:)

# 24
  • Мнения: 10 251
Аз се ориентирам колко са пресни яйцата по мехурчето в черупката. Някой път, дори такива с изтекъл срок на годност са с малко мехурче, а понякога купувам уж съвсем пресни, а са с индикации за стари по моя метод.

# 25
  • Мнения: 4 320
Kак се проверява с мехурче?

# 26
  • Мнения: 10 251
Когато счупиш яйцето в единият край има нещо като мехурче между черупката и ципата, която е отвътре на черупката и обгражда яйцето. Когато яйцето е прясно това мехурче е около 1-1,5 см. Колкото е по-старо яйцето, толкова по-голямо е това мехурче - става 3-4 см.

# 27
  • Мнения: 9 468
Когато счупиш яйцето в единият край има нещо като мехурче между черупката и ципата, която е отвътре на черупката и обгражда яйцето. Когато яйцето е прясно това мехурче е около 1-1,5 см. Колкото е по-старо яйцето, толкова по-голямо е това мехурче - става 3-4 см.

вярно е това /обяснява и метода с потапянето на яйце във вода/

# 28
  • Мнения: X
Ако счупите яйцето в дланта си и то стои без да се разтича,значи е снесено същия ден=най-прясно е.
Колкото по-течливи са яйцата,по-стари Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 772
Аз от Т-маркет няма да купя сладолед. Една вечер бях свидетел как един човек им дигна скандал, че хладилните витрини не работят, а продават сладолед. Вика "Изхвърлете го тоя сладолед, ще се изпоразболеем всички от салмонела" - те  нищо. Вика "Извикайте управителя!" те най-нагло отговарят някакви глупости - "Тръгна си", "Нямаме му телефона" и т.н. Накрая човека ги заплаши с ХЕИ и чак тогава го извадиха сладоледа и го натовариха в една количка. Ама съм сигурна, че не го изхвърлиха...и като си помислиш кой яде сладолед най-много...не ги е срам...

Общи условия

Активация на акаунт