Какъв крем за лице използвате? – тема XI

  • 85 765
  • 744
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 258
Миоки, сподели как си премахнала акнето? Ако не е тайна Blush

# 646
  • Мнения: 18 542
Нямах много пъпки като цяло, но цял живот съм с разширени пори и много черни точки в цялата Т зона и подкожни запушени пори основно по брадичката. Всичко се ликвидира с третиноин. Вече пъпки ми излизат около цикъл, но са малки, минават бързо и никога подкожни гиганти, черните точки изчезнаха на 100% както и запушените подкожни пори. Лицето ми не е гладко като стъкло, защото разширените пори не са се свили драстично (няма как след 20+ години проблемна кожа), но поне са чисти и като цяло лицето ми не изглежда перманентно мръсно.
За съжаление третиноин има някои ограничения и условия за ползване и не е за всеки както и се води лекарствен продукт - не се продава свободно в доста държави, а в България само с приготвяне след като е изписан от лекар.

# 647
  • София
  • Мнения: 322
След като прочетох по-голямата част от темата се насочих към гел крема на Clinique (отговаря на изискванията ми)
Скрит текст:
     

Моля момичетата, които го ползват да споделят мнение дали си заслужава Simple Smile
Благодаря!

# 648
  • Мнения: 1 119
След като прочетох по-голямата част от темата се насочих към гел крема на Clinique (отговаря на изискванията ми)
Скрит текст:
     

Моля момичетата, които го ползват да споделят мнение дали си заслужава Simple Smile
Благодаря!
Ползвам го от месец може би. На мен лично чного ми допада, лек е, с приятна текстура, не е мазен, попива бързо, хидратира и се държи добре под грим

# 649
  • Мнения: 25 889
Няма да спра да го хваля. Просто е префектния крем - овлжнява без да омазнява, подходящ е и за чувствителни кожи и не струва цяло състояние.
Скрит текст:

Слънцезащитата се слага след крем и преди грим. Може да се ползва и само слънцезащитен, ако кожата го изисква.

Това не върши ли същата работа?  Simple Smile
Има и крем, но не съм го ползвала и не знам как е като апликация. Пяната обаче върши отлична работа за изчистване на лицето.

# 650
  • Мнения: 36 169
има спирт и по-дългата употреба /няколко дни/ пресушава кожата
за 2-3 апликации обаче е чудесно
тествано е - купих го за след епилация и не пропуснах да си го наплескам на муцунката Grinning

# 651
  • Мнения: 18 542
Няма да спра да го хваля. Просто е префектния крем - овлжнява без да омазнява, подходящ е и за чувствителни кожи и не струва цяло състояние.
Скрит текст:

Слънцезащитата се слага след крем и преди грим. Може да се ползва и само слънцезащитен, ако кожата го изисква.

Това не върши ли същата работа?  Simple Smile
Има и крем, но не съм го ползвала и не знам как е като апликация. Пяната обаче върши отлична работа за изчистване на лицето.

Не виждам връзката, освен съставката пантенол  newsm78. Това което препоръчвам е хидратиращ крем за лице, не за почистване или лечение.

# 652
  • Мнения: 25 889
Да де, точно заради пантенола. В крема някаква друга, по-активна съставка има ли?

# 653
  • Мнения: 18 542
Дори и да имат еднакви съставки, което не е случая, пак са различни продукти, в различна форма и носител.
Ето това е съставът

Може и да върши същата работа, а може и да не, по-скоро не, особено ако сравняваме крема със спрея. Дали кремообразнта форма на този спрей може да се сравни с крема на Байер не мога да кажа, не съм го пробвала.

# 654
  • София
  • Мнения: 2 439
ти имаше ограничения като цена - не знам дали държиш на тях все още
http://kocos.bg/bg/page/indexdetails@menu_id=262&selected_fi … ers[57][]=454
давам този линк, защото поръчвах от този сайт, но много момичета поръчват от ибей или от корейските сайтове
за мен най-доброто до тук е синята миша - търпи серум отдолу без да натежава, а зимата очаквам и с по-плътен крем да нямам проблем - не белее, добре попива, пази ... изисква сериозно почистване обаче - двустъпково: масло и измиващ гел; с дреболии като мицеларна вода не се получава
bubanka, тествала ли си го на морето? Дъщеря ми винаги изгаря под очите, а я мажа маниакално по лицето. Но и тя почти през цялото време е във водата.

# 655
  • Мнения: 2 313

Това не върши ли същата работа?  Simple Smile
Има и крем, но не съм го ползвала и не знам как е като апликация. Пяната обаче върши отлична работа за изчистване на лицето.

Не знам какво изчистване на лицето имаш предвид, но това е лекалствен препарат, главно против изгаряне. Предотвратява появата на мехури при дълбоки изгаряния от 2 и 3 степен, пяната се оставя на изгорените участъци докато спадне сама, а това може да е до 2-3 часа след поставянето.
Освен това стои лепкав слой след като спадне пяната.
Незаменимо средство е ако имате малки деца, които обичат да се вътрят около печката, ютията и т. н.
Аз досега имам един флакон в кухнята за всеки случай. Неведнъж ме е спасявам от белези и мехури при случайно изливане на топла вода, топла дръжка на тенджера и т. н.

# 656
  • Мнения: 36 169
не, не съм го тествала на морето

# 657
  • Мнения: 25 889
Освен това стои лепкав слой след като спадне пяната.

Ако не се прекалява с количеството, не остава лепкав слой. Попива добре.
Ползва се вечер, преди лягане. Особено добър ефект в случаите на загрубяла кожа, инцидентни пъпки, обриви и др. подобни несъвършенства (нали така му казват сега?  Laughing).
Говорим за Пантенол (Provitamin B5, Panthenol, D-Panthenol, DL-Panthenol, Provitamin B) все пак. Не за други вълшебни съставки.

# 658
  • Мнения: 513
Барабанче,пробвай този на Виши-https://www.vichy.bg/Слънцезащита/Слънцезащитен-крем-с-антиоксид … OLEIL/p24699.aspx Много съм го хвалила,да не се повтарям.

Заинтригува ме! Има ли цвят? Силен ли е като аромат? И най-най-важното всъщност - мазен ли е, остава ли мазен филм или попива бързо?

П.С: Момичета, моля ви, давайте си препоръките за НЕ МАЗНИ и НЕ ТЕЖКИ слънцезащитни кремове, които ползвате и сте доволни, че за първи път се ориентирам към такава козметика, а по аптеките е FULL от марки.... Head Band

# 659
  • Пловдив
  • Мнения: 870
Вече идва есента, а с това и слънчевите лъчи намаляват. Та да препоръчате крем против пигментни петна / явно на хормонална основа/
Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт