The Handmaid's Tale - Тема II - May the Lord open!

  • 54 642
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
# 676
  • Мнения: 9 876
Оф, помислих, че някой ме е изритал от групата, та не получавам известия.
Много ми беше криво Sad

# 677
  • София
  • Мнения: 11 766

Странно че вече я имаше тази сцена в трейлъра, явно е била монтаж.

Чудя се защо закъсняха тази година, мисля си дали не е заради Ивон Страховски
И едно видео, не знам дали се вижда

Последна редакция: сб, 16 фев 2019, 07:48 от Мацето

# 678
  • Мнения: 1 401
Нямам търпение вече.... аз по-късно разбрах за сериала и изгледах двата сезона накуп и сега ми е тегаво.....
Същото и с Троновете, вече толкова години под напрежение.....

# 679
  • Мнения: 25 350
И аз мисля, че е заради Ивон отлагането. Но е нормално тя да си погледа бебето и да е малко в отпуск. Joy Ще почакаме.
Аз съм по-нетърпелива за новата книга. 15 години след описаните събития си е много време и умирам от любопитство как са се развили събитията според Атууд. Вероятно ще са пречупени през днешните злободневни теми, не само през онези от 80-те години на миналия век.

# 680
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249



# 681
  • Мнения: 31 715
Оф, аз още не съм почнала. Даже изтрих двата сезона.
Знам и ви чета, че е много хубав сериала. Ама хич не ми е до тежки драми.И не мога да се наканя да го пусна. Може би драмите ми идват в повече в последно време и имам нужда от нещо по леко.
Въобще има ли нещо положително в сериала. Някакво положително развитие, което да дава някаква надежда за оправия от тази антиутопия?

# 682
  • София
  • Мнения: 11 766
Оф, аз още не съм почнала. Даже изтрих двата сезона.
Знам и ви чета, че е много хубав сериала. Ама хич не ми е до тежки драми.И не мога да се наканя да го пусна. Може би драмите ми идват в повече в последно време и имам нужда от нещо по леко.
Въобще има ли нещо положително в сериала. Някакво положително развитие, което да дава някаква надежда за оправия от тази антиутопия?


Не, няма за съжаление, аз за това го редувам с комедии

# 683
  • Мнения: 31 715
Ами значи просто ще чакам да ми дойде музата за тежка драма.
Иначе ви чета и ще продължа да ви дебна какви ги пишете.
То Walking dead ми е по-весел сериал  Laughing
Но е фантастика. Виж, такива реалистични сериали с твърде много черни краски ми идват в много.
И друг път съм гледала тежки драми, но пак вкарват и хумор за разведряване на обстановката.

# 684
  • Мнения: 25 350
Да, тежък е сериала, много тежък. Но като се редува с нещо по-леко се понася. Грам хумор няма, дори и намек за това. Всичко е мрачно и безнадеждно.

След някои серии се чувствам като все едно през мен е минал влак. Но от друга страна се радва човек, че не живее в Гилеад. Joy Някак почва да гледа по-ведро на ежедневието си. На мен така ми действат антиутопиите.

И мен насилието и гадостите в реалистичните истории (въпреки че Прислужницата уж не е такъв сериал) ми действат много зле, за разлика от фантастиките и фентъзитата, където знам, че не е реално и не ги възприемам по същия начин.

# 685
  • Мнения: 31 715
Ами аз за момента не  искам да се чувствам като прегазена от влак. Психически де  Laughing
Обаче съм сигурна, че рано или късно ще го изгледам.
Ама още колко години ще се настройвам, не знам. Минаха две.
А вие пишете по-подробно. Особено ако има положително развитие. Това може да ме накара да почна по-бързо. Обаче ако сериала приключи мрачно, май няма да му дам шанс  Laughing

# 686
  • Мнения: X
Аз ще ти кажа нещо положително: има невероятни любовни сцени Wink

# 687
  • Мнения: 25 350
То прегазването е само в началото. После отминава Stuck Out Tongue Winking Eye Но наистина много реалистично  е направен сериала и сякаш те пренася буквално там в Гилеад. И актьорите играят много добре и става съвсем реалистично. Щом ти трябва настройка, значи си дай време. Или просто си пусни първи епизод и пробвай. Или първо прочети книгата най-добре.

Може да се каже, че втори сезон завърши леко, ама много леко оптимистично. Поне едното дете на Джун беше изведено от Гилеад. Или поне тръгнаха да го извеждат.. не се знае дали ще успеят.

# 688
  • Мнения: 31 715
Аз ще ти кажа нещо положително: има невероятни любовни сцени Wink

Е, много си подла  Laughing
Леко ме засърбя  Laughing


Ани, викаш има надежда.
Хайде, нека мине и трети сезон, ще ви чета да видя какво се случва и живи и здрави може и да почна другата година. Hug

# 689
  • Мнения: 25 350
Надежда винаги има. Joy
Излъгах май .. имаше шеговита реплика, поне само за нея се сетих. Джанин каза на Джун: Нека Силата бъде с теб. Joy

Общи условия

Активация на акаунт