Имот в Гърция? Какво ни трябва?

  • 96 422
  • 845
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 2 818
Момичета, бих искала да попитам - какво означава това "The issuance of the Energy Performance Certificate is in process"? Явно става въпрос за някакъв сертификат за енергийна производителност, но не всички продавачи го имат. Дали има някакъв срок за това, как да разбера дали са подали документи и какво се случва, ако например къщата е нисък клас?
И още нещо - какво означава "Fenced With a final contract"?.

Последна редакция: нд, 21 авг 2022, 16:40 от ЕваНиколова

# 541
  • Атина
  • Мнения: 285
Момичета, бих искала да попитам - какво означава това "The issuance of the Energy Performance Certificate is in process"? Явно става въпрос за някакъв сертификат за енергийна производителност, но не всички продавачи го имат. Дали има някакъв срок за това, как да разбера дали са подали документи и какво се случва, ако например къщата е нисък клас?
И още нещо - какво означава "Fenced With a final contract"?.
"The issuance of the Energy Performance Certificate is in process" - това означава, че още не са издали "Удостоверението за Енергийна Ефективност" и за това не са написали кой клас е. Задължението за вписване на енергийната ефективност в обявите за продажба е от скоро и много собственици не са ги издали все още. Срок няма, изисква се само за покупко-продажба или за даване под наем. Преди продажбата ще трябва да са го издали, но това си е задължение на собственика. Нямате никакви задължения, ако къщата е нисък клас. Има значение единствено за разходите ви. Можете след като купите имота да си сложите примерно слънчев бойлер или нови климатици (в зависимост от това, което липсва) и веднага категорията се вдига.

# 542
  • Мнения: 6 713
Здравейте,
определено се изненадах от коментарите за влага. Според вас това е заради климата ли или заради конкретен вид строителство? Честно каза държава с толкова сух климат, която е по-скоро като пустиня, тази влага в жилищата определено ме озадачи.

# 543
  • Мнения: 13 327
Дали Гърция  България или друга държава в близост до морето въздухът е влажен и оставя своя отпечатък в къщите.

# 544
  • Мнения: 1 775
Здравейте, търсим къща в Северна Гърция, засега в района на Керамоти, но не е проблем и да се ориентираме към другите населени места. Търся координати на брокер или сайтове, на които има публикувани обяви.

# 545
# 546
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Здравейте.Тук има ли някой който е закупил имот в южната част на остров Крит.Струват ми се доста скъпи имотите в тази част на Гърция.Каква е причината за това някой може ли да даде информация.

# 547
  • Мнения: 5 898
Голям остров с всичко необходимо за една държава(болници, университет, икономика), конкурентен пазар и повече клиенти, чудесни метео условия за целогодишно пребиваване. Засилен интерес от европейци за инвестиция и бъдещо пенсиониране. В Гърция вече няма онези цени от преди 3-4 години. Търсете на по-забутани острови, но и там вече е скъпо. Може би само островите до Турция (изключая Родос) са ок все още по обясними причини.

# 548
  • Мнения: 971
Знаят си интереса или както има една приказка, когато се роди един грък - двама евреи плачат Grinning

Има засилен интерес на хора от целия свят. Та не са скъпи, ами доходите ни са малки :-х

# 549
  • Пловдив
  • Мнения: 209
За жалост във всички кътчета с климат без никаква зима и приятно лято цените са ужасно високи.Явно тази тенденция след пенсиониране хората да живеят на такова място много силно се е разрастнала.Това лято бяхме на Крит (Йерапетра) и на Мадейра(Фуншал).Доста се ослушвахме за цени /за сега от чисто любопитство/ и прилична къщичка под 300 000евро няма.На мен ми направи впечатление, че много къщи са резервирани /за наем/ периодите ноември-март.Реших че просто европейските пенсионери предпочитат да наемат.Точно с такава двойка възрастни англичани се запознахме във Фуншал.Зимата са там под наем, есента и пролетта са си в Шефилд лятото са на круизи.
п.п Като се замисля Нърд е прав, но ако се продаде нещо в голям град в България няма проблем с цената.

# 550
  • Мнения: 1 685
Здравейте , търся телефон на механико в района на Кавала или Офринио паралия. Не искам да ползвам този на агенцията.

# 551
  • Мнения: 39
Здравейте,
търся контакти на бригада, майстори, опериращи на територията на Гърция. Ако някой има такива ще съм благодарна да ми ги изпратите!

# 552
  • Мнения: 805
Здравейте,
търся контакти на бригада, майстори, опериращи на територията на Гърция. Ако някой има такива ще съм благодарна да ми ги изпратите!
Здравейте. За кой район става въпрос? Територията на Гърция е доста относително понятие....

# 553
  • Мнения: 16
Здравейте.Какви са стъпките след придобиване на имот в Гърция, земеделска земя.Община, данъци, ограда, вода, разрешителни за строеж...такива неща.Ако някой има опит може ли да сподели?

# 554
  • Мнения: 39
Здравейте,
търся контакти на бригада, майстори, опериращи на територията на Гърция. Ако някой има такива ще съм благодарна да ми ги изпратите!
Здравейте. За кой район става въпрос? Територията на Гърция е доста относително понятие....
Да, забравих да напиша. Става въпрос за Халкидики, третия ръкав Атон. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт