🍒Черешката на тортата🍒 - сезон 11 (тема 3)

  • 65 256
  • 842
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 11 569
Прилича ми на ром Благо.
Готина вечер бе и днешната.

# 811
  • София
  • Мнения: 5 712
Тения в магданоза?!?
За съжаление, да. На чичо ми му изрязаха половината дроб заради тения и в болницата му бяха казали, че най-често се открива в магданоза  и зелето, заради препикаване от кучета. Особено зелето е опасно, защото не се мие при рязане лист по лист.
Абсолютно вярно.
Но не е необходимо да се киснат в солена вода /не солта ги убива/, достатъчна е само водата. Измиват се в няколко води и в последната се оставят около 10-тина минути, за да паднат яйцата на тенията /които са по-тежки от нея/ на дъното, а подправките, които остават на повърхността се обират. Малката тайна е съдът да е висок, по-голям и догоре пълен с вода /аз имам два готини жълти легена /без смях, моля Wink/ и огромна мивка в "мокрото", и кисна всички зелении в тях.  Crazy

Последна редакция: сб, 07 юли 2018, 00:39 от art deco

# 812
  • Пловдив
  • Мнения: 40 798
Прилича ми на ром Благо.
Готина вечер бе и днешната.
той е..

# 813
  • Мнения: 8 528
Много ми хареса вечерта, само защо не показаха как приготви котлетите.
Това за тенията не го знаех
Изненадата не ми хареса, може би защото ми е досадно това преекспониране на фолклора ни

# 814
  • Пловдив
  • Мнения: 40 798
Щото сигурно майка и ги сготви Wink

# 815
  • Мнения: 3 154
Много добра вечеря на Елена и заслужена победа - личи си, когато някой знае какво прави.

Приятна седмица беше - даже не помня откога не е имало такава в Черешката, но ... след глътката свеж въздух отново се започва: чалгар, модел/миска, футболист ...  Confused

# 816
  • Мнения: 28 546
Браво, завърши една чудесна седмица! bouquet
Елена беше страхотна, къщата е уникална и колко мило ми стана да готви в родния си дом! Въпреки, че не мога да кажа, че ми е красавица Ели определено е хубава и стилна жена!Има ли една жена коса и фигура....какво и трябва повече....както й каза една баба на пазара цялата е крака и коса! Simple Smile
И въпреки, че не се прехласвам толкова по родния фолклор изненадата определено ми хареса.....децата бяха много чаровни, а и юнаците с бели калпаци!

# 817
  • Мнения: 9 865
Прилича ми на ром Благо.
Готина вечер бе и днешната.
той е..
Не знам ром ли е, но скоро мернах по тв някаква снимка с родителите му и те никак нямаха ромски черти.

# 818
  • USA
  • Мнения: 7 310
За зелениите,подправки и салати,ги кисна във вода с оцет.Така знам от една приятелка французойка и такъв навик ми е останал от тогава.А пък от една германка се научих да ям праз на пара.

В градината(импровизирано българско дворче в Ню Йорк събърбия) си имам копър,босилек,магданоз,розмарин,риган,зелен лук.Миналата година и тиквички и домати имах.



Благо Джизъса го знам от Звездни компромати,Шопова също беше обсъждана по едно време.

# 819
  • Мнения: 8 528
Някой разбра ли каква беше разядката и на се приготвя?

# 820
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Прилича ми на ром Благо.
Готина вечер бе и днешната.
той е..
Не знам ром ли е, но скоро мернах по тв някаква снимка с родителите му и те никак нямаха ромски черти.

Хич даже.



С родителите /Жоро и Румяна/ и брат му Северин.

# 821
  • Мнения: 8 528
Абе не е ром човека , какво ви става😂

# 822
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
От изкуствения тен,мазната коса и ужасните татуировки изглежда от маалата...
Виждала съм го преди 15год на Славия, още когато не беше известен,много симпатично момче беше...

# 823
  • Мнения: 9 865
Аз не виждам хич нищо характерно ромско в тези хора, явно трябва да вдигам диоптъра. Mr. Green

Adorasmile , много хубаво "бг" дворче! Simple Smile

# 824
  • София
  • Мнения: 4 429

        
          

Последна редакция: сб, 07 юли 2018, 15:37 от Mari_Mar

Общи условия

Активация на акаунт