Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 360
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: X
Хората са ми измислили автоматично сменяне, защо да се напрягам допълнително.  Mr. Green Stop
А какво ви кара да мислите, че аз се напрягам?
Карам с лява ръка на волана, дясна на лоста за смяна на предавките. Спирачка натискам веднъж на 100 км извън града. А дали ще потегля със съединител 2 или 100 пъти за мен няма разлика, защото не ми прави никакво впечатление.
Но мога да позная по поведението на пътя всяка кола която е на автомат

# 871
  • Мнения: 29 324
Говоря за себе си...

Иначе - всеки си избира, както казах по-назад, според желанието и предпочитанията си!

# 872
  • Мнения: X
И аз. Grinning
Само между нас. Дано никога да не ви си се налага да разберете каква точно е разликата между автомат и ръчка на хлъзгав път в комбинация с чувствителен ABS. Спомена ще ви остане за цял живот

# 873
  • Мнения: 10 376
Говоря за себе си...

Иначе - всеки си избира, както казах по-назад, според желанието и предпочитанията си!

А всъщност къде е проблема? Има коли с автоматични и с ръчни предавки. Явно и двата варианта имат плюсове
и минуси, иначе един от двата щеше да отпадне. Всеки си избра каквото му харесва.

# 874
  • Мнения: X
И аз. Grinning
Само между нас. Дано никога да не ви си се налага да разберете каква точно е разликата между автомат и ръчка на хлъзгав път в комбинация с чувствителен ABS. Спомена ще ви остане за цял живот
Това ли е причината да харесваш механичната скоростна кутия? Я разкажи.
На времето имах Лада и я бях набримчил със 110 км/ч., на прав участък. Изпреварва ме Мерцедес (човекът ми каза, че с толкова съм карал). В момента в който се прибира в платното му се къса шарнирен болт. В този момент се молех за две неща. Той да удържи колата на асфалта и аз да мога да спра. Всичко стана за забавен каданс. От 4-та на 2-ра, че ефективни спирачки на Лада чакай ти. Имах чувството, че буталата ще излезнат и ще ме напсуват. Другите чувства ги прескачам. Спрях на 15 метра от него, А той с каквото може да отнесе скъсан шарник при тази скорост.
Всъщност пораженията му не бяха големи спрямо мен, при скъсан шарнир при 20 км./ч.
От този случай ходовата част трябва да е в добро здраве. При мен скъсаният шарнир е по-особен случай, не че съм го допуснал с небрежно поддържане.
Та идеята ми беше, ръчка и това е. Като има и ред други причини да я предпочитам.

# 875
  • София
  • Мнения: 6 308

 Дано никога да не ви си се налага да разберете каква точно е разликата между автомат и ръчка на хлъзгав път в комбинация с чувствителен ABS. Спомена ще ви остане за цял живот
Знам. И?
Имал съм всякакви ситуации. Надали това се случва ежедневно по няколко пъти. Неприятно е, да. И защо да има отношение към избора на кола. Само това, надали е единствен и достатъчен коз.
В никакъв случай не търся спор. Ма малко пак кат крайна инстанция. Да не стане кат с антифриза. Laughing

# 876
  • Мнения: 896
Давайте идеи за семеен автомобил бензин до 130 к.с. До 9 хил. лв.
За момента сме харесали мазда5

# 877
  • София
  • Мнения: 6 308
Хубав. И какъвто ви хареса. Simple Smile

Маздата, бива.

# 878
  • Мнения: 9 655
Щом ще е семейна гледайте литрите на багажника Simple Smile

# 879
  • Мнения: 4 403
Още веднъж благодаря за пожеланията за колата. Дано и моята, и вашите, да ни возят безаварийно Simple Smile

vanqivanova - VW пасат някакъв? Изхождам от това, че имахме до сега, макар и доста стар, но не е имал сериозни ремонти. Освен това возеше относително добре. Сравнение - хондата ми сега, както и няколко мазди, в които съм се возила - имат малко по-твърдо возене и повече се усещат дупките.
Също така, от към возене специално - мерцедесите също са доста приятни, определяни като ''лодки'' и неравностите не се усещат много.
Тойота Авенсис е хубав семеен автомобил, но не знам от към возия как е. Иначе като марка ги дават много здрави.
Ауди имат красиви комбита, както и БМВ. Но там поддръжките май са не съвсем евтини, и изискват повече грижи.

Разбира се, зависи дали искате семеен автомобил за дълъг път, почивки и т.н., или за да може по града са ви събира багажите - колички, ученически раници, и там каквото още имате.
От това, което изчетох, когато аз търсех кола - за по-дълги разстояния дизелите са по-икономични, ако не се стига до ремонт. Тогава частите са по-скъпи.

# 880
  • Мнения: 896
VW са хубави но и цените си ги бива. В момента имаме голф и не мога да се оплача. Но мазда 5 2006г. са 6-7 хил. лв, същата година пасат с по-малко екстри 9-10 хил. лв.
Пежо, ситроен също са евтини в сравнение с VW.

# 881
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Егати - до преди 10 дни се обаждаше някой с куца оферта за бартер  да ми предложи 20 годишния си изгнил форд
- от 10 дни съвсем никой не се обажда.
Ще взема да смъкна на 2500 лв.?  

 - тя отчайваща работа.

Поне се убедих че карс.бг. - мобиле бг. и фейсбук групите за конкретна марка са свръх умряла работа.
Явно народа търси нов внос от големи автокъщи.

# 882
  • Мнения: 896
По-скоро от доверени хора.

# 883
  • Мнения: 29 324
Без да се засягаш, колата ти е старичка. Хората търсят по-запазени коли, поне да не наливат в ремонти. На колко км. беше?

# 884
  • Мнения: 1 504
Mitsubishi Grandis:)

Общи условия

Активация на акаунт