Вътрешни размисли и съвети с Нивиана - 10

  • 50 593
  • 420
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 5 059
Благодаря, ще питам и там.
Става дума за кухнята в новия ни апартамент.
Г-образна е, ще прикача снимка.
Става дума за пространството на срещуположния ъгъл.
Какво да се сложи, че хем да е функционално, хем да не е "постно"?
Мъжът иска само маса с 4 стола, но според мен, имайки предвид огромното заето пространство от кухнята на другия ъгъл, ще седи ужасно празно.
Ъглов диван се събира чудесно, но няма как да се сложи и маса, дори най-малката стига много близо до хладилника .
Той предложи нещо като барплот, който да е успореден на прозореца, но това няма да ми е функционално, да готвя там например - да меся, точа, режа.
Аз имам идея за пейка само от едната страна и срещу нея маса със столо.
Но такава намирам само една единствена в някакъв сайт за мебели и е малко неподходяща .
Е, това е казусът , приемам всякакви идеи 😊

# 391
  • Мнения: 13 188
Според мен удобна маса и 4 разтегателни стола, като масата да е допряна до двете стени и да се дърпа при нужда. Така масата може да се ползва като плот, докато се приготви храната. Може и някакви столчета без гръб, които да се мушват под масата.
Пейка или диван ще заема много място и няма да има най-нужното - свободен плот за работа, пък и на светло под прозореца.
Ето разтегателна маса https://www.ikea.bg/products/tables/dining-tables/up-to-4-seats/ … lna-masa/40340837
Ето намалени столчета https://jysk.bg/trapezariya/kukhnenski-stolove
И тип табуретки https://www.ikea.bg/rooms/kitchen/step-stools-step-ladders/oddva … aburetka/20249330
https://www.ikea.bg/rooms/kitchen/stools-benches/

# 392
  • Мнения: 9 872
Доста тясно ми се вижда, не мисля че семействоте може да се храни нормално. Аз бих сложила повдигащ се плот, (може и сгъваеми столове) или направо шкаф с хубав плот отгоре.

Ще си готвя на спокойстие. А за храната вероятно имате трапезна маса в друга стая?
Виждала съм в панелно жилище така направено както казваш, с табуретки. Защото мястото е твърде малко. Това за нормални възрастни хора, не е удобно за ежедневно ползване вечер и за отмора

# 393
  • Мнения: 39 322
И за мен е тясно показаното пространство за маса, столове, пейка....
Ако има маса за хранене в друга стая, тук бих сложила бар плот или нещо разтегателно, което да е удобно за бързо похапване. Що се отнася до месенето/точенето- бих си задала въпрос- колко често го правя това. Моят плот също е малко. В общи линии се справям с два такива плота от по 60 см. и се справям доста доста.

# 394
  • Мнения: 5 059
Ах, забравих да кажа, че това пространство няма да се използва за нищо друго, освен да си оставя покупките, като дойда от пазар и да поседна сама, докато готвя.
В хола закусваме, обядваме и вечеряме, така сме си го направили, че да ни е удобно.
За това ми се иска в кухнята да е красиво и практично, това си е моето пространство.
Не му е идеята да могат да сядат повече от 1 човек Grinning
А за месенето и развихрянето- много често ми се случва, поне веднъж в седмицата, защото обожавам да правя сладкиши(за които ми трябва място) и питки, баници и тн.
В другото жилище е така- едната стена е запълнена с кухненски шкафове, а в другия ъгъл има само маса със столове и е ужасно!
Просто седят голи стените там , а изчистената маса и столове правят помещението НЕуютно.
Искам някаква мека мебел в тази кухня, която ще придаде много повече топлина или поне нещо, което би запълнило малко повече стените.
Например тази пейка, но в друг цвят+ малка квадратна маса срещу нея, как ви се струва?
Скрит текст:
Идеята за барплот + столчета ми допада също, но трябва да е по-нисък и широк този барплот и някак не мога да си го представя Stuck Out Tongue

Тази пейка би била перфектна!Но само лявата страна, ако може да се направи например, ще се сложи на късата страна към вратата:
Скрит текст:
Ще си отива и с плотовете с тези крака Grinning

# 395
  • Мнения: 13 188
Но какво ще правите на тази пейка? Кухнята ще стане малък хол.
За месене наличните плотове ще стигат ли?

# 396
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
В чуденка съм... Живеем в наследствена къща, по ред причини не можем да направим ремонт едновременно на всички помещения... Оказва се, че ламинатът, който сме избрали за едната стая вече не се предлага... Ще трябва да избираме друг, още повече, че имаме налични мебели, с които трябва да се съобразим... Та въпросът ми е... в такъв случай, ако не може да се ползва един и същи цвят на ламинирания паркет за всички помещения, с какво трябва да се съобразя (доколкото може)... че да е що-годе цветово хармонично...

# 397
  • Мнения: 560
В чуденка съм... Живеем в наследствена къща, по ред причини не можем да направим ремонт едновременно на всички помещения... Оказва се, че ламинатът, който сме избрали за едната стая вече не се предлага... Ще трябва да избираме друг, още повече, че имаме налични мебели, с които трябва да се съобразим... Та въпросът ми е... в такъв случай, ако не може да се ползва един и същи цвят на ламинирания паркет за всички помещения, с какво трябва да се съобразя (доколкото може)... че да е що-годе цветово хармонично...

Здравейте!

Трябва да се съобразите с дълговечността:))

Тоест колкото може по дълго време фонът- паркетът- подът  да успява да устои на това да слагате различни мебели и цветове върху него.
Можете да сте на контраст или нюанс за различните помещения.
Но гледайте да е неутрално сравнително.



Ако е дъб - да е в нюанси на дъба, а не да прескача от бяло към червено африканско дърво.

Но все си мисля, че е възможно на днешния пазар да намерите еднакъв ламинат за всички стаи.


https://parketensviat.com/product/laminiran-parket-tarkett-%e2%8 … -12mm-33-klas-4v/

# 398
  • Мнения: 9 872
И при мен така се получи, че на един и същ етаж двете стаи са с един ламинат, а последната се получи различен. бяха го спрели от производство.
Но не е кой знае какъв проблем. Просто купих възможно най-близкия нюанс, и го поставиха. Честно да си кажа, само в началото ми правеше впечатление. сега не обръщам внимание. И все пак, то върху този ламинат има килимче, разхвърляни играчки, маса - така че погледът не се фокусира върху разликата.

# 399
  • Мнения: 560
Добре дошли на всички с летните ремонти;))


Да кажа че имам малко повече време сега до средата на август, и мога да отговарям на въпроси. Всякакви:)
Също така бях и на изложението в Милано юбилейното, която тази година беше юни...и ама съм изключително в час с новите тенденции:))
https://www.salonemilano.it/en
 Ще пусна снимки по-късно.

Заповядайте на пълнолунието да напълним пространствата и умовете си с идеи!

# 400
  • Мнения: 1 231
Здравей, Нивиана! Радвам се, че се завърна, съветите ти за мен са безценни. Понеже питах тук за съвет за ремонт на вилата, показвам какво свърших до тук:



Мислех да направя остров. Още не съм се отказала, но се ползва за големи събирания и острова ще пречи. В голяма дилема съм.
Имам снимки и на другите стаи, но няма да досаждам с тях.

# 401
  • Мнения: 6 292
Много е хубаво, браво!

Спомням си дискусията. Още един нагледен пример как любимите на някои топли цветове схлупват жестоко помещенията Wink

Аз с интерес бих разгледала още снимки преди и след, нали затова са тези теми -за идеи.

# 402
  • Мнения: 1 231
Оо, това прасковено ме побърка. Цялата вила отвън и отвътре беше с тази боя. Предишните собственици сигурно са имали 1 безплатна цистерна. В Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски публикувах трансформациите и на другите стаи. Но стилът и съветите на Нивиана са ми най-на сърце, затова следя тази темичка.

# 403
  • Мнения: 560
Уауу Pisa, браво за ентусиазма и неотказването.

По темата за неотказването и лятото - едно клипче;)
https://www.facebook.com/ComedyDragShow/videos/3141248929523356/

И толкова щастлив, когато вече плува:)

Ами сложете го този остров, ама на колела, и да можете да го слагате успоредно на стената. Или където искате.
Скрити колела, със спирачки.
Но не трябва да имате уреди или контакти в него, или като го местите някъде да можете да го захраните с ток.

И можете единствено червените плочки да ги боядисате..например....тъмносиньо. Или и картинка със шаблон върху тях.

# 404
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Pisa, браво. Разгледах другите снимки и много ми хареса последната стая. Това тъмно синьо, по-скоро тюркоаз какво е? Боя, тапет и какви?

Общи условия

Активация на акаунт