Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 юли 2018, 15:09 ч.

Шнорхелинг – в изучаване на подводния свят

• 16 378
  • 141
  •   1
Отговори
# 135
  • Sofia
Момичета, да ви питам – вие как точно правите вакуума в маските си? Доскоро разполагах с 2 различни модела и като исках да изкарам въздуха от тях, просто ги притисках леко към лицето. Май това не е правилният начин, обаче? newsm78

# 136
Чак пък да не можеш да дишаш, малък ти е, това са рисковете на онлайн пазаруването. И не е вярно, че не трябва изобщо да влиза вода, напротив, мокрия костюм точно затова е мокър, именно защото има малко количество вода, което се затопля лесно от тялото. Само за горнище силно препоръчвам жилетките с цип от декатлон, много са добре за цената си и много лесно се обличат. Е, 1.5мм са, не са 5, като това, но изобщо не виждам смисъл да си нагоре с 5мм, а надолу с нищо, ако ще се използва в чак такъв студ е по-добре поне с шорти, а това евентуално като втори слой и с 2 номера по-голямо.
Не е 5. 1.5 е неопрена, надолу мислех клин 1 ММ. са техните. В Декатлон като мерих моя размер също ми беше дискомфортно, тогава нямаше следващия размер. Иначе от там си купих клин със слънцезащита. Миналата година за пръв път плувах с шнорхел и понеже съм алергична към слънцето отгоре си бях с ръш гард с дълъг ръкав, но кой да се сети за краката... Не съм изгаряла сигурно от 8 годишна Joy За тази година взех клина от Декатлон. Отгоре исках неопрен, защото миналата година при 23-24 градуса на водата ми беше студено, за краката нямам проблем с тази температура на водата.
В крайна сметка ще отида утре до Декатлон, ако няма там ще си поръчам следващия размер на Рип кърл и като дойде ще реша кой да си оставя за догодина.

# 137
Момичета, да ви питам – вие как точно правите вакуума в маските си? Доскоро разполагах с 2 различни модела и като исках да изкарам въздуха от тях, просто ги притисках леко към лицето. Май това не е правилният начин, обаче? newsm78

Вдишвам леко през носа.

# 138
При мен вакум става като се потопя във водата, на сушата ако вдишам се задържа, но ако издишам се разваля. Досега обаче не ми е пропускала във вода, често казано, не я и стягам особено.

# 139
  • Sofia
wild poppy, и аз така правя с последната ми маска – съвсем инстинктивно ми дойде, не съм го чела никъде. Първият път се получи перфектно, но при следващите ми опити, сякаш несъзнателно връщах по малко въздух през носа, защото вакуумът се отпускаше. Явно си трябва тренинг. Simple Smile

fallon_fallon, ще пробвам и във вода (все още не съм с новата маска). При мен от време на време се случва в маската ми да влезе по малко вода (особено в отделението за носа), но не е драма – излизам на повърхността и я оправям набързо. Peace

# 140
В началото много я стягах и винаги щом обърнех глава във водата, влизаше вода отляво. Откакто не я стягам прекалено, не влиза, не знам каква е логиката, но - факт. Thinking

# 141
  • София
anbibian, хахаха, не знам защо като 5мм го видях и се зачудих за какво ти е пък такова чудо баш за шнорхелинг Simple Smile Има принципно и по 5мм, като допълнително яке са за върху цял неопрен.  Ние използваме декатлонските с късите ръкави от ликра, много са лесни за обличане. Понякога на детето слагам и шорти + жилетката, като е по-студено, но е голяма хамалогия с шортите. Шорти имам предвид цял неопрен с къси ръкави и къси крачоли, просто така се казва.
За маската нищо допълнително не правя, просто я слагам и толкоз. Ако не пасва добре, сменям я с друга, за шнорхелинг си взимам разни по-евтинджос защото ги мятам къде ли не, за скуба е друга друга работа, нея си я пазя много.

Общи условия

Активация на акаунт