Епилепсия - ТЕМА 25

  • 69 784
  • 731
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 312
Здравейте,дъщеря ми направи гърч Джаксънови контракции,след прекаран мозъчен кръвоозлив след раждането,вече е на 3г и от тогава за първи път направи гърч,изписаха ни конвулекс,вече ще бъдем на постоянен прием.Въпросът ми е залита,краката и треперят не може да се движи свободно,както преди.Това първоначална реакция ли е?Ще отмине ли с времето като свикне с лекарството или е нещо друго?Всеки отговор ще ми е от полза.
Ако сте достигнали цялата доза е добре да пуснете изследване за серумното ниво на валпроата.  До колкото си спомням, нашата смеха за въвеждане беше за около 2 седмици до достигане на цялата доза.

# 556
  • Мнения: 43
Да права сте,чакам да достигнем максималната доза и ще пуснем кръвните изследвания!

# 557
  • Мнения: 1 980
Вие преди ЕЕГ пазите ли децата си от умствено и физическо натоварване? Питам, понеже денят на ЕЕГ-то на сина ми, съвпада с логопедичната терапия и се чудя удачно ли е да ходи. От 11.00ч. е на логопед, а от 16.30ч. е на ЕЕГ. Как мислите? Дали да не отменя часа при логопеда?

Последна редакция: нд, 27 яну 2019, 15:03 от Forest rain

# 558
  • Мнения: 732
Аз мисля,че логопеди не е проблем.Казвали са ми да не гледа много телевизия и да не седи на компютъра преди това,а и не само тогава.Също да е ял и пил и да е здрав.Ако по принцип логопеди не изнервя детето ви и не сте забелязали терапията да провокира гърчове,едва ли ще се отрази на ЕЕГ-то по какъвто и да е начин.

# 559
  • Пловдив
  • Мнения: 170
В крайна сметка ако прекалено много го пазиш може да остане измамно чувство в невролога, че нещата са добре, а те може да не са. Според мен си живейте нормалния ежедневен живот. Само измийте косата на детето предната вечер задължително, но с шампоан без балсам.

# 560
  • Мнения: 1 980
Благодаря, не се изнервя лесно от логопеда. Обича да ходи.

# 561
  • Мнения: 3
Здравейте! От скоро следя коментарите и също така изчетох доста от старите теми. На 23г. съм и преди няколко дни бях на преглед при доц. Алексиев. Това което ми обясно той е, че имам фоточувствителна епилепсия, която се изразява с лека симптоматика. Никога до сега не съм губила съзнание, дори в тези моменти мога да продължа дейнистта си. От симптомите, които получавам най - продължително е главоболието. По неговите думи за период от 2 - 3 години с лечение огнището може да изчезне. Реших да пиша тук, тъй като за първи път се сблъсквам с това и се притеснявам от назначеното ми лечение. Това, което ми е изписал е Неуротоп 200mg сутрин 1, вечер 0.5 и Депакин Хроно 300mg само вечер по 0.5. Притесняват ме приемът на лекарства и страничните им действия. Доц. Алексиев ме увери, че дозите са много ниски, дори под минималните и няма причина за притеснение.
Бих искала, ако някой е пил тези лекарства и е по - добре запознат да сподели мнение относно действието им, дозите, които са ми назначени и като цяло ако някой също е с фоточувствителна епилепсия да сподели малко опит!
Благодаря Ви предварително!  

# 562
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
 Дозите са ти буквално хомеопатични.
Моята дъщеря която е на 7и половина години пие Конвулекс хроно 300 ( което е същото като Депакина) по 2 таблетки на ден 1 сутрин и 1 вечер. До скоро беше на Неуротоп 200 по 3 пъти по 1/2 таблетка + 2 Ривотрил. А тя тежи 25 кг., така че не се притеснявай дозите са ти много ниски.

# 563
  • Мнения: 32
И аз да попитам,понеже на моя син Конвулекса не му понесе добре го смениха с Леветиракон,вече е на трайната доза 3-3,през деня е сравнително спокоен,но съня му е от 21-4:00ч.и до там,всяка сутри се буди изключително нервен и неспокоен.Ако някой има наблюдения,моля да сподели

# 564
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Здравейте! От скоро следя коментарите и също така изчетох доста от старите теми. На 23г. съм и преди няколко дни бях на преглед при доц. Алексиев......

Извинявай за въпроса, но само от детско любопитство в какво се изразяват пристъпите ти?

# 565
  • Мнения: 3
Здравейте! От скоро следя коментарите и също така изчетох доста от старите теми. На 23г. съм и преди няколко дни бях на преглед при доц. Алексиев......

Извинявай за въпроса, но само от детско любопитство в какво се изразяват пристъпите ти?

Няма проблем за въпроса.
През 2016 година за първи път ми се случи без физическо или друго натоварване да ми причернее много пред очите, изтръпване на дясната ръка и част от лицето имаше и главоболие, което беше най-продължителния симптом. Веднага си премерих кръвното и беше ниско. Тогава не потърсих лекарска помощ тъй като го отдадох на прилошаване от ниското кръвно.
След това не се беше повтаряло и не съм имала никакви преблеми до 2018 когато се повтори 2 пъти. Имах нарушения в зрението ( нарушения на периферното зрение на дясното око и като цяло виждах объркано), нарушения в речта ( или обърквах реда на буквите на опредлена дума или не можех да се сетя за нещо елементарно), отново имаше леко изтръпване на дясната ръка, и продължително главоболие, другите симптоми не са с голяма продължителност. Последните пъти много добре си спомням, че бях прекарала прекалено дълго време пред лаптопа и телефона, тъй като имах държавни изпити и четях лекции, буквално цял ден това правех...Като цяло този период беше доста напрегнат за мен и бях много изморена. В тези моменти не губя съзнание, адекватна съм и мога да продължа дейността си, но главоболието ме кара да си почина. Друго което съм забелязала е, че ми е некомфортно при силна светлина, например когато слънцето е силно, има сняг, или светлината в помещенията е по - особена.
Правих ЯМР там всичко е наред, но ЕЕГ - то показва наличие на огнище.
Извинявам се за дългия пост! 😇
 

# 566
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Няма проблем за въпроса.
През 2016 година за първи път ми се случи без физическо или друго натоварване да ми причернее много пред очите, изтръпване на дясната ръка и част от лицето имаше и главоболие, което беше най-продължителния симптом. Веднага си премерих кръвното и беше ниско. Тогава не потърсих лекарска помощ тъй като го отдадох на прилошаване от ниското кръвно.
След това не се беше повтаряло и не съм имала никакви преблеми до 2018 когато се повтори 2 пъти. Имах нарушения в зрението ( нарушения на периферното зрение на дясното око и като цяло виждах объркано), нарушения в речта ( или обърквах реда на буквите на опредлена дума или не можех да се сетя за нещо елементарно), отново имаше леко изтръпване на дясната ръка, и продължително главоболие, другите симптоми не са с голяма продължителност. Последните пъти много добре си спомням, че бях прекарала прекалено дълго време пред лаптопа и телефона, тъй като имах държавни изпити и четях лекции, буквално цял ден това правех...Като цяло този период беше доста напрегнат за мен и бях много изморена. В тези моменти не губя съзнание, адекватна съм и мога да продължа дейността си, но главоболието ме кара да си почина. Друго което съм забелязала е, че ми е некомфортно при силна светлина, например когато слънцето е силно, има сняг, или светлината в помещенията е по - особена.
Правих ЯМР там всичко е наред, но ЕЕГ - то показва наличие на огнище.
Извинявам се за дългия пост! 😇
 
Звучиш почти като симптомите на моя син. Само че при него нещата взеха да се влошават. Това със светлината може да не е симптом. Примерно аз съм със светли очи, нямам епилепсия, но при силна светлина ме дразни и ми сълзят очите понякога. Причината при мен е от светлите очи.

# 567
  • Мнения: 3
 Ами аз съм с кафяви очи, не знам дали това оказва значение. Доц. Алексиев ми каза да нося защитни очила при работа с компютри, гледане на тв, четене и тн., както и да нося тъмни очила навън когато има слънце, но стъклата да са с поляризираща защита. В четвъртък съм на преглед при очен и ще видим как е положението там. Посъветва ме също да не гледам 3D филми, да избягвам кино, да не ходя на слънце без шапка, да не шофирам вечер, като цяло да се предпазвам от дразнители и най-вече да съм отпочинала, да избягвам безсънието и да не пропускам приема на лекарствата.
Честно казано не очаквах нещата да се развият така, но сега е времето ако е възможно да коригирам нещата и след време да не се задълбочат.
Възхищавам се на всички майки от форума за силата и начина по който се изправяте пред проблема, защото се поставям на ваше място и моята ситуация няма как да се сравнява с нещата при някои от вас! ❤

# 568
  • Мнения: 92
Ние сме на тридневно ЕЕГ, което няма много общо с 24 часовите, които досега сме правили. На тях и слагаха шапка, от която излизаха кабели, а тук директно върху главата слагат електродите, отгоре пак с шапчица, но от марля. Направиха и генетичен тест, но резултатите чак след два- три месеца. И те изследват много малко гени. Приложено ги публикувам. Може ли ако някой си е правил такъв тест да ми напише дали същите са били изследвани и при него? Иначе при нас пък от вчера е високо кръвното 120х 85, сега не знам и това чудо откъде се появи.АСАТ и АЛАТ са в горните граници и малко над тях, но намалихме петинимида преди 5 дни- казват,че още се чистил организма. Утре сме на ЯМР и съм на тръни.

# 569
  • София
  • Мнения: 70
Момичета, имам 2 опаковки сироп Конвулекс и почти цял сироп Репитенд. Детето вече мина на таблетки от тези лекарства. Ако някой иска да му ги дам, нема ми пише🤗

Общи условия

Активация на акаунт