Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 491
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 18 979

Лично аз говоря от името на самотен родител с дете,който не е задължително на всяка цена да си намери партньорка с която да заживеем заедно.

Не е задължително, ама като те гледам, упорито търсиш такава. И при условие, че на 45-50 години правиш деца, всяко трето мнение да ти е как на 30-годишните моми им било изтиктакало времето за деца, е някаква мания. Алоу, на теб ти се е превъртял циферблатът от тиктакане няколко пъти, ама търсиш жени.

# 361
  • Мнения: X
Казвате да поставим интересите на децата пред нашите - добре. На първо място интереса на децата е да бъдат добре отгледани, възпитани, да им бъде осигурено добро образование. Сама жена без никаква подкрепа от роднини може да го постигне много по-трудно. С подкрепящи родители или добър партньор до себе си е много по-лесно.


Много прагматично, но и нечестно.
Никой не е длъжен да гледа деца от друг брак. И особено пък като свои със скъпо образование, по-голям дом, кръжоци и грочие грижи ..

Аз затова съм и адвокат една жена да има толкова деца, колкото може да отгледа добре и сама, защото в повечето случаи децата остават при нея..

# 362
  • Мнения: 5 246
Контесо, някой да твърди в темата, че друг е длъжен да му гледа децата? Не познавам никоя принудила ерген да и гледа децата, а и в темата няма такива. Ако има мъже принудени да направят това, то процента им ще е минимален спрямо тези взели такова решение по собствено желание. Както и процента жени зарязяли децата си заради мъж.
Защо потребителките, които яростно се противопоставят на вторите бракове споменават за проблемите на едно по-низко общество да не кажа от друг етнос.

# 363
  • Мнения: X
Злодеида, еми чети. В поста отгоре Бианка си е казала причините да си търси друг съпруг с трите си деца, защото "На първо място интереса на децата е да бъдат добре отгледани, възпитани, да им бъде осигурено добро образование. Сама жена без никаква подкрепа от роднини може да го постигне много по-трудно. С подкрепящи родители или добър партньор до себе си е много по-лесно."

Аз не съм против вторите бракове. Кой както го влече.
Писах само, че аз не бих търсила мъж да съжителствам, а камо ли да се обвързвам въобще ако се разведем по някаква си причина.

Освен това имам и дъщеря и въобще не бих допуснала мъже у дома си докато тя е наоколо.

# 364
  • Мнения: 18 530
Точно аз финансово щях да си ги отгледам и трите Simple Smile Говоря по принцип - това са фактите. Аз не съм си търсила съпруг, случайно го срещнах.

Жени, не минавали през развод няма как да са компетентни какво ще бъде след това, между другото. Който е щастливо женен, просто се подхилва, казва си че няма да му се случи и коментира колко кофти са постъпили другите, той не би направил така Simple Smile А реално нищо не знае Simple Smile

# 365
  • Мнения: X
Бианка, другояче излиза от поста ти.

Иначе аз съм много За разводите. Толкова съм далече от подхилкването и сигурността, че на мен няма как да ми се случи, че няма накъде повече.

В много случаи разводите са си наложащи и няма нужда от агония и ужас без край и е по-добре да е ужасен край и дотам. Но когато става въпрос за втори партньори, живеене заедно и втори бракове когато има и деца от предишне брак... за себе си знам, че няма да работят.

# 366
  • Мнения: 18 530
Може - аз никога не съм имала такива предубеждения. Най-много да не потръгне и втория път - не е края на света Simple Smile Каквото е писано. Трети път мисля, че и аз не бих се осмелила да се занимавам хаха

# 367
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
По въпроса за кефа на детето и втория брак - чели ли сте "Емил и тримата близнаци" на Ерих Кестнер? В тази детско-юношеска книга има един разговор на Емил с баба му по повод колебанията на майката на Емил дали да се омъжи. Там още по-особеното е, че и майката (вдовица) не припира да се омъжва, а смята да го направи заради Емил. Та цитати от книги всякакви.
Вярно, в книгата Емил е на 14 години, не във възрастта, в която дечицата се травмират от идеята, че майка им спи с новия си мъж, но...

# 368
  • Мнения: 18 530
Моето впечатление е, че конкретно за момчетата наистина е по-добре да има мъж вкъщи. Може би момиченца се гледат лесно и само в женско обкръжение, но момчетата имат нужда и от мъж определено.

# 369
  • Варна
  • Мнения: 957
По въпроса за кефа на детето и втория брак - чели ли сте "Емил и тримата близнаци" на Ерих Кестнер? В тази детско-юношеска книга има един разговор на Емил с баба му по повод колебанията на майката на Емил дали да се омъжи. Там още по-особеното е, че и майката (вдовица) не припира да се омъжва, а смята да го направи заради Емил. Та цитати от книги всякакви.
Вярно, в книгата Емил е на 14 години, не във възрастта, в която дечицата се травмират от идеята, че майка им спи с новия си мъж, но...

"Много деца в света страдат, защото родителите им са разведени. И много деца в света страдат, защото родителите им не са разведени" Ерих Кестнер, предговор към "Двойната Лотхен"

# 370
  • Мнения: X
Моето впечатление е, че конкретно за момчетата наистина е по-добре да има мъж вкъщи. Може би момиченца се гледат лесно и само в женско обкръжение, но момчетата имат нужда и от мъж определено.
Тези деца си имат бащи все пак и ще прекарват ваканции и уикенди с тях, нали?
С какво един чужд незаинтересуван мъж ще спомогне за възпитанието на момчетата? И дали възпитанието от този мъж ще се одобри въобще да се упражнява над детето?!

Магдена, худ. литература е едно, а в живота е съвсем друго.

# 371
  • Мнения: X
Може би момиченца се гледат лесно и само в женско обкръжение, но момчетата имат нужда и от мъж определено.
А, не. В далечните времена, когато още не бях налетяла на Уишмастъров и дъщеря ми беше съвсем мъничък запъртък, нейното обяснение за живота, вселената и всичко останало звучеше така:"Имало едно време Мама и Бате и те си родили бебе." Физиономията на Говендър Мой, като чу това, беше безценна.

# 372
  • Мнения: 18 530
Колко да е чужд и незаинтересуван, като над 4 години живее с нас? Заедно избираме подаръците на децата, заедно ходим на тържествата на децата, той готви вечер много често, той ме хвали и им напомня, че съм най-добрата майка Simple Smile Той ми помага, когато децата са болни - не баща им. Не е чужд, реално си имат втори баща. И да, имат си и родния баща, с когото си се виждат. Едното не пречи на другото Simple Smile

# 373
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Децата независимо от пола, имат нужда и от двамата си родителя. Ако изхождаме от това, че е единия си бие камшика и повече не си поглежда децата е съвсем друг аспект на нещата. Но това не е нито задължително, нито повод да се търси заместник.

# 374
  • Варна
  • Мнения: 957
Когато беше на 5-6 години, голямата ми дъщеря казваше: "Имам си двама родители и един баща!"

Общи условия

Активация на акаунт