Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 512
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 30 802
Впрочем откъде идва тая идея, че детето много ще се травмира от нова, нормална връзка? Да, върволица от 20 "чичковци" е прекалено, обаче ако нещата са нормални, в повечето случаи даже би било по-скоро патология детето да се вкопчи за майката и да не й позволи никакъв партньор.

# 406
  • Мнения: X
Може би трябва човек да е оставал сам родител,за да го разбере, не знам, за мен е пределно ясно.

Абсолютно. Всичко друго си е чешане на клавиатури.
Възможно е.
Тук няма какво да кажа.

# 407
  • Мнения: 5 246
Съгласна съм със Сирената, не е нормално детето да се вкопчи в майка си и да не и позволява. Още по-ненормално е майката да иска разрешение и одобрение от детето си. Има някаква патология в такива случаи.

# 408
  • Мнения: X
Познавам точно такава патология. Жената е близо на 80, а синът на моите години-40+. Бащата е починал, когато синът е бил в 6 клас и оттогава той се е превърнал в "мъжът в семейството". Само че и днес той е мъжът в семейството, все още живеейки сам с майка си, а майка му се тюхка, че синът си няма гадже, а тя искала внучета.

# 409
  • Мнения: 18 530
И аз имам точно такъв познат. Развиваше ми теорията, че не иска да се жени, защото жена му ще го ограби при развода Simple Smile В смисъл не че я беше намерил тази жена, но вече знаеше, че не я иска Simple Smile Живее с майка си и само за майка си говори...не мисля, че ще се намери достойна за него.

# 410
  • Мнения: 30 802
Освен това има известна разлика и граница между нормална стабилност за едно дете и чак стерилна стабилност и предсказуемост. Децата все пак са адаптивни и ако поведението на всички е нормално и цивилизовано, то нещата вървят.

Също така не съм съгласна, че само родителите са виновни. Децата не са невинни и си имат характер. Има такива, които от инат буквално ще се самотравмират и ще обвинят родителя. Ще правят драми и конфликти, и когато възрастните отговорят на конфликта, ще обвинят тях. Така че монетата винаги има две страни, не е само горкичките травмирани деца. Ако някое дете наистина стои само и си навива на пръста каква мръсница е майка му, то проблемът е в детето, че има непропорционална реакция на нормални житейски неща. И тая реакция трябва да се осъзнае и коригира, а не животът на майката, сакън да не настъпи някой по мазола.

# 411
  • Мнения: X
Ама вие говорите за патологични случки.

Нито искам да гледам чужди деца, нито моето да го гледат чужди хора.
Хората сме различни и аз изказах само моето наблюдение, че човек като мен и самата мен, няма да е щастлив в такива втори и трети комбинации и предПочитам да съм сама изцяло отколкото да не е на 100% всичко.

Последна редакция: ср, 25 юли 2018, 18:09 от Анонимен

# 412
  • Мнения: 18 530
Е, че аз пак съм си номер едно тогава хихи Мъжът ми няма бивша жена, нито деца отпреди - имаме си едно наше общо и то му е единственото.

# 413
  • Мнения: 5 246
То твоето прозвуча като патология Контесо - " чуди мъже да доближават дъщеря ми ...''

# 414
  • Мнения: 18 530
Контесата вижда всички мъже като потенциални педофили може би - всеки с опасенията си.

# 415
  • Мнения: 30 802
Kontesa, аз пък не искам да съм в центъра, искам да съм в екосистема, да има динамика и да е по-интересно. Щото не съм контрол фрийк.

В тоя ред на мисли, детето няма нужда само от "гледане", а има нужда да вижда семейство - дори да не е перфектно. Само ред, дневна програма, уроци и план за успех не са достатъчни, за да превърнат едно дете в човек. Но животът в семейство дава много, по невидим начин. Втори мъж на мама и 2 сестри го смятам за житейско богатство за моя син, ако има акъл, ще го оцени.

Айде направо казвай кога ще се развеждате, че да гледаме сеир:)

# 416
  • Мнения: 18 530
пу-пу, никакви разводи повече, кой се развел - развел хихи

# 417
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Айде направо казвай кога ще се развеждате, че да гледаме сеир:)
Въобще не допускай, че жени като нас биха го позволили.

# 418
  • Мнения: X
Не. Виждам всички хора като потенциално безразлични ми до доказване на противното. Достатъчно неща съм видяла в живота за да махна с лека ръка и да кажа, че на мен няма да ми се случи, защото много премислям и се пазя от не знам си какво. Няма такива филми.

Прекалено голям е риска да допуснеш човек в дома си, при детето си след няколко месеца познанство. Толкова примери има за случили се невероятни неща разказвани сле дмного години от поотраснали деца, че фнатазията ми е бедна да измсисля такива сюжети.

Просто не бих рискувала като имам дете. А и не съм вече на 25 и да хвърча в облаците и  знам повече неща от живота. Хубавите ви истории са прекрасни, но за съжаление, не смятам, че са мнозинство и пренебрегваните, отхвърлени, насилвани, изгнорираните деца от втори бащи и мащехи са повече от щастливо растящите в обич и взаимна грижа.

Сирен, много скоро.

# 419
  • Мнения: 30 802
Жени като вас? може ли кратък профил що за жени сте, че не става много ясно...

Не се заричай, разводът изкарва неподозирани мрачни страни от всички.

Общи условия

Активация на акаунт