Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)-8

  • 66 851
  • 758
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 9 152
Има ли начин да се поръча 4% Pigmentasa от Германия?
За какъв перод от време дава забележителен резултат?

# 526
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ползвала съм Pigmentasa 2% по предписание на дерматолог преди 15 тина години.Тогава не видях особен резултат.
Миналата година купих и изпратих на приятелка в България  Точно това е причината да знам дали и как се продава.
Тук има ревю за  крема и си пише, от къде е закупен.
http://www.ohmyblogmode.com/2012/12/pigmentasa-manchas-sol.html
Ако не сте се справили с гугъл преводач
Тук има и на английски
https://masqmoda.com/estilo_de_vida/280/beauty_especial_manchas

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 10:33 от sl

# 527
  • Мнения: 9 551
Здравейте ,
Преди няколко години открих чудесно средство против петна . За това искам да ви го споделя , за да ви спестя парите , които похарчих по козметички .
Турски крем - паста EX PIGMENT 4% . Хубавото е ,че може да се използва и през лятото .(
 (Моя близка кожна лекарка - отличен специалист, го одобри )
Помолете някой да ви го купи от Турция или напишете в интернет , мисля ,че има хора от Югоизточна България , които ще ви го купят и изпратят - около 10 лв взимат на брой ( а иначе в Турция е окло 5 лв )
Дано съм ви била полезна .

# 528
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Избелване през лятото си е рисковано.Дори и да се ползва  обилно и правилно  много добра слънцезащита.
Но всеки си преценя.

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 10:52 от sl

# 529
  • Мнения: 18 542
Има ли начин да се поръча 4% Pigmentasa от Германия?
Не, явно само в Испания продават свободно.

# 530
  • Мнения: 39 795
Страх, не страх почвам химични пилиниги....Докато се наканя времето се стопли, но съм решила да си седя у дома. Искам да чуя мнението ви- дали да кажа да ми мацват само петната, или на цялото лице, в пред вид това, че може по цялото лице кожата да стане по- фоточувствителна.

# 531
  • Мнения: 23 466
Здравейте ,
Преди няколко години открих чудесно средство против петна . За това искам да ви го споделя , за да ви спестя парите , които похарчих по козметички .
Турски крем - паста EX PIGMENT 4% . Хубавото е ,че може да се използва и през лятото .(
 (Моя близка кожна лекарка - отличен специалист, го одобри )
Помолете някой да ви го купи от Турция или напишете в интернет , мисля ,че има хора от Югоизточна България , които ще ви го купят и изпратят - около 10 лв взимат на брой ( а иначе в Турция е окло 5 лв )
Дано съм ви била полезна .
Аз вече дее зими го ползвам и има някакъв ефект, но не 100% и със сигурност този крем няма да реши проблема при много хора.
По съвет на Миоки ще ползвам Скинорен, да видим как ще е.

# 532
  • Мнения: 2 826
Някой ползвал ли е този крем и има ли ефект от него https://remedium.bg/product/149695/isis-pharma-neotone-intenzive … petna-h30-ml.html

# 533
  • Мнения: 9 152
ДХ3, извинявам се, ако е коментирано. За Скинорен отворих сега в Гугъл и прочетох, че е предназначен за акне и розацея. Ти за пигментация ли мислиш да го ползваш?

# 534
  • Мнения: 39 795
Катерица, ползвах крем с Азелаинова киселина, каквато има в Скинорена, но на мен н ми помогна. За друга мацка знам, че ѝ е помогнало. Моят крем беше от Австралия.

# 535
  • Мнения: 23 466
ДХ3, извинявам се, ако е коментирано. За Скинорен отворих сега в Гугъл и прочетох, че е предназначен за акне и розацея. Ти за пигментация ли мислиш да го ползваш?
Да, за мелазма.Киселината в него би помогнала евентуално за нея, но ще видим.

# 536
  • Мнения: 3 028
Аз съм правила дълбок пилинг на цяло лице. Има ефект, но е важно да не махаш сама коричките! Много е неприятно, но трябва да изтърпиш и да не ги дърпаш...

# 537
  • Мнения: 9 551
Разбира се EX- PIGMENT-a го слагам под дневния крем и евентуално под фон дьо тена , даже и през лятото  , но вие можете през лятото да го слагате вечер първо него , после нощния крем и денем да не слагате .
Но отнема поне 3 месеца мазане за резултати . Аз почти постоянно го ползвам и винаги си купувам поне по 3 броя Grinning
Само искам да ви каже ,че избегнах лазера ( а пилингите и процедурите преди това не ми помогнаха , може би заради забранените вещества в ЕС ) и много се радвам на кожата си сега , НО вече без фактор 50 не се излагам на слънце . Мажа се на плажа и край басейна и приличам на  зомби Smile

# 538
  • Мнения: 18 542
Експигмент и въобще кремове с хидрохинон трябва да се ползват циклично. Например 3 месеца мазане, 3 почивка. Има риск (рядко е, но все пак) от развиване на състояние наречено ochronosis - перманентно пигментиране на кожата.

# 539
  • Мнения: 9 551
Експигмент и въобще кремове с хидрохинон трябва да се ползват циклично. Например 3 месеца мазане, 3 почивка. Има риск (рядко е, но все пак) от развиване на състояние наречено ochronosis - перманентно пигментиране на кожата.
Разбира се  аз спирам от време на време ,  мерси за инфото все пак . Но това не ме спира да се запасявам .постоянно . Който е преживял проблема с петната като мен ( а преди никога не ми се бяха появявали ) е наясно ,че когато човек е видял спасение да се чувства така като мен .
Желая успех на всички с този проблем , независимо с какъв продукт , но дано  да си помогнете Heart

Общи условия

Активация на акаунт