Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)-8

  • 66 747
  • 758
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 23 418
Няколко поста по-нагоре пише пткъде се купува Експигмент.

# 556
  • Мнения: 39 746
От Базар и ОЛх

# 557
  • Мнения: 2 313
A PHOTOREJUVЕNATION различно ли е от  IPL-а за който попитах? като търся инфо за моето, винаги са едно до друго и не разбрах две различни неща ли са.
Различни неща са.
И аз ще ходя на консултация за петната. В клиниката, където съм се насочила и те само някакви си два вида терапии имат за петна, едното е IPL - към 300 долара, а другото се води FRACTORA - 500 долара.  
Скрит текст:
Fractora is the most advanced fractional radio-frequency treatment providing anti-aging improvements on skin tone and texture for a more radiant appearance through ablation and skin resurfacing.
This treatment aids in:
Skin tightening
Wrinkle reduction
Cystic acne and scars
Discoloured red and brown skin tone
Upon consultation, it is recommend to receive up to three treatment sessions – dependant and patient’s needs.

Явно е написано за лаици и като отида ще питам какво е точно. Ще се интересувам дали с един сеанс ще се оправят моите проблеми, или ще трябват няколко. На този доктор в тази клиника му имам доверие, че там си слагах филър в устните и той не е комерсиално насочен.
Ще пиша като направя консултацията.
Дано не се налга да търся друга клиника. Има такива предлагащи СО2, но чета отзивите и има и добри и лоши и много се колебая. Зависи не само от апаратурата но и от умението на човека, стоящ зад него.
Имах желание да си направя тази процедура в България, но беше края на април месец и докторката категорично отказа да ми я направи.

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 17:49 от Melany99

# 558
  • Мнения: 10 354
Супер. Сподели после какво са ти казали. Много ще ми е интересно. Аз определено ще направя един пакет от 3 процедури IPL и аз ще споделя. Но те както са всеки месец по една, ще стане чак на лято да видя резултат. Нямам тъпрение. Яд ме е че чак сега прочетох за тях. Вместо да си направя тях си хвърлих парите на вятъра за Хайдрофешъл.

# 559
  • Мнения: 2 313
Що не четеш в темата за пластичните интервенции.
То там си казаха момичетата, че хидрафейшъла е само добро хидратиране и повишаване на тонуса на кожата.
Не знам, този  IPL скъп ми се струва. Направи си консултация и питай, нямат ли нещо с което с една процедура да се справи. Това 3-4 сеанса по 300 долара много ми се струва. И дават ли гаранция или на честна дума?

# 560
  • Мнения: 10 354
Темата за пластичните интервенции уж я четях, но май повече за сериозни интервенции се говореше, та я зарязах Simple Smile Хидрафейшъла май там го прехвалиха, че така ли се навих? И аз не помня вече. Но някъде тук във форума го прочетох. Как да е. Иначе ще се консултирам, но за пари всички ще ми обещаят. Аз където да отида всеки си обещава неговото. На скоро за някакъв The Mélange Peel ме навиваха. Чудеса правел. Но и за него 500-600$ искаха да ме обрънзат, но трябваше отпуска да си вземам, а не ми се хабеше отпуска за процедури и го прескочих. Това поне в обедната почивка можело да ми го направят и няма да ме обезобразят. Мога да се върна на работа после. Абе ще мисля.

# 561
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Благодаря. От аптека ли се закупува, или козметика?  / не съм от София/
Както съм писала в първоначалния си пост-от сайта Алиекспрес.ком
Можете да го купите лично и от Турция-турски е крема.

# 562
  • Мнения: 2 313
vici75, ти пилинг можеш и сама да си направиш. Аз преди две години си правих серия пилинги и не се бях замисляла дали има ефект, но това лято забелязах, че на ръцете, където слагах, да не стане зян това което бях започнала за лицето ми се е отразило добре, няма нови петна, а съществуващите са избледнели. Та сигурно и на лицето има ефект. Започнах през декември и досега съм правила 3, през 2-3 седмици. Другата седмица след консултация ще реша дали ще правя още или направо апаратна процедура ще правя. Но си има ефект явно и при пазене със слънцезащита се запазва резултата. Един флакон ТСА пилинг е около 20-30 долара и стига за много процедури, защото се използват 2-3 мл. на сеанс. Ако се интересуваш, ще ти пиша на лични как точно се прави.

# 563
  • Мнения: 10 354
Melany99 аз сума и пилинзи имам направени при дерматолог. И този ТСА съм правила. Със сигурност ефект има. Но петната си стоят, макар и бледи. Аз търся нещо което да ги ликвидира напълно, но няма да има такова май. Мажа със слънцезащита лятото на дебело, и пак потъмняват леко. Може и от топлото нещо да става. Зимата са почти на нула, но аз си ги виждам. Бодът ми очите яко.

# 564
  • Мнения: 2 313
Ами механизмът на петната е, че това което се вижда е като айсберг. Под повърхността петната са по-големи и широки. С пилига се издърпват един вид на повърхността и трябва доста сеанси, за да излезе цялото петно. При лазерните процедури действието е като вертикален нож, който изразвя един вид петното от дъно. Затова е много важно кой е операторът на машината, за да прецени на каква дълбочина, с каква сила и как да настрои машината.

# 565
  • Мнения: 9 152
Днес говорих с колежка, която е с турски произход и си ходи в Турция отвреме навреме, помолих я, ако може да проучи и да ми купи Експигмент .
Смятам да се обзаведа с турския крем.
За лазер съм мислила, но се отказах. Имам нагледен пример с позната /колежка, която с лазер успешно премахна петна, даже ми обясняваше точно в кой кабинет, как се прави и т.н. При лазера е важно след това мястото да се пази от слънцето и да се маже слънцезащитен крем.

# 566
  • Мнения: 18 542
Същото важи и при третиране с експигмент/хидрохинон и въобще с всичко което има избелващ ефект.

# 567
  • Мнения: 3 027
Melany99 аз сума и пилинзи имам направени при дерматолог. И този ТСА съм правила. Със сигурност ефект има. Но петната си стоят, макар и бледи. Аз търся нещо което да ги ликвидира напълно, но няма да има такова май. Мажа със слънцезащита лятото на дебело, и пак потъмняват леко. Може и от топлото нещо да става. Зимата са почти на нула, но аз си ги виждам. Бодът ми очите яко.
Щом потъмняват лятото, значи слънце защитата не ти е хубава. Рри мен беше същото, но от както ползвам Дайлонг вече не потъмняват. Дори след море или плаж.

# 568
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
За лек пилинг, който освежава и озарява кожата
бих препоръчала това

Учудващо добър за цената си 6 евро.
Супермаркетска марка Предлага се във веригата Mercadona в Испания.Имат магазини буквално на всеки ъгъл
Тук има ревю със снимки
http://mimonete.blogspot.com/2012/03/mi-experiencia-con-el-glicolico.html?m=1
Съчетавам го с това

и млечна киселина 10% на
Ординари

# 569
  • Мнения: 39 746

Щом потъмняват лятото, значи слънце защитата не ти е хубава. Рри мен беше същото, но от както ползвам Дайлонг вече не потъмняват. Дори след море или плаж.
Може ли повече инфо? Това слънцезащита ли е? Ако има няколко вида, коя точно ползваш?

Общи условия

Активация на акаунт