Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно -7

  • 77 280
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Асеновград
  • Мнения: 3 136
Здравейте, планирали сме семейна почивка в Източните Родопи. Базов лагер -на язовир Кърджали, но ще обикаляме, стигайки чак до Златоград. Търся препоръки за добри местенца за хапване наоколо, основно около язовира. Там понтоните видях, но не сме големи любители на рибата...
Имам чувството, че около празниците ще е много натоварено там....
В Главатарци,  при Гръка, рибата е страхотна изобщо готвят много добре.

# 736
  • София
  • Мнения: 1 040
Благодаря Ви!:smiley:

# 737
  • Мнения: 156
Здравейте, планирали сме семейна почивка в Източните Родопи. Базов лагер -на язовир Кърджали, но ще обикаляме, стигайки чак до Златоград. Търся препоръки за добри местенца за хапване наоколо, основно около язовира. Там понтоните видях, но не сме големи любители на рибата...
Имам чувството, че около празниците ще е много натоварено там....
на кораба Емона е доста добра кухнята. В Главатарци има доста добри места за хапване-както са писали -При Гръка

# 738
  • Мнения: 4 084
Има / в бг. мамма/ тема за Родопите. Погледни, ще си събереш нужната информация.

# 739
  • Мнения: 637
двете ждрела, Дяволското гърло, орлово око

 Доколкото разбрах, до Орлово око няма как да се качим с наш транспорт или греша?

Ако сте с офроудски джип и шофьора е с нужните умения - може,. няма кой да си спре.
Но с обикновенна кола или т.нар. паркетни джипове - абсурд
А има едно нещо, което доста хора подценяват - не е нужно само джипа да ви е повдигнат, с лебетка и всякакви други екстри....ако зад волана, човека не е карал в такива условия и няма нужния опит - няма как да стане. За това вземете си една визитка от хората долу с платените джипове...... те редовно вадят надценили възможностите си шофьори.

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 09:44 от smehulka

# 740
  • Русе
  • Мнения: 1 100
Много красиви снимки! С телефон или професионален апарат са правени?
Включвам се с актуално мнение за х-лски комплекс,, Старите къщи,,: бяхме в двойна стая  - 60 лв. , без вкл закуска, плаща се отделно и за трима ни излизаше около 12 лв с чай и кафе:
Скрит текст:
Менюто не е голямо, но да кажем,че има за всеки по нещо. Обслужването беше бързо и любезно, но странно ,че за трите ни нощувки там персонала от сервитьорка, барманка и един мъж,който им помагаше и хигиенистката за целия комплекс бяха едни и същи.
Хареса ми,че има огромно място и пространство за тичане и игра:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Детският кът не е особено богат, но поне нещо има , макар,че нещата са по-подходящи за големи над 3г деца. В детската къщичка имаше няколко книжки, изпочупена дървена маса и 2-3 плюшени играчки.
Останалата част от комплекса е добре поддържана: трева,цветя, чистота:
Скрит текст:
Скрит текст:
В близост може да се посят Караджов камък, Белинташ (ние посетихме само него)
Скрит текст:
като пътеката не е трудна , накрая вече има леко изкачване ; Асеновата крепост
Скрит текст:
Скрит текст:
[/spoiler
и палеонтологични музей в Асеновград:
Скрит текст:
Като цяло иска ми се закуската да е вкл в цената на стаята поне, самата стая не ми харесва това,че банята миришеше на мухал и самата стая на застояло и нямаше много пространство; гардероб почти нямаше, ползвахме допълнителното легло за това. Но да гледката,природата и просторното място са прекрасни, Бихме посетили отново! Ние бяхме в хотел 2, не знам как е в хотел 1 .
За финал наздраве

# 741
  • Мнения: 1 640
Лори,как е пътя до там ? Става ли за ниска кола ? Благодаря за прекрасните снимки и описание !!

# 742
  • Варна
  • Мнения: 1 633
lorito5678751, страхотни снимки и описание, много ми беше интересно да видя това място след години, по мое мнение изглежда даже по-добре като общи части!

Не знам за кои снимки питаш, ако става въпрос за моите, са с телефон, в движение покрай детето.

Малко отзиви и за нощувките ни в Лещен да дам. С голяма изненада при посрещането ни установих, че къщата, която сме наели, е собственост на сина на собственика на "При малкия". Което автоматично за мен гарантираше страхотни закуска и гостоприемство, тъй като сме ги посещавали преди години. Така и беше. Бяхме в Dream house, снимките в Booking напълно си отговарят, къщата е страхотна, бях изумена да чуя, че всичко е направено и измислено от собственика, който е доста младо момче. Има абсолютно всичко необходимо, без пералня. Ново, чисто, прекрасно, Единствените минуси по моите критерии са, че е край пътя, под него и хората от колите си ви наблюдават, шумно е от движението, не е супер натоварен път, но си е доста използван, наблизо има заведение, вечер се чуват леко музиката и възгласите, ние бяхме през уикенд все пак там. Под къщата са пак къщи за гости, реално и от там се чуват звуците. С две думи там точно не е идилично тихо, на каквото се надявах да е, в това отношение в "При малкия" е съвсем друго, но там къщата е голяма и ако не сме приятелски семейства заедно, не ни устройва, понеже дворът не е голям и трудно ще се дели с непознати хора, особено и шумни, ако са. В бъдеще за мен лично друг проблем ще е строящото се точно до къщата тяхно заведение с хотелска част отгоре, твърде близо са и сигурно ще увеличи шума и намали уединението. Но въпреки тези факти, беше приказно за нас, закуската, ах закуската. Носеха ни я в 9, тава с домашна баница, домашно сладко от боровинки с кисело мляко(естествено отново домашно), понякога и  домашни сокчета от малини, дренки. Много им се радвам на тези мили хора, прекрасни са, с радост ги срещам отново, детето се радваше най-много на постоянно течащата вода в двора, открили са си изворче при строежа, което събира десетки птички. Сянката е само от 1 дърво, но ни стигаше, сигурна съм, че ще работят над озеленяването тепърва, тези хора имат страхотен усет към детайла и уюта.
Къщата за обща престава и гледката от двора:






Трудно намерих снимки без детето, а и къщата е прекрасно представена от тях в снимки.

Лещен ми е на сърце много, следващ път бих опитала престой в Ковачевица, там къщите са в тихи места и може би ще е доста по-автентичен престоя, в Лещен някак се усеща, че основно са къщи за гости и пътят създава шум за повечето. Кръчмата в Лещен е все така прекрасна и със същото качество, малка част от гледката там на  залез:







Малко и от Ковачевица:





Галерията, за която нямахме време, уви, изглеждаше страхотно!



Ще си поразгледам снимките и от Триград, Ягодина, ако има нещо сполучливо, не бяхме се разхождали там досега, порази ме, че като цяло изглежда бедно този район, но когато се разходиш по уличките, срещаш толкова истински и сърдечни хора, колкото не си срещал за години в големите градове. И въздухът е прекрасен.

Последна редакция: нд, 25 авг 2019, 02:30 от Priqtelka

# 743
  • Русе
  • Мнения: 1 100
Лори,как е пътя до там ? Става ли за ниска кола ? Благодаря за прекрасните снимки и описание !!
До комплекса да, става, асфалтов е пътя, макар и тесен с типичните за Родопи завои, иначе до Белинташ вече не толкова , има няколко места, където може да се оставят колите но там по-голямата част е черен с камъни и , до последния паркинг , където има един параклис е малко трудоемко .
Priqtelka, какъв ти е телефона - отлично качество на снимките, а в Лещен и Ковачевица не съм била Yellow Heart

# 744
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
И ние преди години бяхме в Старите къщи, но не останахме очаровани. Храната беше посредствена, басейнът мръсен. Иначе комплексът и гледката са страхотни.

# 745
  • Варна
  • Мнения: 1 633
Благодаря, телефонът е Samsung S9+.

# 746
  • Мнения: 7 107
Темата става още по-прекрасна със снимките, затова, момичета, снимайте и показвайте, така се зарибяват още повече хора. Родопите са уникално място, отидеш ли веднъж все нещо те тегли натам. А виждайки цялата им красота в снимки е много лесно да навиеш и най-големия темерут!
Сори за офф-а, но не се сдържах Simple Smile

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 5 974
Здравейте! Последните 3 години обикаляме Западните Родопи и вече сме обиколили почти всичко в тази част.
Сега планираме района около Кърджали, Мадан, Рудозем и Златоград.
Понеже за 06.09 няма места в Златоград, моля за насоки къде другаде да търсим настаняване. Търсим по-бюджетни места, къщи за гости с вкусна храна. Може би някое село в близост, но ми е съвсем непознат районът и не знам къде да гледам.

# 748
  • Варна
  • Мнения: 1 633
Скоро ни препоръчаха това място до Златоград, храната била разкошна, но рядко било свободно:

# 749
  • Мнения: 6 735
В с.Енчец до Кърджали бяха наши приятели, но не знам къде точно са били отседнали.

Общи условия

Активация на акаунт