Имена близнаци - момиче Благовеста и момченце с буква С или Д

  • 8 776
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Едната баба се казва Благовеста. Затова решихме момиченцето да се казва така.
Момченцето няма име още. Другата баба се казва Стойка. Таткото на бебетата се казва Димитър. Дайте идея за мъжкото име мами? В дилема сме!

# 1
  • Мнения: 30
Аз лично много харесвам името Симеон.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 426
Стоян е точно на Стойка.
Симеон и Самуил са популярни и хубави имен със С, които са и достатъчно “български”, за да си отиват с Благовеста.
В смисъл, че Благовеста и Стивън (например) някак не вървят.
Може би и Сава ще е ок?
Ако искате и двете да са съставни (аз лично не харесвам съставни имена) Благовеста и Станислав
Благовеста и Станимир

# 3
  • София
  • Мнения: 1 433
Благовеста и Дамян ако е с Д
иначе със С-Светослав, Светлозар, Сава, Симон

# 4
  • Мнения: 8 243
Стилян, Стоимир, Страцимир.
Иначе Simple Smile
Белослав и Станимира
Благовест и Стелияна
Богомил и Стоймира

# 5
  • Мнения: 2 757
Благовеста и Станислав
Благовеста и Станимир

# 6
  • Мнения: 29 341
Според мен трябва и името на момченцето да е съставно, като например:

Благовеста и Драгомир
Благовеста и Станимир
Благовеста и Денислав
Благовеста и Светослав

# 7
  • София
  • Мнения: 3 010
Стоимен, Деян.

# 8
  • Мнения: 5 333
Благовеста и Станислав
Благовеста и Симеон
Благовеста и Дамян
Благовеста и Данаил

# 9
  • Мнения: 10 384
Благовеста нещо ми идва тежко
А дядовците що не влизат в сметките или не става на тях?
По-скоро Благовест, отколкото женския му вариант... И Станимира или Станислава за другата баба

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 2 426
Вярно, че Благовест е вариант.
Благовест и Стела?
Не, така като го написах, Благовест върви главно с Аргиров...

# 12
  • Мнения: 4 808
Веднага се сетих за Благовест и Светослав Аргирови, братя-близнаци, популярни певци по времето на соца. Симеон и Самуил не знам защо, не ми харесват. Любимо ми е Станислав, харесвам също Стилян, Светлин, Свет(л)озар, Светослав. С буквата "д" харесвам Даниел. Например Благовест и Десислава ми звучи много добре.

# 13
  • Мнения: 9 196
Благовеста пък никак не е съвременно име за млада госпожица. Хубаво, че искате на бабата ама това дете цял живот ще си ходи с името ... Блага/блажна/мазна ... не звучи приятно. Идва ми асоциацията с оная реклама - "Блажиш ли, дядо Попе ..."

# 14
  • Мнения: 2 560
Аз по принцип не харесвам пълното повторение на името. Да се вземе първата буква- ок, ама цялото име не. Казват,  че носиш ли нечие име, наследяваш и характера и съдбата на човека.
По темата- харесвам имената Слав, Симеон, Данаил и Давид. С Б бих предложила Биляна.   

# 15
  • Мнения: 12 014
Благовеста ми харесва - Блага/Добра вест. И аз бих предложила момчето да вземе името на дядото. А за Ангел мислили  ли сте? Благовеста и Ангел?
Благовеста и Стоян / Димитър. Тъй като Благовеста има имен ден, търсете и име с  подобаващ имен ден и за момчето. И да не празнувате, един ден ще поздравява нея и ще е кофти брат й да няма.

# 16
  • Мнения: 410
Благовеста много ми харесва, значението   е силно. За момченцето- Сава ми звучи много добре като комбинация с Благовеста .😊

# 17
  • Мнения: 402
Здравейте! Щом сте решили да вземете цялото име на едната баба , не е ли редно да вземете и цялото на другата ? Така отивате на вариант Благовеста и Стойко. Подкрепям написаното от Phenix. Когато избирах имена за децата си , доста се рових по темата и също срещнах някъде , че дословно избрано име повтаря съдбата / характера , на човека , на когото се кръщава. Само с първи букви Б, С и Д много ми допадат за момче имената Борис , Боян, Симеон , Самуил, Стилиян, Дарин, Деян. За момиче Дария , Дарина, Доротея, Бориса, Биляна, Сияна, Стела, Стафания, Симона. Успех с избора ! Лека бременност и живи и здрави бебчета ви желая !

# 18
  • Мнения: 182
Благовест/а стархотно име и в мъжкият и в женският вариант. Поздравления за избора .
Предлагам Стефан за момчето . Така и двете деца ще имат имен ден на голям празник. Може и в обратният вариант - Благовест и Стефания .
 А ако трябва да е производно на Стойка  нека е Стоян .

# 19
  • София
  • Мнения: 336
За повторението на съдбата и характера - чисто суеверие, не всеки вярва в подобни неща. Аз пък мисля, че, ако са решили да е на бабите, трябва да е много близко, иначе става - Светльо на дядо му Ламбо.
Благовеста и Станимир са ми фаворити.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 377
Благовеста и Светлин от мен, харесва ми символиката на тези имена в комбинация.
Ако е опция да се запазят само първите букви и на двете баби, предлагам Белослава и Стефан.

# 21
  • Мнения: 234
Благовеста и Самуил ми звучат добре. А за по-модерни имена бих минала на вариант Благо и Симона примерно.

# 22
  • Мнения: 1 112
На мен Благовеста много ми харесва за момиченце, много нежно ми звучи Heart (за сметка на това Благовест никак не ми допада)
За момче със "С" предлагам Светлин (и комбинацията от двете става много приказна), Станислав, Дамян, Де(и)лян, Добромир. 
Симеон и Даниел/Данаил също ми харесват като имена сами по себе си, но не съм толкова сигурна, че звучат добре в комбинацията (ако това е критерий).

# 23
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Димитър, Дамян, Даниел.

# 24
  • Мнения: 1 174
Благовеста и Слав, харесвам благовеста за име на момиче, но не и за момче.

# 25
  • Мнения: 4 017
Въпреки че Благовеста е решено вече, ще предложа Благородна.

# 26
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Благовеста ми харесва много.
Благовеста и Стефан
Благовеста и Станимир.
Благовеста и Светлозар
Благовеста и Светломир

# 27
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Благовест за момче нещо не ни се връзва. Когато бабата се е раждала майка и е чула да пее оперна певица - Благовеста Карнобатлова. Толкова години не се чуваше мъжко такова име. От близките години се чу. Но някак не ни се връзва децата му да носят презиме Благовестов или Благовестова, като звучене. Затова решихме момичето да е Благовеста пък може и Бетина. Все още се двоумим за момченцето. Харесаха ми някои имена, които предложихте момичета! Не бях се сетила за тях! Ще Ви пиша по нататък какво ще решим!

# 28
  • Мнения: 8 076
Благовеста пък никак не е съвременно име за млада госпожица. Хубаво, че искате на бабата ама това дете цял живот ще си ходи с името ... Блага/блажна/мазна ... не звучи приятно. Идва ми асоциацията с оная реклама - "Блажиш ли, дядо Попе ..."
Благо/блага = сладко/сладка (поне в южна България, де), "блажно" е друго Hands V
Иначе за момче името Стоян е много приятно, поне за мен. Има си и имен ден и е точно на баба Стойка, без изменения, както ще е и другото име. (Стоян е с произход "Стоя, задържам се, оставам", умалително на Стоян е Стойко, както и умалително на Стоянка е Стойка)
Единия ще има имен ден пролетта (Благовещение 25.03.), другия зимата (св. Стефан, тогава празнуват и стояновците)

# 29
  • Мнения: 987
Много ми е на сърце името Благовеста, но това е и заради лични сантименти:)
Ако го решите в мъжки вариант, предлагам Благой. Така и фамилията Благоев/а е приятна. А ако все пак се търси мъжко име със С според мен най-добре биха стояли Стоян и Сава.
т.е. в случая аз предлагам:
Благовеста и Стоян/Сава или
Благой и Стела.

# 30
  • София
  • Мнения: 149
Комбинацията от Белослава/Благовеста и Стефан е чудна! Heart
Предлагам Дамян/а и Боян/а за размисъл Simple Smile

# 31
  • Мнения: 8 892
Изненадана съм, че Благовеста е харесвано. Ако толкова не може да е друго име с б, примерно Белослава, Биляна или Боряна, поне да е само Блага. А Блага се връзва чудесно с Деян, Дамян, Слав.

# 32
  • Мнения: 8 578
Благовеста не ми сред любимите имена,но е хубаво.Може и само Блага да бъде.Бетина най-много ми харесва,но няма общо с името на бабата.
За момчето предлагам Димитър и Стоил.
Идеята за Благой и Стойна,Димана,Димитрина също ми допада.

# 33
  • Мнения: 11 910
      Благовеста е много красиво име и звучи силно. За момчето предлагам Стоил , Стоян или Стелиан
 /Стилиян- светец, покровител на децата/

# 34
  • Мнения: 4 708
Благовести по нашият край има много и им казват Блажка, и изобщо не им харесва, като име. А защо просто не вземете само първата буква? Иначе Самуил, Светослав, изобщо със С има много хубави и момчешки и момичешки имена. Бих избрала Б за момчето, и С за момичето.

# 35
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Едната баба се казва Благовеста. Затова решихме момиченцето да се казва така.
Момченцето няма име още. Другата баба се казва Стойка. Таткото на бебетата се казва Димитър. Дайте идея за мъжкото име мами? В дилема сме!
Какво ще кажете за  Дими-Слав Димитров или Дени-Слав Димитров за момчето.
А момичето ще е Благовеста....  ( Бети) така казват на бабата. Никой не и казва Блажка или Блага.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 426
Кръстете си го Стоян или Димитър и си спестете (и на него) всички объркани документи, грешно изписване в списъци, обяснения и разправии.

# 37
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Кръстете си го Стоян или Димитър и си спестете (и на него) всички объркани документи, грешно изписване в списъци, обяснения и разправии.
Точно.

# 38
  • Мнения: 8 578
Аз не рабрах защо трябва да е Дени-Слав вместо Денислав или пък Димитър.
Може да е с двойно име,например Димитър-Станислав,но аз лично не виждам много смисъл,защото най вероятно ще му казвате само Димо,Митко,Слав и т.н.

# 39
  • Мнения: 2 560
Това с двойните имена, никога не бих го причинила на детето си. На една близка внучката е с двойно име, за да уважат и двете баби. Казва се Ана- Мария. Съответно- познайте- за бабата с А, внучето е Анче, за бабата с М, внучето е Миме. Горкото дете, бих казала.
Между другото, много харесвам името Себастиан.  Не е много българско, но е хубаво😊

# 40
  • Мнения: 30
Ако може да се запазят само буквите може да са имената Боян и Стела.

# 41
  • UK
  • Мнения: 4 308
Благовеста ми харесва. Момчето Стоил. Супер са и двете и едно до друго.

# 42
  • бургас
  • Мнения: 624
Благовеста и Драгомир

# 43
  • Мнения: 247
Хубаво име е Благовеста. Щом е на едната баба, кръстете другото със С на другата баба. Хубаво е да мислите и име така че да има имен ден. Предлагам - Стефан, Светлин,Станимир

Общи условия

Активация на акаунт