КГБ = Клуб на Готините Баби - 190.

  • 58 395
  • 761
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 563
Добро утро готини!
Днес от рано се излюпих,че ме чакат доста задачи.
Ето първо да изпием кафенцето и да я подхващеме.



Добре дошла на новата ни млада баба Делта!
Фло,честито ти млад пенсионер! Със добро здраве ,дълги години да си я харчи !
Вчера ни остъклиха терасата .Стана много хубаво.
Пълна дандания е тези дни по стълбище , апартаменти. Едни демонтират ,две бригади монтират , а други зидат.
Хубав ден на всички  и до понеделник !

Янче ,изпревари ме с кафето ,но нищо ,от много глава не боли.

# 466
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293
  Специално за диетуващите:

          

# 467
  • София
  • Мнения: 1 739
    Добро утро,дружки!
    Добре дошла,Делта ! Ето ти нещо и от мен, по бебешкия въпрос. Когато започнат да никнат зъбките е време за захранване.Кърмените бебета се захранват по-късно от изкуствено хранените.Моркови.пащърнак и тиква са подходящи за начало.Ябълката в суров вид съдържа киселини,които дразнят стомаха. Крушата и синята слива подуват стомаха и червата, и може да предизвикат болка.Тиквата и увеличеното количество вода за пиене,могат да помогнат на запеченото стомахче.
    Луси,честита ти нова тераса.Още малко остана и после ще се радваш на подновения апартамент.Преди време писа,че през есента засаждаш теменужките в сандъчетата.Ще ми спестиш ровене в темата,ако ми кажеш кога точно го правиш и къде ги държиш през зимата.Заравяш ли ги повечко,за да не измръзнат?При вас е по-мека зимата,тук е як студ,дали ще стане ? Вчера си купих много хубави коренчета от Кауфланд и то за 5 ст/бр.
    Фло,подозирам те в нечисти помисли. hahahaВсе пак, студентка да се хване с пенсионер....вероятно има материална причина hahaha.Да ти е жив и здрав пенсионера,да си харчи пенсията още дъъъълги години и да те води на екзотични места!
    Кари,посрещнахте Новата година.Сега какъв празник се задава? Знам,че по това време са доста.Ще ти предстои голямо готвене,ама и големия внук ще си е повече в къщи,нали! Мехлем за бабиното сърце!
    Хубав ден,момичета!/Сещам се за тази,дето пита дали някой ни е казал,че ни обича./супер изречение-литераторките да не четат!/

# 468
  • София
  • Мнения: 8 371
Е, добро утро, красавици!
Някой днес казал ли ви е, че ви обича? Аз го казвам - съвсем искрено и лично ОБИЧАМ ВИиииииии! newsm51
"Младият пенсионер" ви благодари и се кефи на пожеланията ви.
ЯЖКЕ, киква по-голЕма екзотика от нашио край. Нема да се инАтим, там че одим. ВързАл ми е люлькя по меджи две ябуки. ВетЪро ме люля, а он маа с метлуто да ме брани от муе, да ме не апу. А па как мирише от кочинуту на комшиюту - убавинья. Кой не верва, да дойде да види hahaha Joy

ДНЕС ИМАМЕ РОЖДЕНИК - СИНЕОКИЯТ КРАСАВЕЦ НА БАБА МАРИНКА! ДА Е ЗДРАВ, ДА МЕЧТАЕ И СБЪДВА МЕЧТИТЕ СИ, А ЧЕ ЩЕ РАЗБИВА ДЕВИЧИТЕ СЪРЦА, ТО ТОВА Е ПОВЕЧЕ ОТ ЯСНО...


МАРИНКА, ДАЛИ ВСЕ ОЩЕ МЕЧТАТА НА ВНУКА Е ДА БЪДЕ ПИЛОТ?

ЯНЕ, тенкю за кафето. Всяка вечер казвам тази молитва Wink
ЛУСИ, честита ви придобивка!
Гаджето ме чака да си пием заедно кафето food010 food010
Спорен ден, мацки! Hug


# 469
  • Мнения: 18 536
Честит рожден ден на Влади!Наша радост е  да го виждаме как расте голям мъж,вече навлиза в пубертет и любовните вълнения нарастват, щастливите мигове се увеличават!Жив и  здрав и много щастлив да е!

# 470
  • Мнения: 5 490
Момичета, благодаря за топлия прием!
Ще се присъединя лично към групата по-нататък непременно - сега правим един куп ремонти. Още е топличко времето и гледаме да приключим преди да ни налегнат студовете.
Аз, между другото, вече започнах да пазарувам за Коледа - обичам всичко да си ми е навреме, та да не търча после в тълпите. И понеже господина е Рожденик навръх Нова година, вечно имам следния проблем - мъжки подарък за Коледа, мъжки подарък за РД на Нова година... Давайте идеи, че както винаги закъсах.
Иначе, гледам че говорите за цветя - ние живеем в къща и сега е времето за пръскане на овошките с карбамид. Тази година имахме много плодове, но то е защото се заех лично с науката "пръскане на овошки". Понеже съм си кореняче софиянче, не знаех нищо по тези въпроси. Викахме фирма, обаче само ни взимаха парите - май май нищо не слагаха в пръскачките. Та сега аз ще правя разтворите. И един въпрос към дамите, които отглеждат рози - кога ги подрязвате? Сега или по-нататък, по-към октомври?

# 471
  • София
  • Мнения: 2 672

Добро утро!

Мяркам се набързо, да ви почерпя и да си действам по зададени указания от малкия мъж.  Joy

Фло, благодаря ти сърдечно за поздравите към твоя човек. Той вече ходи с класа и новия си класен по разходки и спортни занимания, в новите си училищни кабинети и разни такива преживявания. Било много яко!  Wink  Иначе за мечтите му - бързо се сменят, но се надявам, че когато му дойде времето  ще избере това, дето най-му приляга.

Специални поздрави на пенсионера и от мен! Да го ухажваш и да му се радваш още повече!  Heart Eyes

Да си дойда на думата - черпя ви за РД на моето момче, което вече не е мъничко, но все пак си остава малкия мъж в нашето семейство Да е здрав, умен и разумен и никога да не забравя детето в себе си!


Тортата му е готова, специална поръчка от него към мен. Има и още един сладкиш от мен, а другите екстри са от мама.

Закуската може и да закъсня, но е от сърце и снимката е моя - сиреч правени са от мен творенията на нея.  hahaha Тортата (моята, де) по-късно, може би във фейса.











# 472
  • София
  • Мнения: 8 371
МАРИНКА, плътно зад теб заставам, не мога да устоя на палачинките Mr. Green Шега бе, Уили. Онзи ден пържих за деди и за децата. Устоях им!

ДЕЛТА, зависи къде се отглеждат розите. Говорила съм с производител. Моите растат в Брезнишко, а там е по-хладно, отколкото в София напр. Аз ги режа през пролетта. Есента ги позатрупвам с повечко пръст и малко оборски тор. Оставям ги да цъфтят, докато падне сняг. Я виж ти, каква овощарка си имаме! Браво. От мен тази година може да очаквате дюли. Друго нЕма. Отправих оферта към производителките, ама отговор не получих Mr. Green

БОРЯНЧИЦЕ, нали си знаеш? За теб е чувалът с прегръдките Hug

Яхвам метлата ( ЯЖКА си я е забравила ) и политам afwitch

# 473
  • Мнения: 1 250
Честит рожден ден на красавеца синеочко. Да е жив и здрав и винаги обичан и търсен

Към Маринка отправям апел да запази ако успее две три парчета от тортата за другата седмица Simple Smile

Добре дошла на новаата баба Делта, а дано се почувства добре тук и не изчезне като другите напоследък.
Къде изчезна новата баба с многото цветя, името и дори не успях да запомня.Ми като са нови,  трябва първо да се установите в темата, да ви опознаем,да се впечетлим,  да започнем тогава да ви търсим. А така с едно здравейта , аз съм ...и сбогом не се получава .Все пак не е като да се запознаеш с човек лично, не виртуално. Embarassed

Значи и студентката се захвана с пенсионер.Ми то мода бе. Grinning
Шегата настрана, да ти е жив и здрав съпруга Фло, дъъъъълги години да харчите пенсиите само за хубави неща .

На всички приятен остатък пт деня,а аз да изчезвам, че ми загаря манджата, а войника сега ще дойде ще иска да яде. Joy

# 474
  • Мнения: 5 490
Честит рожден ден на красавеца синеочко. Да е жив и здрав и винаги обичан и търсен

Към Маринка отправям апел да запази ако успее две три парчета от тортата за другата седмица Simple Smile

Добре дошла на новаата баба Делта, а дано се почувства добре тук и не изчезне като другите напоследък.
Къде изчезна новата баба с многото цветя, името и дори не успях да запомня.Ми като са нови,  трябва първо да се установите в темата, да ви опознаем,да се впечетлим,  да започнем тогава да ви търсим. А така с едно здравейта , аз съм ...и сбогом не се получава .Все пак не е като да се запознаеш с човек лично, не виртуално. Embarassed

Значи и студентката се захвана с пенсионер.Ми то мода бе. Grinning
Шегата настрана, да ти е жив и здрав съпруга Фло, дъъъъълги години да харчите пенсиите само за хубави неща .

На всички приятен остатък пт деня,а аз да изчезвам, че ми загаря манджата, а войника сега ще дойде ще иска да яде. Joy

Благодаря.
Колкото до изчезването, мисля, че може би се дължи на това, че вие се познавате и си говорите доста лични неща. За непознат това е трудно. И понеже е необходимо да се бистрят някакви неутрални теми, докато се поопознаят новите със "старите кучета", затова питам за подарък за мъж за Коледа. Да се завърти някакъв разговор. Щото за внучетата е много хубаво да се приказва, обаче....ние сме баби.  И сме малко "у лево". Или не?
Поне като чета младите жени във форума как говорят срещу бабите...леле мале...

# 475
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 012
Добре дошла на новото ни попълнение - Делта. Чувствай се удобно при нас. Аз се присъединих преди по-малко от две години към компанията на тези страхотни жени и се чувствам удобно тук. Ще се радвам ако скоро се организира среща и се видим и с теб на живо.
Да поздравя на патерици и Ани на Айша. Да е много здрава и да успява във всяко начинание.
Честит рожден ден и на синеокия чаровник Влади. Усмивката да не слиза от лицето му.

# 476
  • Мнения: 18 536
Делта, имам голям стаж в нета и в друг сайт,та се чувствам свободна да пиша и  споделям,другите също.Това е основното,няма страх от разпознаване,то е като да се заключваш,ако иска някой с ритник или шперц ,дори алармата може да обезвреди.Разбира се, съобразяваме се, че все едно сме на площада и пред всички говорим.Другото-познанство от години наистина поражда близост.Всеки може да коментира пък другите и пак да се пази, ако толкова му е важно.Но няма как да се чувства уютно непознат, все му се струва, че е назад и встрани, то и познат същото усеща, ако  е спрял да пише и не го търсят, а ние се търсим, да знаем, че сме добре, да си помогнем с добра дума поне.То и  аз не достигам винаги до всички , софийската група често е на живо и там обсъжда повече лични неща,повече са близки, но пък пиша редовно, не се надявам всеки да е впечатлен от персоната ми, вътрешна потребност ми е да общувам, че съм сама някъде из провинцията.Когато има някой край мен заглъхвам за кратко, после пак надувам свирката.Ако се чудиш на студентката с дядо ,то си е за чудене ,студентката е баба, втори висше  кара и дядото кара  да се радва с нея,подмладява го.Докато се изучи и златна сватба може да спретне,и  внуци си имат.Че за непознат я изкарваме тук на 25 години най-много.

# 477
  • Мнения: 5 490
Скрит текст:
Делта, имам голям стаж в нета и в друг сайт,та се чувствам свободна да пиша и  споделям,другите също.Това е основното,няма страх от разпознаване,то е като да се заключваш,ако иска някой с ритник или шперц ,дори алармата може да обезвреди.Разбира се, съобразяваме се, че все едно сме на площада и пред всички говорим.Другото-познанство от години наистина поражда близост.Всеки може да коментира пък другите и пак да се пази, ако толкова му е важно.Но няма как да се чувства уютно непознат, все му се струва, че е назад и встрани, то и познат същото усеща, ако  е спрял да пише и не го търсят, а ние се търсим, да знаем, че сме добре, да си помогнем с добра дума поне.То и  аз не достигам винаги до всички , софийската група често е на живо и там обсъжда повече лични неща,повече са близки, но пък пиша редовно, не се надявам всеки да е впечатлен от персоната ми, вътрешна потребност ми е да общувам, че съм сама някъде из провинцията.Когато има някой край мен заглъхвам за кратко, после пак надувам свирката.
Ако се чудиш на студентката с дядо ,то си е за чудене ,студентката е баба, втори висше  кара и дядото кара  да се радва с нея,подмладява го.Докато се изучи и златна сватба може да спретне,и  внуци си имат.Че за непознат я изкарваме тук на 25 години най-много.

Разбрах аз. Честно казано, вече нищо не може да ме учуди. Като се има предвид, че вече съм баба, имам доста добър социален живот. Чувствам се млада, а и мисля, че младея на външен вид. Добре е човек да се поддържа - физически и психически. Всичко, което ни кара да се чувстваме живи, нужни и щастливи, е добре дошло. Второ, трето висше? Защо не! Аз имам една мечта - да се науча да свиря на пиано. Обаче все нямам време...а може би не ми достига и постоянство. Като поотрасне внучката, мисля да ходим заедно на уроци по пиано.

# 478
  • София
  • Мнения: 8 371
Браво, ДЕЛТА! Започваш да се включваш в групата Simple Smile
Ще те изчакаме да довършите ремонтите, redecoration pironi че ей я есента вече тропа на вратата и веднага ще организираме среща. В кой район на столицата си? Хубаво е, че имаш мечти - иначе сме загинали Simple Smile Защо не с внучката на пиано? Ще правите концерти, а ние ще идваме да ви слушаме. bouquet
Днес след обяд яко поспахме Wink luvbed. Сега съм се развихрила из КПП-то ( за ДЕЛТА превеждам: кухня, печка, перална). Бабин убавец си поръча кокосов сладкиш, та вече е изпечен. Утре ще сложа сметаната и кокоса и дядо му ще му го занесе. ММ значи моя мъж, а ТМ - твоя мъж. За тръстиката да обяснявам ли - работното място. Имаме неработещи и работещи баби. Струваш ми се ентусиаст-май ще си допаднем. thumbsup
По въпроса за мъжкия подарък newsm78 Да видим колективният ум какво ще измисли.
БОРЯНЧИЦЕ, мой човек си ти. 25 годишна, а? Преди 42 съм минала покрай тази възраст. Прочетох твоето обяснение на гаджето-повдигна му настроението, разсмя го.
Ей затова и аз търся контактите с вас-тази баба каже нещо, друга й отговори и стане весело. Радваме се на постиженията на внучетата-на едно му поникнали зъбки, друго проходило, тръгнало на градина или в първи клас, даже по едно време се сватосвахме, като българи от старо време. Чувствам се прекрасно в нашата си къщичка.
Къде изчезна ЖАБКАТА? Аааа, момиче я се появи, разкажи какво става в страната Дон Кихот де ла Манча.
ФУРИЙКАТА и тя се покри. А какви времена бяха-сутрин за разкършване и настроение ни пускаше музикален поздрав. Четеш ли ни, миличка?
ДЕБОРАНА сладурана я чувам отвреме навреме, много работна го раздава, а и грижи си има със стара майка.
АРИТА също ми липсва. Яви се на рапорт около рождените ни дни и от тогава 2 месеца - ни вест, ни кост.
ДАЯ все още е в имението си с внучката. След месец ще стане столичанка.
Да продължавам ли списъка с нередовните? Mr. Green Хайде ще ги пощадя hahaha JoyТе се знаят кои са.
В нашата символична къщичка сме като в приказката за мързелива Богданка - която иска пише, която не иска, не пише. Ама като седнем после на трапезата и започнем да раздаваме питката, да не се сърдят, че за тях няма Wink
КАРИ и ПИПИЛОТА, гушкам ви Hug Hug

# 479
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Добър вечер , девойки!
Добре дошла на Делта! Софийската група се увеличава.
Прочетох на вереФ последните 2-3 стр.
Гъбка , Фло , мърдам. Добре съм , здрави и щастливи сме всички.
Вчера ходих да си купя нещо , но само чепик и чанта. хахахха
Вечерта лаптопчо угасна и днес ходих за нов и съчетах пак
пазаруване за осанката ми. Купих си 5-6 блузи и ризки.
Направо съм още по щастлива , размерите намаляха драстично и
дрехи бол за мене. хахах  Та такива ги върша. Кафе , разходки и около климатика ,
че си е жега , има , няма 30-32Т.
Аз на 20.09 нощес идвам в БГ за 3-4 дни. На 22.09. съм на сбирка - купон с групата от ФБ на Наско Узунов.
Не знам до понеделник  как ще съм, Ще пиша , евентуално ако има възможност за бърза среща.
Та те така , "арча пара. Еспаньолите са добре. Пак ще се делят каталунците  хахахха , ма
го удрят на камИк. Мадрид не спи.
Лека вечер , момичета! 

Общи условия

Активация на акаунт