Декемврийчето пълзи и зъбче в устата му блести. Родени 2017 Тема 2

  • 51 707
  • 246
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 462
За кухнята-аз взимам само в петък двойно за да има и в събота,а в неделя и купувам пюре с риба,защото на кухнята не предлагат риба до годинката.
Унас е същата работа с телефоните,но изобщо не и позволявам да ги пипа.Преди и пусках песнички от ютуб,но забелязах че много се превъзбужда и после става нервна като ги спра и вече от повече от месец не и пускам.За мен е по добре да не свиква с телефоните от толкова малка,има с какво друго да се забавлява

# 151
  • Мнения: 2 405
Теодорче, интересен съвет. Може би ще изкопирам :=) твоя начин, ще давам и аз в неделя пюре с риба.
Моята много се хипнотизира на рекламите на телевизора. Преместихме го от старото му място, защото беше много близко, сега е качен нависоко.
Аз отчитам сериозна грешка. Телефонът й го давах. Песнички детски също й пуска. Обаче! Когато телефонът е изгаснал(заключен) тя играеше с него и с лиги е повредила слушалката му. Естествено вината е изцяло моя.
Играчките привличат вниманието й за кратко. Всичко останало, което не е подходящо за деца е магнит за нея. Те повечкото май са така. Кабели, зарядни, хартиени кутии, шишета от вода, капачки от буркани и още и още.

# 152
  • Мнения: 1 406
И моя не обича играчки, има един скрин където му давам да отваря и нарочно съм сложила играчки в него и има в него дистанционно, стар телефон, старо зарядно и някакви такива неща. Познайте кое се вади всичко друго но не и играчките Joy

# 153
  • Мнения: 366
Момичета, правите ли опити за слагане на гърне? Аз пробвам, но ми е трудно и времеемко. Днес го паркирах върху гърнето и сигурно 15 минути се забавлява, но нищо не свърши. Малко след като се събуди се случи това. Не мога да разбера кога пишка, освен след сън и мляко.
А за телефоните-нищо вече не му пускам, че наистина се превъзбужда, но той се докопва до тях и се побърква да си играе и да го лигави. Започнах да ги слагам на недостъпни места.
По колко млечни хранения имат бебетата Ви? Малчо пие сутрин и преди лягане, напоследък и през нощта огкаднява, което не се беше случвало.
Кога се маха сутрешното мляко и замества със закуска?

# 154
  • Мнения: 462
Пробвах няколко пъти да я слагам на гърне и само веднъж се изпишка а всички други пъти почва да реве и се навдига да става.Отказах се и го оставих за на пролет като се стопли.
Правих и закуска доста пъти но хапне няколко лъжички и си иска млякото,и сега закусва с млякото и вечер преди сън пийва около 100-150мл като преди това си е изяла супата от кухнята.Пробвах без мляко преди сън,но не пожела да заспи докато не и дадох шишето

# 155
  • Мнения: 2 405
И ние сме до никъде с гърнето. Сутрин рано ака, около 8ч,точно след ставане от сън. Проблемът е, че аз още съм сънена и ми трябват поне едни 5мин, за да стана, а тя вече е свършила "работата".
Мляко пие сутрин и вечер.

# 156
  • Мнения: 1 391
При нас положението с гърнето е добре до някъде. Месец вече си ака на гърнето, е имаме някой друг пропуск да съм я изстървала но  са 3-4 пъти. С пишането до никъде по сложно е. Като застуди и сме си в нас по цял ден, се надявам да имаме напредък.  Иначе всяка сутрин. След като се събуди я слагам и свършва работа . Веднъж на ден. Вече чак на другата сутрин.

С яденето сме мн.мн.зле. няма заместени хранения. Основно мляко. Яде и други неща по малко и после си дояжда с мляко.  Започнах да и давам кисело мляко. Яде го с по голям апетит от АМ и в по голямо количество. Последните месеци почти не наддаваше.  Сега с КМ ще видиме на какво положение ще е .

Зъби имаме 6 от 2 мес.са в застой.

Мъчи се да върви.
Тя ме държи за ръчичка и върви. Или си бута  уолкъра, но се страхува да се пусне.

Бръщолеви си разни бебешки неща. Мама, баба, кака и други неясни срички, казва ало на телефона . Как прави Кучето също. Показва колко голяма ще стане. Здрасти чао. Ей такива неща.
Дълго стана май.

# 157
  • Сливен
  • Мнения: 825
С гърнето сме добре от 7-мия месец е слагам.Става месец си ака само в гърнето.Дори когато сме навън за по дълго не е акала в памперса ,прибираме се и веднага е слагам и си върши голямата нужда на гърнето.Ние сме на частна кухня и в събота взимам за в неделя.Хапва си всичко даже някой път си я дохранвам от нашатите манджи.Тез дни поръчах на кухнята от 1 годинки до 3 да не е пасирана и си дъвчи въпреки че има само 4 -ри зъба но аз и давам да още преди да има зъби да гризе и дъвчи разни неща и доста добре се справя.И върви доста добре хваната за една ръка отделно вкъщи се пуска доста пъти и прави по няколко крачки сама

# 158
  • Мнения: 161
Здравейте момичета, аз малко ще отклоня от темата и ще питам-някой дали започна вече с планиране и организация на първия рожден ден? Как си представяте събитието.
Моето момче понеже е родено на 1.12. и си мисля, че даже съм закъсняла. Премислям варианти как и с кого да отпразнуваме, дали да делим гостите в различни дни, да каним ли деца или само роднини? Вкъщи? Навън? Колкото мисля, по-зле ми става Simple Smile та ще се радвам, ако споделите идеи Simple Smile

# 159
  • Мнения: 611
Нашата рождена дата е 2-ри. Преди две седмици запазихме час в детски клуб. Оказа се последния свободен час за датата. Предполагам, че защото е неделя.   
Вкъщи ще е много трудно и никакъв празник за мен. Ще каним роднини и приятели. Искахме по-малко хора на брой, но пък имаме голяма рода, с много братовчеди. Приятели също ще каним. Около 50 човека. Само да се надяваме всички да сме здрави тогава Simple Smile Ами това е от мен за рождения ден Simple Smile

# 160
  • Мнения: 462
И ние подгатвяме годинка в ресторант с роднини и приятели.Малката е родена на 14 декември и тогава ще е тържеството.Почти всичко е уредено,само трябва да поръчаме торта и да викнем фотограф.Днес и пристигна и роклята.В Next има много хубави ако някой се интересува

# 161
  • Мнения: 2 405
А сега, и моята дъщеря е на 14ти :=)
Нищо не съм измислила. Може би първият рожден ден ще е семейно в къщи, само най-близките.
Обмислях вечерта да поканим приятели на заведение, повечето са без деца, то май само кумовете ни имат Simple Smile
Другата седмица ще й направим професионална фотосесия. Купих рокля Simple Smile

# 162
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 051
Нашата рождена дата е 2-ри. Преди две седмици запазихме час в детски клуб. Оказа се последния свободен час за датата. Предполагам, че защото е неделя.   
Вкъщи ще е много трудно и никакъв празник за мен. Ще каним роднини и приятели. Искахме по-малко хора на брой, но пък имаме голяма рода, с много братовчеди. Приятели също ще каним. Около 50 човека. Само да се надяваме всички да сме здрави тогава Simple Smile Ами това е от мен за рождения ден Simple Smile

Къде успя да намериш детски клуб за 50 човека 😲
Аз едвам за 34 намерих с обикаляне две седмици по клубовете

# 163
  • Мнения: 611
50 са заедно с децата. Иначе възрастните  са 30, децата 20, но мисля, че няма да дойдат всички хаха Simple Smile

# 164
  • Мнения: 1 406
Мами вашите бебета тресат ли се от време на време. Моя като ме захапи и се разтриса, но днес го направи последователно 4-5 пъти без да ме е захапал. При вашите бебета има ли го това като втрисане или и аз не знам как да го обясна.

Общи условия

Активация на акаунт