Мечта за дете или чувство за дълг

  • 14 591
  • 232
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 151
никога не съм била "детешарка"
забременях на 30,бях заета с ремонти и работа, и не си спомням какво съм изпитвала
като родих , ми донесоха детето, гледахме се умно двамата минута-две и го отнесоха
на съседното легло беше 20 годишно момиче, и когато донесоха нейното, дълго го прегръща и целува
тогава мина и през мойта глава, че сигурно това е нормалната реакция, но изобщо не се сетих и не ми идваше нормално такова отношение Smile
та не е до възраст, до човек си е
придобих майчини инстинкти след няколко месеца

# 46
  • Мнения: 1 737
Чувство за дълг, определено не. Не дължа нищо никому. За мен беше мечта, беше блян, беше страдано, измъчено, изплакано и желано. Ще започна малко от далеч. Разказвам историята с епизоди, които нямат много общо с мечтата за дете, но имат общо с последвалите събития. Малко е дълго, на който не му се чете да подминава.
Скрит текст:
Когато завърших гимназия, съвсем естествено кандидатствах и ме приеха, но точно по това време майка ми,(с която живеехме сами) остана без работа и се наложи да се откажа от ученето и да започна спешно работа, за да ни издържам. Нещата се нормализираха за няколко години и точно когато щях да кандидатствам, ме оперираха по спешност, оказа се, че се е наложило да премахнат и двете ми маточни тръби. Бях на 25г. и единствения начин да имам дете беше ин витрото. Понеже всичко е плащане под масата, доктора който ме оперира ми прибра всички пари, с които смятах да уча. Неприятното е, че си беше оставил ръцете и две години по-късно ме отвориха пак да махнат уж киста и сраствания. И отново пари под масата. Бях се забила на неприятно работно място, с хора, които не харесвам и голяма част от тях на много ниско интелектулано ниво, но търпях, за да плащам на некомпетентни, корумпирани "доктори", за да се закрепя здравословно. Към тези моменти нямах сериозна връзка, защото средата ми беше неподходяща. Междувременно ме тъпкаха с хормони, заради нещо новопоявило се уж и ми казаха, че трябва да ме отворят трети път, което щеше да ми е четвърта коремна операция, защото имам един апандисит преди това. Ами отказах. Пиех си хаповете вярвайки на поредния некадърник, от които си докарах фиброаденом на гърдата и отново операция, за премахването му. На 29 години срещнах Мъжът, поне това си мислех тогава, и като решихме, че ще ставаме семейство му разкрих всички неща без да крия нищо. Безкрайна беше радоста ми като той ме прие въпреки всичко, и се съгласи да водим борбата за дете заедно. Оженихме се и за шесте ни години брак навъртяхме 5 опита ин витро, като след първия се случиха поредица от кошмарни събития. Направиха ми стимулация и пункция с 10см. т.нар.киста. Тогава бях неграмотна по темата и го позволих. Оказа се, че не е било баш киста, а някакви капсулирани съсиреци от предишните операции(заради пропускане на докторите да ми назначат след всяка от операциите кръворазреждащо). Та на първия опит след пункцията, около 10 дни по-късно(даже имах и трансфер), вдигнах много висока температура, която стигна до 43 градуса, която наложи операция по спешност. Тогава Бог и д-р Стаменов ме изкараха от дупката. Вкараха ме в операционна отрупана с лед, защото нищо не повлия високата температура. Преди да ме вкарат се простих с близките си с поглед, защото вече не можех да говоря. Бях сигурна, че това ми е последния ден. Но оцелях. Без един яйчник. След това се отключиха редица проблеми при мен, паник атаки, косопад, инсулинова резистентност. В един момент бях като развалина. След операцията и мъж ми си показа рогата, но аз тогава неглижирах, може би заради всичко, което ме сполетя или заради наивна надежда, че всичко ще се оправи. Е живяхме заедно, в брак общо 6 години и правихме още 4 опита заедно, но нищо не се получи. Първата пункция след операцията я преживях почти като самоубийство. След това навъртях десетки и всеки път отивах със страх, защото ми беше ясно, че всичко може да се обърка много бързо. След известно време установих, че само аз напъвам за нови опити, търпя си гадната работа, за да събирам пари, мъж ми показа някои черти, които ги нямаше в началото  и като поставих въпроса ребром се оказа, че всъщност той не искал деца.И като разбрал, че не мога да имам, се надявал да се откажа, ама пропуснал да ми го сподели. Както и някои други неприятни подробности. А аз му бях споделила, че няма да се откажа, защото искам дете и го искам от цялото си сърце и цялата си душа, и че по един или друг начин ще бъда мама. Разведох се. Мой приятел ми предложи да ми стане донор на генетичен материал. Мислих много и приех. Нямах никакво време за губене с един яйчник 5 неуспешни опита и на 37г. нямаше какво да чакам. Получи се от раз, с един единствен ембрион на ЕЦ. Няма да описвам бременността и съпътстващите проблеми. Родих нормално, секцио можеше да ми струва и живота. И въпреки, че преживяхме кошмарни колики и към днешна дата иска само на ръце, ревлива е и е изискваща, аз съм щастлива. Обичам я, чаках я цял живот, загърбих всичко и всички, за да я има.Не съм живяла преди това. Сега на 38г.,другия месец ще бъда студентка първи курс(късно е, знам), но вече всичко има смисъл. Започнах лекичко да боря ИР, започвам рестарт, макар и късничко. ТЯ освен мечта е и стимул за всичко.Донесе светлина в живота ми и слънце в дните ми. Дано Бог я пази и дано успея да бъда добър родител.
Нямам думи, разтърсваща история. Вие сте много силен човек, бъдете здрава и се радвайте на най-голямата си радост. Всички бебета са ревливи, всички деца капризни Simple Smile и в крайна сметка - всичко е отражение на душите ни. И аз не се умилявах на чуждите деца. Сега гледам на тях малко по-различно. И аз не припадам при вида на бебета. И на корема си не съм говорила. И ето ме - в очакване на трето момиче. И всичките ги обичам много, повече от всичко. Прокрадват се мисли дали ще бъда добра майка. Ще бъркам, със сигурност. Но всичките ги заобичах едва когато ги прегърнах. И на мен ми се бъркат - мислят, че се опитвам да реша циганския проблем. Или с насмешка ми обясняват, че съм смела жена. А, че е трудно - трудно е. Но те са моята надежда.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 162
Авторке,благодаря ти за темата ! И аз мислех,че нещо с мен не е наред,но явно не съм сама Smile
Ми....не обичам деца.Дразнят ме колко са досадни и ревливи.Аз също през живота си не съм общувала или държала малко дете или бебе,и като дойде едно такова до мен,само се моля да си тръгне,понеже нямам идея какво да го правя и изглеждам малоумно Smile
Ииии да,обожавам кучета и котки и се радвам на всяко срещнато Grinning за разлика от децата..
На 25 съм,знам,че имам още време да си поживея,но и аз като вас почвам да си мисля за дете (само едно! Първо,че не ги харесвам както казах и второ,един път престраша ли се да мине през този ужас,наречен "раждане" ,втори път със сигурност няма да има!) но сякаш е повече по задължение....Искам дете за да зарадвам приятеля ми,който иска,но си мълчи защото знае,че аз не искам.Искам за да зарадвам и баща ми,но самата аз не искам....не искам да не спя по цяла вечер,не искам да не мога да изляза да пия едно кафе на спокойствие,а и още повече ме плаши тази следродилна депресия,в която приятеля ми не вярва,а аз един път бях изпаднала в депресия и не мисля,че мога да премина втори път през това нещо Neutral Face . Не знам и аз...не искам да нямам дете ,ама и не искам да имам.
Ииии,момченцата пък винаги са ми били нааай-най противни.Честно,ако някой ден се навия да забременея и се окаже,че е момче,ще го бартеросам с някое момиченце Laughing толкова мъки и накрая - МОМЧЕ.Не,не...не може Neutral Face

# 48
  • Мнения: 5 116
Раждането не е задължително ужас... не че и да се решиш/пожелаеш дете и да имаш най-прекрасното раждане това трябва да те притиска да имаш още деца... просто не се нагласяй че раждането е отвратителен ужас, не се нагласяй и че е прекрасно изживяване, по-добре с никакви очаквания, отколкото прекалено розови или прекалено черни Wink

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 162
Ами общо взето съм се настройла отрицателно. А и нямам никакво намерение да правим "опити за бебе".
Ако стане някой ден случайно - окей,ама да седна да се напъвам  и да се мъча,да следя овулации и бла бла.Няма начин.И без това не изгарям от желание Grinning

# 50
  • Мнения: 5 116
Ами общо взето съм се настройла отрицателно. А и нямам никакво намерение да правим "опити за бебе".
Ако стане някой ден случайно - окей,ама да седна да се напъвам  и да се мъча,да следя овулации и бла бла.Няма начин.И без това не изгарям от желание Grinning

Така може да се озовеш с няколко деца за нула време Wink

# 51
  • Мнения: 9 593
един път престраша ли се да мине през този ужас,наречен "раждане" ,втори път със сигурност няма да има!

Това и аз го разправях, даже и след като родих първия път. казах на мъжа ми - радвай се сега, защото второ няма да има със сигурност.
а на 25 г....тогава се ужасявах от мисълта за раждане и деца.
обаче понякога съдбата си играе страшни шеги - да не стане и с теб така, че да си намериш майстора с някой малък пишльо Laughing
даже сега се сещам за един познат - драйфаше от деца и искаше да си прави вазектомия. след доста години едва се нави и стана баща. ела сега да видиш дъщеря му как го разтапя, че май даже се е навил и за 2-ро. не можеш да го познаеш. та...човек не знае.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 162
Purpletka защо пък да се озова с няколко ? Ние си се пазим....
Zenata и аз се ужасявам при тази мисъл.Може би ако самото раждане не ме плашеше толкова,щял да клоня повече към искане за дете,ама като сметнем,че не харесвам деца + ужаса и страха от раждането + следващото безсъние и липсата на спокойствие.... повече клоня към неискане Grinning знае ли човек,някой ден може и да пиша пост в групита за бременни,ама за сега... слабо.

# 53
  • Мнения: 5 073
Радвам се,че чета тази тема,защото аз си бях приела,че съм нещо не в ред защото децата не ме умиляват никак.
Всяка жена около мен като каже:"оооо,детенцееее!" и изпада в някакво състояние на транс,а аз седя отстрани и си мисля-нещо ми има,защото никога не съм изпитвала умиление към дечица.
Дори не смеех да повдигна темата пред познати,да не си помислят,че съм сбъркана.
Сега разбирам,че не съм единствена Grinning
Най-искрено благодаря на авторката за тази тема! Simple Smile

# 54
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 872
Ааа аз на 25 бях по-близо до мисълта да стана космонавт, отколкото майка  Laughing
Ама като покрай теб започнат постепенно да валят бебета, някак по-лесно смилаема става идеята.
Да и с пазене "случайно" трудно стават деца  Laughing Ние се пазехме и с хапчета и с презервативи, смятайте колко не съм искала "случайности"  Laughing
И все някоя баба като каже - "То като стане, не пита" ... все едно се пазя на пост и молитва  Laughing

# 55
  • Мнения: 5 073
Авторке,благодаря ти за темата ! И аз мислех,че нещо с мен не е наред,но явно не съм сама Smile
Скрит текст:
Ми....не обичам деца.Дразнят ме колко са досадни и ревливи.Аз също през живота си не съм общувала или държала малко дете или бебе,и като дойде едно такова до мен,само се моля да си тръгне,понеже нямам идея какво да го правя и изглеждам малоумно Smile
Ииии да,обожавам кучета и котки и се радвам на всяко срещнато Grinning за разлика от децата..
На 25 съм,знам,че имам още време да си поживея,но и аз като вас почвам да си мисля за дете (само едно! Първо,че не ги харесвам както казах и второ,един път престраша ли се да мине през този ужас,наречен "раждане" ,втори път със сигурност няма да има!) но сякаш е повече по задължение....Искам дете за да зарадвам приятеля ми,който иска,но си мълчи защото знае,че аз не искам.Искам за да зарадвам и баща ми,но самата аз не искам....не искам да не спя по цяла вечер,не искам да не мога да изляза да пия едно кафе на спокойствие,а и още повече ме плаши тази следродилна депресия,в която приятеля ми не вярва,а аз един път бях изпаднала в депресия и не мисля,че мога да премина втори път през това нещо Neutral Face . Не знам и аз...не искам да нямам дете ,ама и не искам да имам.
Ииии,момченцата пък винаги са ми били нааай-най противни.Честно,ако някой ден се навия да забременея и се окаже,че е момче,ще го бартеросам с някое момиченце Laughing толкова мъки и накрая - МОМЧЕ.Не,не...не може
Neutral Face
[/i]

Е не,все едно слушам себе си!
Дума по дума,това са мои мисли всичките!
Само дето аз на 28 се реших да пробвам.Сега съм на 30 и бебе не става.Може и заради този непрекъснат страх и двоумене,но сега още повече съм се травмирала защо не става.Аз едвам се реших,а това бебе още преди да се е родило(даже заченало) ми съсипа нервите Grinning
Чувствам го като нещо,което трябва да направя.Предполагам,че майчиния инстинкт се появява след това.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 162
Ааа аз на 25 бях по-близо до мисълта да стана космонавт, отколкото майка  Laughing
Ама като покрай теб започнат постепенно да валят бебета, някак по-лесно смилаема става идеята.
Да и с пазене "случайно" трудно стават деца  Laughing Ние се пазехме и с хапчета и с презервативи, смятайте колко не съм искала "случайности"  Laughing
И все някоя баба като каже - "То като стане, не пита" ... все едно се пазя на пост и молитва  Laughing

Е не,наистина ме разсмя коментара ти SatisfiedSatisfiedSatisfied

# 57
  • Мнения: 5 116
UnbreakableFlower, със синът ни "правихме опити", в смисъл казахме си хайде да пробваме, искаме вече дете и спряхме да се пазим и знаех долу-доре кога ми е овулацията (малко е тъпо в раздел "Проблемно забременяване" да го пиша, ама стана без зор, няма да влизам в повече подробности). Сега с втората бременност всъщност разбрах наистина кога ми е овулацията, тъй че може да се изненадаш без да следиш овулация как може да забременееш няколко пъти Simple Smile

# 58
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 100
Раждането не е страшно-казва ви го жена ,дето умираше от страх,дето роди естествено, и чак след самото раждане разбрах, че съм имала индикации за секцио,и дето още я е страх, ама иска второ,че и трето...Иначе на 21 и аз не си падах много по деца,ама те ме харесваха.Често идваха при мен,подръпваха ме за панталона(тогава не знаех що е то рокля или пола, еле сега пък лятото забрвям що е панталон,ама хората явно се променяме) и ми се усмихваха едно такова мило.И ММ забеляза това и ми кaза, че съм родена да се занимавам с деца.Май се оказа прав ,и до днес малчовците идват при мен да ме дръпнат за дрехата и да ми се усмихнат.Сега обаче и аз ги посрещам с усмивка,за разлика от преди,когато се дърпах настрани.Даже едно наскоро се залепи за мен и ми вика "мама"-ей сърцето ми се преобърна,оказа се че се казва Руми и е на възрастта,на която щеше да е моето момиченце, ако не ми се беше случил онзи ужасен аборт март 2016-та(и моето момиченце щеше да носи това име,направо имах чувството, че преживявам някакво дежа вю)...

Последна редакция: пн, 13 авг 2018, 16:24 от Елислава

# 59
  • Мнения: 5 073
Раждането не е страшно-казва ви го жена ,дето умираше от страх,дето роди естествено, и чак след самото раждане разбрах, че съм имала индикации за секцио,и дето още я е страх, ама иска второ,че и трето...Иначе на 21 и аз не си падах много по деца,ама те ме харесваха.Често идваха при мен,подръпваха ме за панталона(тогава не знаех що е то рокля или пола, еле сега пък лятото забрвям що е панталон,ама хората явно се променяме) и ми се усмихваха едно такова мило.И ММ забеляза това и ми кза, че съм родена да се занимавам с деца.Май се оказа прав ,и до днес малчовците идват при мен да ме дръпнат за дрехата и да ми се усмихнат.Сега обаче и аз ги посрещам с усмивка,за разлика от преди,когато се дърпах настрани.Даже едно наскоро се залепи за мен и ми вика "мама"-ей сърцето ми се преобърна,оказа се че се казва Руми и е на възрастта,на която щеше да е моето момиченце, ако не ми се беше случил онзи ужасен аборт март 2016-та(и моето момиченце щеше да носи това име,направо имах чувството, че преживявам някакво дежа вю)...

И мен децата много ме харесват,винаги се лепват за мен ,а аз се чудя какво да ги правя Grinning Преди...сега съм се "очовечила" малко.Може би точно,защото не виждат в нас РОДИТЕЛ,а по-скоро приятелче Stuck Out Tongue
Ох,дано да си права ,мен винаги много ме е било страх от раждането(меко казано).Сега,като си помисля,че може да ми се наложат редица интервенции още преди да съм забременяла и лошо ми става.От този страх дори не смея да си проверя тръбите за проходимост...

Общи условия

Активация на акаунт