За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 446
  • 754
  •   1
Отговори
# 135
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
За колики не знам, но се бели. Много е досадно. Аз започнах с тиква. Пащърнака е хубав, но не му е сезона и аз не бих давала. Тиквички са чудесен избор,защото и те са леко сладки и пюрето от тях е по рядко.

# 136
  • Мнения: 4 005
Първия месец не съм рязала нокти.Бяха меки и се чупеха.После започнах с нокторезачка,голяма грешка.Такъв зор видях с нокторезачката.С ножичка е много по-удобно и поне имам видимост какво режа.

# 137
  • София
  • Мнения: 39 744
На мен педиатърката ми каза, че мога да използвам пила и пилех маникюра на синчето. А той се роди с огромни нокти.
След пилата минах на ножичка. Имах и бебешка нокторезачка, но я използвах на по-късен етап.

# 138
  • София
  • Мнения: 2 559
На 3 месеца рано ли им е за играчки, които се захващат и имат разни висящи неща по тях? Юмручетата му са все в устата, мисля, че за чесалка за венци е рано.

# 139
  • София
  • Мнения: 39 744
За мен не е рано.
Аз бях с дървено легло и имах въртележка. Педиатърката ме предупреди да не очаквам чудеса, т.е. веднага да започне да се заглежда по нея. След това взех и по-малка въртележка за количката.

# 140
  • Мнения: 67
Не мисля че, някой може да определи кога е момента да дадеш играчка на детето си .Дайте му няма да му навреди ако му е удобно ще си я лапа, ако не успява ще я остави . Вие сама трябва да преценявате и усещате детето си. Моето на 5 месеца го сложих в проходилка, въпреки че всички са крайно против, но след като виждам че се изправя сам значи е готов.И един лекар така ми беше казал да съдя по детето,то най-добре си показва какво може и какво не, а не по хората Simple Smile

# 141
  • Мнения: 35 106
На 3 месеца рано ли им е за играчки, които се захващат и имат разни висящи неща по тях? Юмручетата му са все в устата, мисля, че за чесалка за венци е рано.
Не е рано. Аз на моят син му давах от много рано да хваща. Имаше една любима, много удобна от Джъмбо. Беше му точно по размер и дрънчеше. Много се кефеше.

Предложих да се започне с леко сладникав зеленчук, защото  поне ще има някакъв вкус. А картофа няма вкус на нищо.
Плодовете са за друго. Те са за по-нататък.

# 142
  • Мнения: X
Ще търся сладък картоф.Ама как се вари и пасира един слядък картоф и с колко АМ да смесвам ми е чуденка.
 На консултацията едно биби яде само сини сливи и всичко му ппобутнали със сини сливи - картоф, тиква, месо

# 143
  • София
  • Мнения: 39 744
Вариш като обикновен картоф. Пасирането също. Количеството мляко на око.
Консистенция като рядко пюре.

# 144
  • Германия
  • Мнения: 3 419
Сладкият картоф омеква по-бързо от обикновения, ако го нарежеш на по-малки парчета преди да го свариш ще е готов за няколко минути

# 145
  • Мнения: 35 106
Да. Аз винаги съм си варила както обикновено, не на пара. Също така варя половин сладък картоф. Другата половина-в хладилника

# 146
  • Мнения: 5 478
Не е рано на 3 месеца, моята беба е точно на толкова и посяга към нещата. Не може да хваща още, разбира се, но ги побутва.

# 147
  • Мнения: X
Искам да ви питам колко е нормалния прием на вода на ден за бебе на 5++ месеца? Вчера изпи около 50мл преди вечерното кърмене и се притеснявам дали не поглъща по-малко мляко така.

И друго, като стане на 6м може ли да му взема чаша с накрайник при положение, че преди около месец едва се научи да пие от шише с биберон

# 148
  • Мнения: 3 996
Искам да ви питам колко е нормалния прием на вода на ден за бебе на 5++ месеца? Вчера изпи около 50мл преди вечерното кърмене и се притеснявам дали не поглъща по-малко мляко така.

И друго, като стане на 6м може ли да му взема чаша с накрайник при положение, че преди около месец едва се научи да пие от шише с биберон
Нефролога ми каза най много до 150-200мл дневно вода , като се дава 1ч след хранене!

# 149
  • Мнения: 16 871
Кърмата Wink

Общи условия

Активация на акаунт