Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 107 903
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 18 530
Сигурно всичко е наред! Simple Smile Честито момченце!

Не ти ли казаха по телефона резултата? (аз не знам анеуплодия какво е, но явно е добре че го няма)

# 106
  • Мнения: 2 516
Здравейте, дочаках си резултата, сякаш всичко е наред, чакаме момченце Simple Smile
В резултата пише, че няма наличие на анеуплодия. Също и че е желателно да се корелира с находка от УЗ и окончателна диагноза може да се постави след инвазивно изследване.
Как мислите, мога ли да отдъхна? Това стандартен текст ли е?
Аз говорих с агентката, може и ти да звъннеш да ти обясни. Щом няма наличие на анеуплодия всичко е наред. Трябва да пише за синдромите че има наличини по 2 копия. За другото е стандартен текст, който се отнася за положителните резултати. И че винаги е препоръчетилно да се направи ФМ след 20г.с, за да се отхвърли наличието на други малформации, който не са хромозомни. Всичко е наред, честито!

# 107
  • Мнения: 421
Да, това пише, няма анеуплодия и има по две хромозоми. Каза ми, че е стандартен текст и като ми пожела да няма находки, пак се спекох. Разбира се, че ще се прави ФМ.

Благодаря ви много :*

# 108
  • Мнения: 135
Здравейте момичета, при някоя от вас случвало ли се е след направена фетална морфология през втория семестър, в моя случай средата на 21 г. с. да има притеснителниц резултати и да трябва да направят амниоцинтеза или ДНК тест? Д-р Чавеева ме посъветва в моя случай за ДНК тест, тъй като всичко изглежда наред, но заради увеличена нухална гънка 6.2 мм и лека вентрикуломегалия, като за второто каза че може да се дължи на това, че чакам момче. От няколко дни съм много притеснена, направих ДНК теста и сега чакам с голям страх резултата.

# 109
  • Мнения: 18 530
raya, стискаме палци всичко да е наред! Много бебета с голяма нухална гънка са напълно здрави!

# 110
  • Мнения: 135
Здравейте момичета, при някоя от вас случвало ли се е след направена фетална морфология през втория семестър, в моя случай средата на 21 г. с. да има притеснителниц резултати и да трябва да направят амниоцинтеза или ДНК тест? Д-р Чавеева ме посъветва в моя случай за ДНК тест, тъй като всичко изглежда наред, но заради увеличена нухална гънка 6.2 мм и лека вентрикуломегалия, като за второто каза че може да се дължи на това, че чакам момче. От няколко дни съм много притеснена, направих ДНК теста и сега чакам с голям страх резултата.

Някой правил ли е тест Veracity и за колко време излезе резултата. В моят случай го правих в Щерев

# 111
  • Мнения: 54
Здравейте, днес в 11 седм и 3 дни правих ранна фетална морфология в Щерев при д-р Искилиева. Нухалната транслуценсия е 0.70 мм, но не се видя ностна кост. Сега ме е много страх. Лекарката каза, че може да е от ранната гест. седм. и че всичко друго е добре. На 30 години съм и риск за Даун беше изчислен 1:12365. Не знам какво да си мисля..лекарката препоръча да направя фетална морфология към 16 г.с или неинвазивен тест

# 112
  • Мнения: 135
Здравейте, днес в 11 седм и 3 дни правих ранна фетална морфология в Щерев при д-р Искилиева. Нухалната транслуценсия е 0.70 мм, но не се видя ностна кост. Сега ме е много страх. Лекарката каза, че може да е от ранната гест. седм. и че всичко друго е добре. На 30 години съм и риск за Даун беше изчислен 1:12365. Не знам какво да си мисля..лекарката препоръча да направя фетална морфология към 16 г.с или неинвазивен тест
Ако имаш възможност направи неинвазивен тест. На мен в края на 21 г. с. забелязаха притеснителни неща, а на първата фетална всичко беше идеално и сега ми е много притеснено, защото бременността е вече напреднала и чакам резултата с голямо притеснение. Вероятно всичко е наред с бебчето ти, но докато не разбереш със сигурност постоянно ще го мислиш. Разбира се вариант е са изчакаш и пак да проверят, но знам какво е да го мислиш денонощно.

# 113
  • Мнения: 18 530
Също можеш да отидеш при друг доказан специалист - доц. Димитрова или друг във Фемина и да поискаш второ мнение. Най-добре е неинвазивния тест, разбира се.

# 114
  • Мнения: 321
Мен също ме изпратиха за неинвазивен тест. Но ми се видя малко нагледна работа както се казва. Докторката при която хода на ФМ веднага ми даде телефон на друга за да се обадя и там да го направя. Точно в определена клиника иначе на друго място не било толкова вярно. Нищо че струва толкова пари той и за това е най добрият. При въпроса ми  че вече съм в 5 месец и ако има нещо( недай си Боже) какво правим? Та ме изпрати с думите,,Ами ще се надяваме че всичко е наред". Посъветваме въобще да не правя втори БХС че нямало смисъл,защото щяло да вземат резултати от Първият. Въпреки всичко аз си го направих. Сега чакам резултата и ще говоря с мойто АГ да видим. Какво ще кажете вие? Възможно ли е да те пращат само за да ти вземат парите. За едното надявам се да даваш хиляди левове. Незнам вече на кой да вярвам.

# 115
  • Мнения: 18 530
Има ли нещо, заради което да те пращат? Възраст, някакво минимално съмнение? Би трябвало да не пращат без нищо, но знае ли човек...?

# 116
  • Мнения: 321
Има ли нещо, заради което да те пращат? Възраст, някакво минимално съмнение? Би трябвало да не пращат без нищо, но знае ли човек...?

Възрастта ми е 33г. Казаха че може би съм в долната граница на риска защото и на втората ФМ всичко е повече от прекрасно и че нямаме генетични обременености. Това е първият БХС. И заради подчертаният резултат било опасността.

# 117
  • Мнения: 2 516
Аз бих направила пренатест при тези резултати. Дори го направих с много по-нисък риск за Даун - 1:630. Все пак е и за твое спокойствие.

# 118
  • Мнения: 18 530
По-добре го направи. Сигурна съм, че всичко ще е наред, но не рискувай - за всеки случай.

Отклонението идва от това, че PAPP-A ти е два пъти по-ниско от приетото за нормално. А Free BCG ти е три пъти завишен. И моите бяха почти такива, бебето ми е здраво.

# 119
  • Мнения: 2 516
И аз съм сигурна,че всичко е наред, но докато не го направиш, ще има постоянно съмнение и мислене.
Аз направих за 3те синдрома - Едурадс, Патау и Даун. След време на ФЕ обърнаха внимание, че бебка има киста на хореодиен плексус, която била безобидна и изчезвала с развитието на мозъка. Естествено, аз изпаднах в шаш и паника. Веднага започнах да чета, че било маркер за синдром на Едуардс. Но направения тест ми даваше сигурност и ме призмяваше на земята, че всичко е наред. И ето днес, вече кистичката е изчезнала, а аз си бях спокойна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт