Бременност с второ дете.Аборт??

  • 12 960
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Както и очаквах, проблема ти е с мъжът ти, а не със свекърва ти.
Второто дете няма нищо общо в случая. А щом казваш, че е желано значи като сте го правили си била наясно какво те чака и че мъжът ти държи да живее с майка си. Какъв съвет от тук нататък?
Ако тази ситуация те устройва и смяташ да я карате така, роди го. С едно, с две, свекърва ти няма да се промени. Ако обаче наистина не искаш да живееш с нея, помисли дали си готова да се оправяш сама с две деца. Ще ти е доста по - трудно отколкото с едно. В кофти ситуация си, но сама си си я направила, за съжаление.

# 31
  • Мнения: 7 168
Значи проблемът е във вашите взаимоотношения с мъжа ти. Не ти е виновна свекърва ти. На твое място бих изчакала и не бих се обвързала с 2 деца с мъж, с който не гледате съвсем в една посока.

# 32
  • София
  • Мнения: 8 348
Обречена си, значи.
Вземете си друга къща, наблизо но отделно.

Във видинските села старите живеят в отделна къща, в същия двор. Пак е решеение.

# 33
  • Мнения: 5 225
Авторкв, сподели с какво точно те дразни свекърва ти?

# 34
  • Мнения: 43
Имате ли основателна причина да живеете със свекървата или просто така ви е по - удобно и лесно от всякаква гледна точка? Ако е второто и сами сте си го избрали не виждам повод за мрънкане, ще си я търпите каквато е, пък дали с едно или с две деца си решавате вие.

Ако обаче има наистина основателна причина напиши я, може пък да се измислят алтернативни варианти и да се окаже, че съжителството със свекървата не е съвсем наложително.

И ако все пак основната причина да сте при нея е финансова помисли дали щом нямате възможност да си осигурите собствено жилище дали под наем или с ипотека, то бихте могли да гледате две деца? Още едно дете си е разход все пак. Странно е ако нямате пари да сте самостоятелни да се решите на още деца...
Не се притеснявам толкова за пари отколкото,че ще живея там.Преди с нея се разбирахме много като истинска майка ми беше,но нещата се промениха.А и мъжът ми не иска друго жилище. Благодаря ти все пак Kalina

# 35
  • Мнения: X
Мъжът ти знае ли, че обмисляш аборт по тази причина? Говорили ли сте по въпроса?

# 36
  • Мнения: 3 025
Мъжа ти още не е пораснал, за какво второ дете мислите? То той още има нужда от майка си.

# 37
  • Мнения: 2 805
Какво точно стана, че сега не сте майка и дъщеря?

# 38
  • Мнения: 43
Да знае,че е по тази причина.Но според него това изобщо не е никакъв проблем,че живеем заедно с майка му и на по отадлечено място. Казва,че това си е нашето дете.

# 39
  • Мнения: 5 225
С последното не съм съгласна. Това, че човека има отговорност към родителите си не означава, че не е пораснал. Не я навивайте преди да е казала какъв е точно проблема и със свекървата.

# 40
  • Мнения: 3 025
Аз не мога да приема мъж, който вече има жена, дете и да живее още с майка си, понеже тя била сама. Да се грижи за нея и да и помага и уважава- да, но да са си самостоятелни. А и авторката сама казва, че вече не се разбират толкова, значи е настъпил момента да се отделят. За него не е проблем, че живеят с майка му и никога и няма да го види като проблем, но за нея явно не е толкова желано, но прави компромис със собствените си желания в името на семейството.

# 41
  • Мнения: 43
Какво точно стана, че сега не сте майка и дъщеря?
Може би аз вече се промених порастнах.Спрях да съм толкова често все покрай нея в двора в къщи,градината дори навън на разходка.На нея това не и харесва.Тя иска всички да са като нея около нея.Видя моята промяна,според нея съм станала високомерна лоша и много много други обиди.И така си станахме чужди.

# 42
  • Мнения: 43
Аз не мога да приема мъж, който вече има жена, дете и да живее още с майка си, понеже тя била сама. Да се грижи за нея и да и помага и уважава- да, но да са си самостоятелни. А и авторката сама казва, че вече не се разбират толкова, значи е настъпил момента да се отделят. За него не е проблем, че живеят с майка му и никога и няма да го види като проблем, но за нея явно не е толкова желано, но прави компромис със собствените си желания в името на семейството.
Така е🙂

# 43
  • София
  • Мнения: 8 348
И така да е,  нищо не можеш да направиш, ако не убедиш мъжа си.
Не виждам нищо лошо в живеенето с мама, ако не се настъпват по пръстите и всеки си знае границите.

Защо не и обърнеш мааааалко повече внимание. Една вечер в градината ще прежалиш. След като нямаш друг полезен ход, пробвай да подобриш отношенията с жената.

# 44
  • Мнения: 518
Няма как да не се дразня на подобни глупости. Ама пълни глупости! Като го правихте детето не се сети за свекървата,а сега чак. И дай щото свекървата не те харесва да направиш аборт!Аборт,момиче,аборт!!! Не да боядисаш стените червени!! Говорим за нещо толкова сериозно,а с такава лекота казано от теб. Все едно е нещо нормално, хубаво и всеки дем може да се прави. Това не можеш да поправиш! Дори и някога пак да забременееш,няма да е същото дете,друго ще е! Аз бих си теглила ножа ако направя аборт заради свекървата! С мъжа ти сте говорили,щом казваш че е желано,защо не се разбрахте къде и с кого ще живеете преди да забременееш? Защо след като знаеш,че не иска да оставя майка си,си се съгласила да имате второ дете? Проблем имаш,ама с мъжа си.Адски е тъпо това което казваш и ме вбесява... Осъзнаваш ли колко нелепо звучи? "Мисля да направя аборт заради свекървата". ... Просто...нямам думи повече.

Общи условия

Активация на акаунт