На море в Гърция 2018-2019 - IV

  • 80 788
  • 746
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 669

Не получаваш отговор защото това е един от най-описваните хотели в гръцките теми. Няма и аз да го описвам отново, много пъти съм го правила. Плажовете също...
Просто пусни в Гугъл търсачката bg-mamma Cronwell Platamon Resort и ще има да четеш...
Ето от мен хотела и плажа:
https://www.flickr.com/photos/125835944@N07/albums/72157684178587595
Ако все пак не се справиш, ще ти помогна...
[/quote]

ДА, изчетох доста по темите.
Вероятно е коментирано и това, но не успях да го намеря .....
Исках коментар, на някой посещавал хотела, или района, по-скоро като сравнение на плажовете и морето, с това по ръкавите - относно Т на водата, замърсяване. Защото четейки на някои места, че поради факта, че е по-открито от колкото по ръкавите - водата през юни не е толкова топла, била доста по-мръсна и т.н.
И поради факта, че до сега съм ходила единствено и само на Халкидики, ми е важна информацията.
Благодаря и извинете, че ви карам, да го коментирате отново.

# 346
  • Мнения: 3 946
Параход, аз не съм много по обстойните обяснения, но накратко:
Прекарахме първите две седмици на октомври там. Хубавото е, че времето беше разкошно, топло, все слънчево, а за щастие вече без тъплите туристи, които подозирам са много през останалото време. Водата беше топла, дъщеря ми се киснеше по цял ден без да посинява, с изключение на Балос.
Взехме си кола под наем, писала съм някъде назад в темата, доста изгодно я намерихме, от Cretarents или нещо подобно. Без кредитна карта, платихме кеш, а в последния ден само я измихме и оставихме на летището с ключове на таблото, което мен лично малко ме озадачи. Никой не дойде да я погледне, има ли щети, няма ли. Аз като една паника им пуснах няколко снимки на мейла, поне да знаят къде сме я паркирали.
Първите два дни прекарахме в Йерапетра, защото бях резервирала два круиза – до Куфониси и Хриси.
Божествени островчета. За Куфониси нямах никакви очаквания, малко на сляпо направих резервацията, но бях очарована. Такова спокойствие, тишина, топла вода, никакви тълпи. Пясъчен плаж, а малко над него в първия момент уж виждаш каменист плаж, но като се загледаш внимателно, всъщност има безброй разноцветни камъчета и миниатюрни раковинки. Изрично ни казаха да не събираме нищо, защото е защитена зона.
Втория ден бяхме на Хриси. Там също много ни хареса, мъжът ми остана влюбен в островчето. Шнорхелувахме тримата с малката. Ще пусна снимки в отделен пост, че през телефона нещо ми е сложно.
В следващите два дни не сме били на плаж. Прекарахме ги в Ретимно и Ханя. За мен Ретимно се оказа моето си местенце. Целия ден пътувахме от Йерапетра към Ретимно през планината. Толкова много живописни гледки, толкова романтично, спирахме на всяко камъче, за да снимам. Направи ни впечатление как използват всяко възможно кътче, за да отглеждат маслини, дори по разни чукари, които като видиш, това ще ти е последното нещо, което би си помислил.
В Ретимно пристигнахме късно вечерта, настанихме се в едно разкошно студио, в самото сърце на стария град. Оправихме се набързо и излязохме да търсим местенце за хапване.
Храната, ах, храната. Качих 5 кила, обаче грам не съжалявам. Всичко ми беше толкова вкусно, толкова добре приготвено. Исках да опитам от всичко възможно, а съвсем не съм убедена, че успях. Отношението на персонала беше безупречно навсякъде. Така умело ми замайваха главата, че навсякъде купувах (примерно магазини за сувенири) и поръчвах размазана от кеф. Просто знаят как да те разтопят и да си въртят бизнеса.
Влюбих се в малките улички на Ретимно, толкова романтични, спокойни, носят един прекрасен заряд… Не исках да си тръгвам от това градче.
На следващия ден трябваше да караме към Ханя. Преди това отидохме да видим плажа на Ретимно, но не ни хареса, прекалено комерсиално ни се стори.
В ханя обиколихме набързо, настанихме се отново в апартамент на центъра. Прекрасно градче, но за мен лично не носеше заряда на Ретимно.
Следващите два дни прекарахме на Елафониси. Пътят до там е разкошен! Ние много обичаме да пътуваме, никога не ни е тежало шофирането. Спирахем да гледаме кози, д аправим снимки.
За Елафониси не знам какво да кажа. Все ще е малко. Аз лично не бях виждала толкова впечатляващ плаж досега. Дъщеря ми не се умори два дни да тича в плитката вода.
Последна спирка ни беше Фаласарна. Бях наела един апартамент с разкошен изглед към морето, за да гледаме залези и да прекараме там оставащата седмица без лудо препускане.
Оказа се, че Фаласарна е доста ветровито място, но за щастие, на минута от хотела ни имаше едно малко заливче, където грам не духаше. Ходехме всеки ден там, за да може малката да плува, а ние да мързелуваме.
И тук пак се връщам на храната. Залез от терасата на стаята така и не гледахме, защото всяка вечер бяхме в някоя таверна да му се наслаждаваме. А последните вечери прекарахме в една и съща, където атмосферата беше потапяща, имаха разкошно сладко от моркови и най-пивката раки, която бяхме опитали за двете ни седмици там.
Искам да кажа, че залезите в западната страна на острова са божествени! Не можех да спра да гледам как слънцето се скрива в морето.
В един от дните отидохме и до лагуната Балос. Всяка минутка от карането и после вървенето си заслужават. Много ми хареса, като изключим, че и там подухваше.
Ще кача снимки в отделен пост, че нещо не мога да се ориентирам 😊

# 347
  • Мнения: 11 097
Пожелавам ти следващия път да погледаш залези на юг/югозапад, над Либийско море Simple Smile Това за мен беше истинско откровение, звездите над юга - също.
Благодаря ти за хубавия разказ, толкова ми беше приятно да си припомня преживяванията и емоциите от Крит. И особено за информацията от първа ръка за островчетата Хриси и Куфониси, които все още ми предстоят. Много ме изненада с това, че водата на Балос е била най-студена от всички плажове на вашата обиколка (може и да не съм разбрала правилно написаното).
Радвам се, че сте имали хубаво време, защото циклонът в края на септември засегна и Крит. (Иначе местните ни разправят, че сезонът им продължава до началото на ноември.) Ние се прибрахме на 17.09., защото имаме ангажимент с учебната година, иначе с удоволствие бих останала и до по-късно.
Ще чакам снимките.

Последна редакция: ср, 24 окт 2018, 13:30 от Параход

# 348
  • Мнения: 3 946
Като каза за звездите и се сетих. Хотелчето ни във Фаласарна имаше покрив, на който може да се качиш по една вита стълба. С мъжа вечер слагахме дъщеря ни да спи и се качвахме на покрива. Такива звезди, толкова близо... Млечният път също...Опитах се да ги снимам, но в един момент, реших, че не си струва. Просто си лежахме на покрива, гледахме звездите и си мълчахме, нищо друго не ни трябваше  Simple Smile
Този циклон доста ме беше притеснил, защото си спомням, че в събота беше в пика си, а ние трябваше да летим в понеделник. Но като кацнахме нямаше и помен от него, все едно не е имало циклон.
За Балос - явно е било някакво течение, защото дори в най-плитките части на лагуната, водата си беше откровено студена.

# 349
  • Мнения: 11 097
Би ли споделила хотела ви в Ретимно?

# 350
# 351
  • Мнения: 3 946
Залези:
Скрит текст:



Заливчето при Фаласарна
Скрит текст:

Балос
Скрит текст:

Елафониси, розовият пясък и един тунел по пътя към същия плаж
Скрит текст:


# 352
  • Мнения: X
Боже! Балос празен.

# 353
  • Мнения: 3 946
Уличка в Ретимно
Скрит текст:

Плаж на Хриси
Скрит текст:

Мидичките и камъчета на Куфониси, за които писах
Скрит текст:

Както и плажът, пак там
Скрит текст:

Обаче поради някакво ограничение на форума, не мога да кача снимки над 5мб, та истински хубавите не мога да ви ги покажа. Може да пробвам да ги оразмеря довечера.

# 354
  • Мнения: 11 097
Още малко залези Simple Smile





# 355
  • Мнения: 3 946
Параход, божествени залез!

И едно синьо по път за Куфониси

# 356
  • София
  • Мнения: 5 362
Амели, твърдо ме убеди за Крит догодина😊

# 357
  • Мнения: 18 481
Отново бедствие на Ситония - https://www.dnes.bg/balkani/2018/10/25/sitoniia-v-plamyci-gorski … ntroliruem.391570 . Не е тяхната година. Дано бързо овладеят огъня.

# 358
  • Мнения: 11 097
При сегашните температури, това си е 100% умишлен пожар.

# 359
  • Мнения: 5 776
Истината е, че вятъра също понякога прави големи поразии. Особено с тези дървени електрически стълбове. Та като нищо може и да си е инцидентен пожара. Но наистина ужасно много бедствия бяха тази година Confused

Някой има ли идея за коледна дестинация в Гърция. ММ ме натиска да избера нещо за седмица по него време, но мен все към летни плажни дестинации ме влече. В никакъв случай планини и сняг посред зима. Крит сме планирали за пролетта, но мога да го изместя него за тогава евентуално.

Общи условия

Активация на акаунт