БИО/органична и натурална козметика - тема 7

  • 73 335
  • 770
  •   1
Отговори
# 465
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Здравейте, миналата седмица с голямо нетърпение си поръчах от Амазон шампоан и балсам на Алтея с дюля и цитрус. Ами изобщо не ми харесват,може би защото досега не съм ползвала био шампоан, незнам. Още първия път като ползвах шампоана се изсипа почти половината, защото е като мляко, в смисъл, че не е гъст като другите и аз като те знам и хоп в канала. Балсама също не ми хареса.Пробвах два пъти, но косата ми изглежда точно като след плаж, зле. Купувам всякакви марки, като  Elseve на Лореал ми е любими, досега не ми се беше случвало подобно нещо. По 14 евро са и шампоана и балсама и очаквах повече. От кремовете им бих повторила Роза и Жасмин и BIO damascena Rose otto нощния крем. Дневния от съща то  серия със слънцезащита за мен е неизползваем, защото се разнася много трудно и кожата изглежда суха и опъната.

# 466
  • Мнения: 947
danylony, доколкото знам има период на привикване към био козметиката. И то не много кратък. Съвсем нормално е в началото да не се харесва резултата, но в следствие трябва да се оправят нещата.

# 467
  • Мнения: 71
Косата ми никога не е била толкова зле, както когато започнах да използвам био шампоани. Вече свикна и съм доволна.

# 468
  • Мнения: 6 862
Като безопасен репелент срещу комари, от години ползвам колд балсама на Хималая. Ароматът гони гадовете, а ако те ухапят, втриването на балсама облекчава сърбежа. Не зная дали действа и срещу кърлежи - да ги гони, за да не нападат. А тази година е много наложителен ефикасен и безопасен репелент срещу кърлежи.

Ползвам този - http://www.otc.bg/product.php?ProductID=1423

Вероятно това е същият, но не зная - https://www.himalaya.bg/product/37/balsam-kold-himalaya-pri-prostuda.html

ПС  Shileva и Glikoza, благодаря за рецептите.

# 469
  • Мнения: 9 515
много от био шампоаните са такива редки като консистенция. но в дългосрочен план се отплаща тази грижа.
за репелентите....понеже много се напатих и си патя от кърлеж, таз година се принудих да взема от силния аутан. по-добре химия, отколкото огромни ядове.

# 470
  • Мнения: 1 223
Косата ми никога не е била толкова зле, както когато започнах да използвам био шампоани. Вече свикна и съм доволна.
Това не е вярно. Био, мио, химио- има добри и калпави продукти. Въпросът е дали този, който създава формулата толкова си знае, или този, който иска точно тази формула толкова знае или иска да е евтина или калпава - рядка консистенция, да е сапунена база и т.н.
И косата не свиква, а вие свиквате да ви е такава косата.

# 471
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Моето впечатление е,  че от био шампоаните може да се намерят подходящи за типа коса, които измиват добре. С балсамите обаче и аз имам проблем. Вероятно отсъствието на силикони в био балсамите ги прави по-малко ефективни. Слагам много повече като количество, но усещането не е същото, косата няма този блясък, не става така жива, еластична,  както с балсамите с повече химия. В момента ползвам балсам на Андалу, for thining hair, с растителни стем клетки. Не е лош, но все пак, доста трябва да се изсипе и пак косата е малко тежка и стои като мазна.
Между другото, и за стволовите клетки четох някъде, че са само заблуда, не оказват никакво положително въздействие при външно приложение. Само звучи добре.
Вчера се рових по друг повод из сайтовете на Зоя бг и Балев био, и видях че имат доста избор на репеленти с естествени масла. По аптеките също има силиконови гривни, с цитронела, пробиват се дупчици на контейнерчето, и маслото се изпарява постепенно и така предпазва.

Последна редакция: сб, 13 юли 2019, 21:06 от Glikoza

# 472
  • Мнения: 9 515
да, ама цитронелата не предпазва от кърлежи, които са основните гадове.

# 473
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
да, ама цитронелата не предпазва от кърлежи, които са основните гадове.
Да цитронелата е срещу комарите предимно. Ето ти естествени репеленти срещу кърлежи:
Скрит текст:
Репелент против кърлежи – направете си го вкъщи и без химия
Какво отблъсква кърлежите?
•   Розмарин
•   Розово масло
•   Мента пиперита
•   Карамфил
•   Винен или ябълков оцет
•   Цитруси,
•   Редовното приемане на витамините от групата В
•   Яденето на чесън и заквасени храни
Рецепта за домашен репелент против кърлежи с розмарин
Съставки
Един литър вода
Сушен или пресен розмарин – 18-20 грама
Една лъжица бял винен оцет
Начин на приготвяне
Водата се кипва, в кипящата вода се слага разморина, сваля се от огъня и се оставя докато напълно изстине. След това се прецежда, добавя се една лъжица оцет и се налива в съд със спрей. Съхранява се в хладилника и преди излизане сред природата се напръскват откритите части на тялото, и особено краката. Това средство е високо ефективно и при това е 100% естествено.
Рецепта за масло против кърлежи
100 милилитра растително олио
200 милилитра вода
20 капки розово масло

Начин на приготвяне
Разбъркайте заедно водата и растителното масло, добавете капките розово масло и много добре разклатете. Сместа налейте в шишенце със спрей и сложете в хладилник. Използвайте преди излизане в природата.
Рецепта за цитрусов репелент против кърлежи
Съставки
300 милилитра вода
300 грама цитрусови плодове (лимони, лайм, портокали или грейпфрути)
Начин на приготвяне
Обелете цитрусовите плодове от кората. Нарежете плодовете на дребни парченца и сложете във водата да се вари на тих огън за един час. Прецедете разтвора и налейте течността в шишенце със спрей. Съхранявайте в хладилник.
И още:
Скрит текст:
Лосион против кърлежи
пръскам кучето и себе си с този лосион. Много лесно и бързо се приготвя. Трябват ви:
1.   празно контейнерче с пулверизаторен механизъм. Примерно: http://www.gpack.bg/bg/b851/bottleforperfume30ml50ml100ml.html
2.   Настойка от Хамамелис
3.   Етерично масло от Rose Geranium – в България не намерих и си поръчах от amazon.co.uk. Няма значение коя марка е; просто давам пример
4.   Дестилирана вода

# 474
  • Мнения: 755
И аз имах доста несполучливи покупки на натурални шампоани. До тук единствените, които ми вършат работа и съм доволна, са на Avalon Organics. Споменавала съм ги тук, за мен те са най-доброто за склонна към омазняване коса. Последно си купих Dr. Konopka - пълна трагедия, с Alverde също не се получиха нещата. Ами, ще си купувам това, което работи за мен и това е.

А за балсам, абсолютно безапелационно препоръчвам Jason с чаено дърво. Косата ми става страхотна, все едно съм ползвала маска, че и по-добре. Само не съм сигурна дали не съдържаше някакви минимални количества силикон, с който аз лично нямам проблем.

# 475
  • Мнения: 2 223
Аз пробвах 2 био шампоана и 3 месецане можех да си върна вида на косата след тях. Опитах, честно казано толкова отвратитвлно мазна не ми е била никога. Някак си не се навих, колкото и да е вредно, в крайна сметка идеята е хубава коса, а не ясе еднонсъм си я топила в олио.

# 476
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Съгласна съм с вас 🤗,може би  при някои след това да има ефект, но аз повече не мисля да ползвам био шампоани или балсами  за коса 🤦‍♀️.Онзи ден ми се наложи да отида до спешното, еми умрях от срам,иначе Алтея имат и хубави продукти. Роза и Жасмин, крема е много хубав, в началото ми миришеше малко странно, но сега много ми допада. По-лек е от BIO Damascena Ageless Rose otto face creme,който също ми хареса, но е по-подходящ за зимата. А някой ползвал ли е козметика на Guardian Ángel  на Даниела Джеймс?Ще ми бъде интересно да сподели а също и откъде поръчва?Поздрави и лека Heart Eyes

# 477
  • Мнения: 88
Поръчвала съм от страницата ѝ, във фб.
Тежък ми идва кремът за лице, не попива.
От златното кюлче, маската за коса, кремът- вълшебник, вкъщи всички сме доволни. Но за лицето и на Алтея имах същия проблем.

# 478
  • София
  • Мнения: 2 298
Вероятно липсата на по-силните пенители в био шампоаните и наличието на някои масла се отразява така на косата (и аз го усетих така върху себе си). Изненадана бях като се измих с една хума, която бях направила с оцет, както беше описано на опаковката. Изключително добре се изми косата и дори не се омазни толкова бързо, както когато я мия с традиционен шампоан.

# 479
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
И аз имах доста несполучливи покупки на натурални шампоани. До тук единствените, които ми вършат работа и съм доволна, са на Avalon Organics. Споменавала съм ги тук, за мен те са най-доброто за склонна към омазняване коса. Последно си купих Dr. Konopka - пълна трагедия, с Alverde също не се получиха нещата. Ами, ще си купувам това, което работи за мен и това е.

А за балсам, абсолютно безапелационно препоръчвам Jason с чаено дърво. Косата ми става страхотна, все едно съм ползвала маска, че и по-добре. Само не съм сигурна дали не съдържаше някакви минимални количества силикон, с който аз лично нямам проблем.
От къде ги купувате балсама и шампоана?Чаеното дърво по принцип мирише доста неприятно, но ще го изтърпя, ако ефектът е добър. Anguished

Общи условия

Активация на акаунт