Счетоводни въпроси - 2

  • 46 402
  • 638
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 367
Извинявам се. Считано от 1 февруари е прекратен договорът. Днес получих превод за януарската си (последна по този договор) заплата. 40-те дни платен годишен отпуск, които трябва да ми бъдат изплатени според договора за прекратяване, не са преведени с нея.

# 616
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Би трябвало с последната заплата да ти ги преведат, т.е. тази. Обади се и ги питай

# 617
  • Мнения: 1 551
Здравейте, вчера ми отхвърли декларация по чл.73 ал. 1 с код 304 за авторски и лицензионни възнаграждения, с основание че стойността в поле "презиме" е некоректна. Човекът си се казва така, както съм го написал в полето и няма грешка. На какво може да се дължи?
И още един въпрос - мога ли да пратя първо една декларация без проблемното лице, а после да пратя него отделно, като се оправи проблемът?

# 618
  • Мнения: 272
Означава, че в системата на ГРАО лицето е с друго презиме ,уточнете го .

# 619
  • Мнения: 47 982
И други колеги се оплакаха от това, но за 73/6. Според мен нещо са пипало в НАП. Звъннете им.

# 620
  • София
  • Мнения: 169
Вижте да нямате празен интервал след презимето.

# 621
  • Мнения: 3 725
Здравейте, имам нужда от помощ, правя корекция на декларация 6 ,за месец 07  има промяна в намаление само в здравното, другите фондове са същите, а в м,08  имам увеличение по ДОО и ДЗПО , намаление в ЗОВ и ДОД е същия. Как да ги подам с две различни колони ли за увеличението да пусна редовна с разликата в плюс, а намалението с код корекция и вярната сума ли, и сумите които са без промяна какво да ги прая, обърках се. Благодаря ви предварително !
ПП сега видях, че съм подавала преди две години декларация с код корекция с всички последни суми по фондовете, без значение дали имат увеличение илинамаление спрамо първата декларация.

Последна редакция: чт, 22 фев 2024, 16:55 от sunrise_67

# 622
  • Мнения: 1 551
Означава, че в системата на ГРАО лицето е с друго презиме ,уточнете го .
Точно това се оказа, свързах се с човека и уточнихме презимето. Благодаря на всички за оказаното съдействие! Simple Smile

# 623
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 392
Здравейте, имам нужда от помощ, правя корекция на декларация 6 ,за месец 07  има промяна в намаление само в здравното, другите фондове са същите, а в м,08  имам увеличение по ДОО и ДЗПО , намаление в ЗОВ и ДОД е същия. Как да ги подам с две различни колони ли за увеличението да пусна редовна с разликата в плюс, а намалението с код корекция и вярната сума ли, и сумите които са без промяна какво да ги прая, обърках се. Благодаря ви предварително !
ПП сега видях, че съм подавала преди две години декларация с код корекция с всички последни суми по фондовете, без значение дали имат увеличение илинамаление спрамо първата декларация.

Ако са в увеличение се посочва само сумата, която е в увеличение. Редовна декларация.

Ако е в намаление се прави с код корекция и се посочват новите суми.

Това за 6-ците.

Корекция се прави и в конкретната / конкретните обр.1, от които идва промяната и се подават заедно. И обр.1 е с код корекция.

https://www.portaltrznormativi.bg/korigirane-na-deklaratsii-obra … ts-1-i-6-9891.htm

# 624
  • Мнения: 3 725
Благодаря ,значи ще ги направя в две колони, а непроменените фондове не ги показвам. Да и декларация 1 оправих, само 6-цата ме измъчи.. Благодаря още веднъж .

# 625
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Може ли корекции за стари месеци/ октомври/, които са в рекапитулацията за декември, да ги взема в януари. Сумите за декември са си осчетоводени коректно. Осиг. са си ОК дължимо/ платено за деквмври. Вероятно ще се появят сега в дължими.

# 626
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 392
Може ли корекции за стари месеци/ октомври/, които са в рекапитулацията за декември, да ги взема в януари. Сумите за декември са си осчетоводени коректно. Осиг. са си ОК дължимо/ платено за деквмври. Вероятно ще се появят сега в дължими.

Ако става дума за корекции в разходи, отнасящи се за 2023 година, бих си ги осчетоводила през декември 2023.
Няма проблем, че салдата няма да са, както са във ведомостта.

# 627
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Корекции в осигуровките са. Питането ми е по- скоро проблем ли е, че не са взети в декември?

# 628
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 392
Да, защото са разход за минал период. Все още е завършило счетоводното приключване, така, че трябва да се отчетат в 2023.

# 629
  • София
  • Мнения: 1 304
Здравейте, имаме фирма, но нещо счетоводителката ми е съмнителна. Как и къде мога да видя какви фактури осчетоводява и какви фактури са издавани от нашата фирма?Най-вече ме интересува какви е издавала?

Общи условия

Активация на акаунт