Перилни препарати и омекотители – 55

  • 61 254
  • 733
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 286
Благодаря за новата тема.
Взех си от К Персил за цветно, мирише страхотно! И препаратът за почистване на перални на Хетмън, но още не съм го ползвала.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 325


teta75,

Не съдържа ... аluminium chlorohydrate / туй било вредно!/

Съдържание: Potassium Alum (естествена минерална сол)

Това прочетох, относно део кристала въобще. И без да се задълбочавам, продължавам да го ползвам, защото съм доволна!

# 32
  • Мнения: 68 368
А..и аз ще мажа с него. От чужди сайтове не мога да поръчвам, не му разбирам...

# 33
  • Мнения: X
Защо алуминия е толкова вреден?
На моя кристал са му закрили съдържатието с лепенка на бълг.език...ама не са превели съдържанието...та трудно може да се разбере нещо...
Влизаш в сайта и гледаш. Ammonium Alum... Не знам какво е и до колко е вредно...

# 34
  • Мнения: 68 368
И що трябва да "ходя" до немския сайт чак..
За друго съм учила 5 г., не за химик...та и да видя Ammonium alum...няма да ми стане ясно вредно ли е или не.
Доколкото разбирам е стабилно съединение и няма опасност от попадане на частици ал.в тялото, но не знам...те лекарите не знаят със сигурност, та ние ли...

# 35
  • Мнения: X
Като цяло нямам доверие на българските лепнати преводи, та винаги "ходя" до немския сайт... Там можеш да намериш всичко липсващо или скрито...

# 36
  • Мнения: 68 368
Да де..ясно.
Хвана ме яд че са го лепнали тъй просташки и веднага заподозрях зла нарочна умисъл... 😆

# 37
  • София
  • Мнения: 3 817
Да не разводняваме темата с тия дезодоранти, последно:
Ammonium alum = Амониев алуминиев сулфат, известен също като амониева стипца.
Скрит текст:
Не съм химик и не мога да кажа какво се случва, дано някой се включи. Прочетох, че едно време са го ползвали в туршиите, но са установили зависимост с болестта на Алцхаймер...
Токсичостта му зависи и от концентрацията.

# 38
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Отлепия и дай да видим .. моя е без алуминий , имам го сигурна от 4-5 години и не е мръднал , не знам дали дадох поваче от 5 лв за него ..

# 39
  • Мнения: 68 368
А от какво е твоят?

Моят няма алуминий. Има алуминиев сулфат Stuck Out Tongue Winking Eye

# 40
  • Мнения: 664
Мацки
Трябва ми препарат, който освежава цветовете, ако има изобщо такъв.
Ако може изпробван.
С малко бебе съм и нямам много време да търся назад, а сигурно е обсъждано

# 41
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Crystal Body Deodorant is made of Natural Mineral Salts which prevent body odor by creating an invisible protective barrier against odor-causing bacteria.
Other Ingredients : Potassium alum (natural mineral salts).
Ето това пише ,ако някой има интерес https://www.iherb.com/pr/Crystal-Body-Deodorant-Travel-Stick-Deo … -1-5-oz-40-g/5665

# 42
  • Мнения: 68 368
И твоето е сулфат....май май все една работа ще излязат...

# 43
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Къде видя сулфат Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 848
Поръчах на половинката да купи Персил за цветно от Кл. Оставих му колата, смилих се да не мъкне чувала на гръб Stuck Out Tongue Winking Eye Дано намери ...

Общи условия

Активация на акаунт