Съвет - приятелят ми говори с бившата по телефона

  • 17 651
  • 267
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Това с ровенето в телефона наистина е гадно и говори за трудно контролирана ревност.
Сигурно има редица логични причини човек да поддържа контакт с бившите си. Но просто ей така да си се чуваш с някоя бивша, че ти е домиляло, при наличието на стабилна приятелка или съпруга, камо ли ако знаеш, че тая съпруга ревнува като луда, наистина ми се струва някак не особено логично, доста неприятно и единствено мога да си представя, че човекът по този начин или прави напук на ревнивното същество до себе си, или зорлем иска да си съсипе и без това разклатената връзка.
Оная пък бившата, и тя си нямала друга работа. Заминавала била. Бе, на кой му пука. Да ходи където си иска. Какво занимава хората със себе си, че и до драми се стига заради това?

Случвало ми се е да поддържам контакт с бивш, ей така уж от добро приятелско чувство. Нито остатъчни мераци съм имала някакви, нито нищо, пък и той си беше такова дърво, че бях абсолютно сигурна, че няма да ме разбере погрешно. Като научих, че се е задомил с нова, само му честитих, пожелах му семейно щастие и дотам бях с обажданията и писанките.
И на мен няма да ми е приятно някой бивш да се вземе толкова насериозно, че да се налага да му обяснявам като на малоумен защо не можем да си говоркаме вече като преди при очевидното наличие на мъж, че и дете до мен, както е в случая на авторката.
Или освен онази душа, унесена в сладки приказки с приятеля на търсещата съвет съвсем да не е разбрала, че господинът вече се води един вид семеен? Иначе мъже на тая земя - бол. Баш пък него ли ще дири като душеприказчик, особено ако знае, че образува нерви и напрежение в дома му?
Ама знам ли, сигурно има такива мъже, дето ги блазни мисълта, че и някоя друга, освен жена им, мисли за тях и това е по-силно от желанието им да си запазят семейството. И така става изведнъж, че жената била психо, пък той, горкият ни лук ял, ни друга мирисал.

# 46
  • София
  • Мнения: 8 348
Да, като стана на въпрос, да си сменям и компанията, понеже с някого сме станали бивши.....
То, меужду другото, с никого не е било голяма любов, не сме серазделяли заради друг или друга, било си е взаимно доскучаване един вид, установявали сме, че от тая работа няа нищо да излезе, затова дай да се разделим с добро и всеки да си търси нещо друго, че да не губим излишно време. Защо да не се виждаме, тогава.

Имала съм само три драматични раздели, с бившия си съпруг, още ми звъни, с един психопат, вече не ми звъни, с един друг психопат, никога не ми е звънял, слава богу. Не бих си и помислила да се чуя с тях, въпреки че всяка година си казвам, че ще звънна по празниците на бившия С, да го видя жив ли е. И всяка година пропускам. Ми не мога да го понасям тоя човек и това си е.

# 47
  • Мнения: X
Ревността е отрова,  убиваща всичко около себе си. Присъща е на семпли умове, комплексирани и с ниска самооценка хора, тясноскроени, зле възпитани. Съжалявам връзки, в които ревността е постоянен спътник. Обречени са.

# 48
  • Мнения: X
Това с ровенето в телефона наистина е гадно и говори за трудно контролирана ревност.
Скрит текст:
Сигурно има редица логични причини човек да поддържа контакт с бившите си. Но просто ей така да си се чуваш с някоя бивша, че ти е домиляло, при наличието на стабилна приятелка или съпруга, камо ли ако знаеш, че тая съпруга ревнува като луда, наистина ми се струва някак не особено логично, доста неприятно и единствено мога да си представя, че човекът по този начин или прави напук на ревнивното същество до себе си, или зорлем иска да си съсипе и без това разклатената връзка.
Оная пък бившата, и тя си нямала друга работа. Заминавала била. Бе, на кой му пука. Да ходи където си иска. Какво занимава хората със себе си, че и до драми се стига заради това?

Случвало ми се е да поддържам контакт с бивш, ей така уж от добро приятелско чувство. Нито остатъчни мераци съм имала някакви, нито нищо, пък и той си беше такова дърво, че бях абсолютно сигурна, че няма да ме разбере погрешно. Като научих, че се е задомил с нова, само му честитих, пожелах му семейно щастие и дотам бях с обажданията и писанките.
И на мен няма да ми е приятно някой бивш да се вземе толкова насериозно, че да се налага да му обяснявам като на малоумен защо не можем да си говоркаме вече като преди при очевидното наличие на мъж, че и дете до мен, както е в случая на авторката.
Или освен онази душа, унесена в сладки приказки с приятеля на търсещата съвет съвсем да не е разбрала, че господинът вече се води един вид семеен? Иначе мъже на тая земя - бол. Баш пък него ли ще дири като душеприказчик, особено ако знае, че образува нерви и напрежение в дома му?
Ама знам ли, сигурно има такива мъже, дето ги блазни мисълта, че и някоя друга, освен жена им, мисли за тях и това е по-силно от желанието им да си запазят семейството. И така става изведнъж, че жената била психо, пък той, горкият ни лук ял, ни друга мирисал.
КОято в 99% от случаите обикновено е провокирана по някакъв начин от проверявания....само за един случай знам, в който мъжа си е ревнивец " по рождение".
Всички останали са станали ревниви, защото е имало поводи за съмнения и проверки.
Нека авторката си каже, по принцип ли прави проверки, или е започнала, защото е била провокирана от нещо....
И да, мъж, който обича и държи да си запази семейството, не си хортува с разни бивши за глупотевини....то поне да беше за някаква услуга или нещо важно, пък то....

# 49
  • Мнения: 2 749
Най-бързия начин да скапеш една връзка и да отблъснеш човека до теб е ревност, проверки, ровене по телефони, скандали по темата.

# 50
  • Мнения: 2 127
Ами много зависи и от това какво някой нарича повод. Моят телефон е бил проверяван заради човек, на когото не мога да погледна като на мъж, просто дори не мога да изпия толкова, без да припадна, за да ми мине дори през акъла. Ама не, щом не съм тотален ръб и си разменяме някоя друга приказка, значи ми е любовник.

# 51
  • Мнения: 3 231
Всеки има право да звъни на когото си иска. Както и всеки има червена слушалка на телефона. В това отношение съм съгласен със Сийроуз. Никой не може да ѝ забрани да звъни за услуги на бивши. Това е нейно неотменимо законно право.
Оттам насетне вече съответният услугоосигурител да му мисли защо вдига и какви ще са последствията за него.

Мен една бивша сериозно ми звънна да ѝ поливам цветята, докато била в командировка. Аз бях пределно ясен с нея, че такива игрички с поливане на цветя може да ги пробва на някой начинаещ. Има една жена, на която поливам цветята. Просто нямам физическата възможност да поливам на много места. Затруднява ме, товари ме и ми влияе зле на храносмилането, да не говорим и че ме вкарва във финансови и времеви разходи.

Повече не звънна за услуги.

# 52
  • Мнения: X
Скрит текст:
Всеки има право да звъни на когото си иска. Както и всеки има червена слушалка на телефона. В това отношение съм съгласен със Сийроуз. Никой не може да ѝ забрани да звъни за услуги на бивши. Това е нейно неотменимо законно право.
Оттам насетне вече съответният услугоосигурител да му мисли защо вдига и какви ще са последствията за него.
Мен една бивша сериозно ми звънна да ѝ поливам цветята, докато била в командировка.
Скрит текст:
Аз бях пределно ясен с нея, че такива игрички с поливане на цветя може да ги пробва на някой начинаещ. Има една жена, на която поливам цветята. Просто нямам физическата възможност да поливам на много места. Затруднява ме, товари ме и ми влияе зле на храносмилането, да не говорим и че ме вкарва във финансови и времеви разходи.

Повече не звънна за услуги.
Е, те това имах предвид назад.....    Laughing  свършили са се сестри, майки, братовчедки, съседки и приятелки, които да се погрижат за скъпоценните цветя, та е опряла до бившето гадже...   Smile
Същото, като да потърсиш бивш да ти види колата/да те закара на едно супер "недостъпно" място/да ти оправи бойлера и т.н.Чи кЪк, той е единствения останал майстор на света....

# 53
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 463
Еееее,един сериозен мъж!

# 54
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 334
Съпругът ми не поддържа никакви контакти с бивши,нито пък аз.
Смятам,че не е редно и не би ми харесало.
Но никога не бих му ровила в телефона.За мен това е унизително.
А ако хвана някой да рови в моя телефон,ще има много сериозни последствия.

# 55
  • Мнения: 143
Ами започнах преди около година ..случайно една вечер беше във ФБ в 5 през нощта .. търсеше да кажем случаен секс ,бях бременна ,получих контракции 3 седмици преди термина .Е опита се да излъже ,мазнене се ,оправдаваше се .Не говоря обаче за същата персона.Въпросът е ,че когато ме лъже е гузен и се оправдава .В случая не се е оправдавал ,напротив .От тогава някак ме човърка.А Ддз може и преди това да е звъняла,но аз не проверявах нищо .

# 56
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 463
Ти сериозно ли?

# 57
  • Мнения: 1 468
Контакти с бивши - категорично НЕ! Единствената основателна причина да потърся бившия ще е, ако не дай Боже, има нещо абсолютно наложително около децата.
Авторката на темата с право проявява ревност. Приятелят и пък, за ко се сърди,че му е погледнала телефона? Така реагират хора, които има какво да крият.

# 58
  • Мнения: 3 231
Абе какъв ти е проблемът да му кажеш "стоп с тая". Ама без аргументи. Без обяснения. Без обосновка. Ей така бе. Стоп с тая заради мен. Моя прищявка си е. Ей така, навила съм си го на пръста, искам да видя коя ти е по-важна, тя или аз.

Мойта скоро след като се закачихме и ми каза от ФБ скоростно да излетят всякакви бивши индивиди. Ми не ми стана кеф. Аз съм силен, автономен мъж, откъде накъде тая ще ми казва кого и как да трия аз уеееее?!?!?!?!?

Е, изтрих ги, кво да правя...

# 59
  • Мнения: 11 505
Що си причинявате такъв стрес бе хора! Да тръгна да дебна някой какво прави в 5 часа, вместо да си спя кат пич с главно Ч или да ровя на някой в телефона.... абсурТ. Ревността пречи най-вече на ревнуващия, замислете се колко е отровно за Вас, а косфено и за близкото Ви обкръжение.

Общи условия

Активация на акаунт