Къща около София

  • 63 482
  • 910
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 485
И пак не разбирам защо да е по-добре да живееш на място, където имаш само спокойствието и звездите без друг избор, вместо да си на място, където имаш избор дали да се наслаждаваш на спокойствието и звездите или да ходиш в суматохата на Витошка? За мен еднозначно да имаш избор е по-добре от това да нямаш.
Абе, за вас не е ли по-добре да ме оставите да се мъча? Thinking
Уважавам и разбирам избора на всеки, не виждам аз с какво толкова преча? С това, че споменах, че за мен родния ми град е гето? С Това, че не понасям градския транспорт и мравуняка?  ooooh!

Кой те е задължил да ползваш ГТ и да се пъхаш в мравуняка на София? Нареди си нещата така, че да не ти се налага да го правиш, има такава възможност в София, без да ходиш в пернишко село, където има редица други минуси и вече ги обсъдихме. Не е МанЛи, обаче, тази възможност.  Толкова ли е сложно да го разбереш? Въпросът е риторичен, сигурна съм, че го разбираш Wink
Много аристократично звучи, но има и нещо като фактор пари, цени и т.н.
Откакто се изсипа цялата провинция в София, то родените софиянци започнаха да гледат към селата, за да подишат чист въздух и намерят тишина. Когато София беше град с 500 000 население хората не се изнасяха към селата. Аз съм съгласна, че точно в центъра на София става тихо по уличките, но каква част от хората могат да си позволят цените? Аз съм трето поколение софиянка. Родена съм в един от най-хубавите  квартали на София, преди да го застроят. Сега живея в краен квартал и също искам да се изнеса от София.

# 496
  • София
  • Мнения: 878
И пак не разбирам защо да е по-добре да живееш на място, където имаш само спокойствието и звездите без друг избор, вместо да си на място, където имаш избор дали да се наслаждаваш на спокойствието и звездите или да ходиш в суматохата на Витошка?
  Хората сме различни ... в моят случай защото дивото зове, селянинът в мен се обажда (имам си ген- майка ми е дошла от село). А всички тия хубави места в София със спокойствие и звезди са в София ... дивакът в мен не може да се развихри. Предполагам има и други дето дивото ги зове ... жените дето дивото ги зове сигурно не са много.




# 497
  • София
  • Мнения: 7 277
Не мога да чета много назад, ама да не се е появило пак твърдението на Попея, че Долни Лозенец и Иван Вазов предлагат живот като на село Grinning ?

А за въздуха - ами не зная - аз съм в полите на Витоша и нямам смог. И гледката ми е …. простор Relieved
Е само 4-5 пъти в две теми за днес  Sunglasses
Ааа, добре. За миг се притесних, че нещо се е променило, че са им построили претенциозни магазини, кръчми и кооперации и е изчезнало тихото безвремие от тези квартали ..

# 498
  • Мнения: X
Сега не мога да пиша дълго, че сме навън, но на милитана утре ще й напиша за кварталите. На другите - наздраве! Tropical Drink

Р-дна, пиле, нещо не си схванал,  не казах, че смогът е до Бай Кръстьо, а че от Бай Кръстьо се вижда докъде стига смогът. Снимки няма да качвам, който не вярва, да отиде и да види сам.

Милитана, за тихите и зелени места на пешеходно разстояние до центъра, с ниско тухлено застрояване и близо до парк: 1) в карето Сан Стефано, Янко Сакъзов, Шипка и Евлоги Георгиев, 2)  в карето Евлоги, Черковна, Мадрид и Султан Тепе -  Русалка, Алеко Константинов; 3) Зад парка на Военна Академия 4) В Яворов - Тертер, Осогово, Осъм; 5) Изгрев около Дъновата градинка и блока на писателите - по-далеч е от центъра, но пък е много тихо и зелено, и е до парка. 6) Линията сгради до парка Заимов, от северната му страна, с лице към парка. 
Скрит текст:
И пак не разбирам защо да е по-добре да живееш на място, където имаш само спокойствието и звездите без друг избор, вместо да си на място, където имаш избор дали да се наслаждаваш на спокойствието и звездите или да ходиш в суматохата на Витошка? За мен еднозначно да имаш избор е по-добре от това да нямаш.
Абе, за вас не е ли по-добре да ме оставите да се мъча? Thinking
Уважавам и разбирам избора на всеки, не виждам аз с какво толкова преча? С това, че споменах, че за мен родния ми град е гето? С Това, че не понасям градския транспорт и мравуняка?  ooooh!

Кой те е задължил да ползваш ГТ и да се пъхаш в мравуняка на София? Нареди си нещата така, че да не ти се налага да го правиш, има такава възможност в София, без да ходиш в пернишко село, където има редица други минуси и вече ги обсъдихме. Не е МанЛи, обаче, тази възможност.  Толкова ли е сложно да го разбереш? Въпросът е риторичен, сигурна съм, че го разбираш Wink
Много аристократично звучи, но има и нещо като фактор пари, цени и т.н.
Скрит текст:
Откакто се изсипа цялата провинция в София, то родените софиянци започнаха да гледат към селата, за да подишат чист въздух и намерят тишина. Когато София беше град с 500 000 население хората не се изнасяха към селата. Аз съм съгласна, че точно в центъра на София става тихо по уличките, но каква част от хората могат да си позволят цените? Аз съм трето поколение софиянка. Родена съм в един от най-хубавите  квартали на София, преди да го застроят. Сега живея в краен квартал и също искам да се изнеса от София
.
Всъщност, това е истината. Всичко останало са "Приказки под шипковия храст" Wink

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 10:51 от Анонимен

# 499
  • София
  • Мнения: 488
Милитана, за тихите и зелени места на пешеходно разстояние до центъра, с ниско тухлено застрояване и близо до парк: 1) в карето Сан Стефано, Янко Сакъзов, Шипка и Евлоги Георгиев, 2)  в карето Евлоги, Черковна, Мадрид и Султан Тепе -  Русалка, Алеко Константинов; 3) Зад парка на Военна Академия 4) В Яворов - Тертер, Осогово, Осъм; 5) Изгрев около Дъновата градинка и блока на писателите - по-далеч е от центъра, но пък е много тихо и зелено, и е до парка. 6) Линията сгради до парка Заимов, от северната му страна, с лице към парка. 

Поздравления за избора- наистина уникални квартали, но и цените там са умопомрачителни!
За хора със завидни възможности е наистина добра преспектива да си вземат жилище в посочените квартали за през седмицата и в събота и неделя да се наслаждават на двор и градина в малко китно селце до София. Но уви малко хора имат тази възможност и могат да си позволят лукса да поддържат 2 имота, кола и да се издържат без да изпитват затруднения и без да правят компромиси.
Чета темата и я следя с интерес, но напоследък забелязвам повече лични нападки отколкото находчиви предложения за имоти около столицата. Все пак си мисля че е по-добре да се придържаме към добрия тон и да си помагаме с идеи и предложения/ вкл. и недостатъци/, отколкото да се превръщаме в "говорилник".
Желая успех на всички с избора им!

# 500
  • Мнения: X
mama 2, милитана не е поставила ограничение в бюджета във въпроса си, затова и това не е отразено в отговора. Тя попита мен кои са тези места, че има едни пари за инвестиране, и аз й отговорих на този въпрос. Ако има ограничение в бюджета, да го каже и тогава отговорът ще е съобразен.
Но разбира се, че си права за цените на тези места. Въпросът е, че досега цени тук не са споменати. Никой (с изключение на потребител "българска мама", поздравления за което), не каза "има такива места в София, ама аз не мога да си ги позволя", в което няма нищо срамно или нелицеприятно, това е нормална част от живота, а всеки си пее колко е гадно в София и как той мечтае за село.

# 501
  • София
  • Мнения: 7 277
За мен пък това с цената като фактор въобще не е вярно. Иначе нямаше да има хора, които си купуват къщи в Бояна, Малинова долина и т.н. за по 300 - 400К евро и доста нагоре. Все пак с подобен бюджет могат да вземат и апартамент в Центъра.

Нека не си мислим, че изнасящите се от София търсят масово и непременно по-евтиното - това е пълна заблуда.

Вече не помня дали в тази или някоя друга от стоте теми за къщи около София се гледаха обяви за по милиони евро.

Точно около парка Заимов, от която ще страна, както и около Докторския паметник, на мен ми е шумно и населено - кой каквото ще да приказва. Особено в близост до Оборище Angry

# 502
  • Мнения: 19 483
" в карето Сан Стефано, Янко Сакъзов, Шипка и Евлоги Георгиев, 2)  в карето Евлоги, Черковна, Мадрид и Султан Тепе -  Русалка, Алеко Константинов; 3) Зад парка на Военна Академия 4) В Яворов - Тертер, Осогово, Осъм; " - прекопирах, че ми е по-лесно - не стават за мен категорично. Мръсен въздух, много движение, ниско, над някои от тези улици минават и самолети ниско и на често. Яворов зная, че е много скъп квартал, за мен не става, не бих вложила и лев там. И да - нямам ограничения в бюджета, но не си хвърлям парите напразно, още повече че бих искала парите ми да работят за мен, тоест да давам под наем изгодно и лесно, а след време ако реша и да живея там. В тези места не бих живяла. Познавам ги добре, не са за мен. Те са всичко друго, но не и "тихи и зелени". Може и да са били топ по времето на соца, а и преди това, но сега категорично не. Подчертавам, че това е моето мнение, моля да не бъда атакувана, че гроздето е кисело и тем подобни глупости.

# 503
  • Мнения: X
milittana, на тези места живеят приятелски семейства, та говоря от опит. А че на теб не ти харесват, ок Simple Smile Твоя си работа. Тогава си инвестирай парите другаде. За чистотата на въздуха в София, особено  през зимата, няма да влизам в разговор, губене на време е. Кой каквото ще да си мисли.
Аш, разбира се, че има кой да купува къщите за по 300-400 хиляди евро и нагоре, само че най-често те вече са си взели в центъра и то не един. Защото нямат проблем да си позволят и двете. Примери мога да дам, в разговор за произхода на милионите няма да вляза, и, разбира се, скритите милионери от сорта на Р-дна не познавам и те няма да влязат в извадката Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 13:56 от Анонимен

# 504
  • Мнения: 677
Попеа, како, имаш ли престава колко милионери има в България?

# 505
  • Мнения: X
Попеа, како, имаш ли престава колко милионери има в България?
Р-дна, пиле, чакам ти да ме светнеш Wink

# 506
  • София
  • Мнения: 7 277
Аш, разбира се, че има кой да купува къщите за по 300-400 хиляди евро и нагоре, само че най-често те вече са си взели в центъра и то не един. Защото нямат проблем да си позволят и двете.
Извинявай, но ти всички ли познаваш? А и важното е, ако наистина имат от двете, къде са предпочели да живеят - темата е за това. (изкушавам се да го сложа в червено)

# 507
  • Мнения: 677
Аш, разбира се, че има кой да купува къщите за по 300-400 хиляди евро и нагоре, само че най-често те вече са си взели в центъра и то не един. Защото нямат проблем да си позволят и двете.
Извинявай, но ти всички ли познаваш? А и важното е, ако наистина имат от двете, къде са предпочели да живеят - темата е за това. (изкушавам се да го сложа в червено)

Явно всички ги познава и им знае историята...

# 508
  • Мнения: X
Аш, разбира се, че има кой да купува къщите за по 300-400 хиляди евро и нагоре, само че най-често те вече са си взели в центъра и то не един. Защото нямат проблем да си позволят и двете.
Извинявай, но ти всички ли познаваш? А и важното е, ако наистина имат от двете, къде са предпочели да живеят - темата е за това. (изкушавам се да го сложа в червено)
Не, разбира се, но познавам достатъчно, за да видя тенденция Simple Smile В грешка си, живеят и на двете места. Нико съвсем точно описа модела.
Между другото, и за немилионери с деца е приложим този модел, стига да има поне една баба на разположение в центъра - и Чиана го знае Simple Smile

# 509
  • Мнения: 19 483
Абе той моделът на Нико е относителен малко, миналата година и той усърдно ти пригласяше, че не мърда от центъра, пък ей го на - направи този безумен компромис и взе, че преоткри живота в къща и  се премести в кофти квартал според теб. На всичко отгоре пише, че е в най-добрата му част, ама щом той го пише е така, пък ако аз го споделя съм оборена тутакси, че и ожалена как се клатушкам до безкрай в софийските задръствания.

Общи условия

Активация на акаунт