Филмът „Иди ми – дойди ми“

  • 8 135
  • 65
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 167
Мъжете искат секс, жените - семейство и деца.

# 16
  • Мнения: 1 294
Пускам тази тема,след един доста дълг спор  с приятели,след който  стигнах до извода, че жените знаят какво искат. А мъжете са тези, които не знаят. Интересно ми е, да разбера вие какво мислите? Съществува ли според вас тази порода "Истински мъж"-мъжът с главно "М", знаещ какво иска?

Желанията и приоритетите се менят, във времето, с възрастта или с изпълнението им. Аз не познавам мъж или жена, който да е получил това, което е искал в даден момент и да е седнал и кукнал. Мигом се появяват нови желания.
Ако някой си мели за едно и също, значи просто все още не го е получил. А, по начало всички знаят какво искат, но не всеки би имал желание да сподели точно с теб.

Що се отнася до големите и малките М-та, те се определят от други фактори, а не от това дали формулираме ясно това, което искаме или не.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 10:35 от palachinka

# 17
  • Мнения: 3 687
Мъжете искат секс, жените - семейство и деца.
Какво клише. Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 4 167
Ми те някои прости истини са толкова прости, че звучат точно като клишета. И ако развием клишето ще разберем, че зад него си има биологична предпоставеност според функциите на мъжа и тези на жената. И че всяко едно живо същество не може да си избяга от инстинктивната природа и търси начин да я удовлетвори. А че всичко около това удовлетворяване е максимално усложнено...е отделен въпрос. Нещата са прости.Само че тия простите неща са зарити под тонове пластове ...които ги маскират.

# 19
  • Мнения: 525
Мъжете искат секс, жените - семейство и деца.
Какво клише. Rolling Eyes

Глупости на търкалета!
 Как пък не разбрахте,че пола не е определящ а човека! Много тъпа тема сериозно,ама просто не се сдържах! Това разделение на полове и слагане на всички мъже и жени под общ знаменател е меко казано простовато. Съществуват мъже с главно М! Както и жени с главно Ж!

# 20
  • Мнения: 7 964
Моят партньор е такъв. Честно и открито казва нещата и си държи на думата. Знае какво иска и как да го постигне, ако реши, че си струва усилията. Но преди това дълго обмисля важните неща. Съобразява се с това дали неговите планове и желания няма да наранят или ощетят близките му. В най-чистия вид у него съм виждала въплътени понятията за чест и достойнство. Признава си грешките, когато ги види и е самокритичен. РодЕн лидер е и няма проблем с откровеността. Търпи критики, но иска обосновка за тях.
Съвършеният пример за мъж, който не играе игрички.

# 21
  • Мнения: 3 687
Ми те някои прости истини са толкова прости, че звучат точно като клишета. И ако развием клишето ще разберем, че зад него си има биологична предпоставеност според функциите на мъжа и тези на жената. И че всяко едно живо същество не може да си избяга от инстинктивната природа и търси начин да я удовлетвори. А че всичко около това удовлетворяване е максимално усложнено...е отделен въпрос. Нещата са прости.Само че тия простите неща са зарити под тонове пластове ...които ги маскират.
Биологична предпоставеност са и дишането, хапването, пишкането, акането. Разпределението "Мъжете искат секс, жените - семейство и деца" си е точно излишно и клиширано усложняване.

# 22
  • Мнения: 1 294
Ми те някои прости истини са толкова прости, че звучат точно като клишета. И ако развием клишето ще разберем, че зад него си има биологична предпоставеност според функциите на мъжа и тези на жената. И че всяко едно живо същество не може да си избяга от инстинктивната природа и търси начин да я удовлетвори. А че всичко около това удовлетворяване е максимално усложнено...е отделен въпрос. Нещата са прости.Само че тия простите неща са зарити под тонове пластове ...които ги маскират.

Ако ще гледаме само биологичните предпоставки, то всички хора без значение от пола, както всички други животински видове би трябвало да искаме само
1. Да оцелеем като индивид
2. Да оставим поколение

# 23
  • Мнения: 4 167
Е как пък пола да не е определящ? Абсолютно определящ е. Защото това, което може да накара едзин мъж да се чувства реализиран и осъществен е напълно различно от това, което може да накара една жена да се чувства реализирана и осъществена. И тези неща са именно полово обусловени защото мъжът и жената имат различни функции. Тези различни функции обаче са в името на нещо трето, което стои НАД мъжът и жената като отделни личности. И ето тука става драмата. Защото не се осъзнава че именно това трето нещо в крайна сметка прави възможно обединяването на мъжките и женските функции и партнирането им и заедността им. И да при все всички различия може да се намери общото във всички мъже, както и във всички жени. И то е в биологичната им роля в тоя живот. И на тази основа трябва да се стъпи, а не да се правим, че я няма. То понеже се правим, че я няма вече половете станаха не знам колко си с не знам колко си преходни варианти и тотално объркване кой кой е и какво е.

# 24
  • Мнения: 3 687
Е как пък пола да не е определящ? Абсолютно определящ е. Защото това, което може да накара едзин мъж да се чувства реализиран и осъществен е напълно различно от това, което може да накара една жена да се чувства реализирана и осъществена. И тези неща са именно полово обусловени защото мъжът и жената имат различни функции. Тези различни функции обаче са в името на нещо трето, което стои НАД мъжът и жената като отделни личности. И ето тука става драмата. Защото не се осъзнава че именно това трето нещо в крайна сметка прави възможно обединяването на мъжките и женските функции и партнирането им и заедността им. И да при все всички различия може да се намери общото във всички мъже, както и във всички жени. И то е в биологичната им роля в тоя живот. И на тази основа трябва да се стъпи, а не да се правим, че я няма. То понеже се правим, че я няма вече половете станаха не знам колко си с не знам колко си преходни варианти и тотално объркване кой кой е и какво е.
Ми не е - пишеш, че мъжете искали секс. Мчи аз също искам секс и то без последици, изразяващи се в износването  на поколението. Що не пуснеш анкета колко от тук пишещите биха искали само секс без лапета.

# 25
  • Мнения: 4 167
Ми те някои прости истини са толкова прости, че звучат точно като клишета. И ако развием клишето ще разберем, че зад него си има биологична предпоставеност според функциите на мъжа и тези на жената. И че всяко едно живо същество не може да си избяга от инстинктивната природа и търси начин да я удовлетвори. А че всичко около това удовлетворяване е максимално усложнено...е отделен въпрос. Нещата са прости.Само че тия простите неща са зарити под тонове пластове ...които ги маскират.
Биологична предпоставеност са и дишането, хапването, пишкането, акането. Разпределението "Мъжете искат секс, жените - семейство и деца" си е точно излишно и клиширано усложняване.

Билогичните функции за които говориш не са полово детерминирани. Но има и полово детерминирани. И клишето, което написах не е усложняване а опростяване. Усложняването е това, което реално се случва в мозъците на хората. И по специално на жените. Именно там е драмата с чувствата, емоциите, разбирането, сродните души, астрологическите съвместимости, съдбовните срещи....и....т.н. И ако след всичките драми в живота си и лутаници и разочарования и опити за кариерно израстване и пр. една жена вземе, че седне и честно си даде сметка всъщност....кое в тоя живот  би я накарало да се чувства щастлива...ако е честна пред себе си отговорите няма да са много различни.

# 26
  • Мнения: 3 687
Ми те някои прости истини са толкова прости, че звучат точно като клишета. И ако развием клишето ще разберем, че зад него си има биологична предпоставеност според функциите на мъжа и тези на жената. И че всяко едно живо същество не може да си избяга от инстинктивната природа и търси начин да я удовлетвори. А че всичко около това удовлетворяване е максимално усложнено...е отделен въпрос. Нещата са прости.Само че тия простите неща са зарити под тонове пластове ...които ги маскират.
Биологична предпоставеност са и дишането, хапването, пишкането, акането. Разпределението "Мъжете искат секс, жените - семейство и деца" си е точно излишно и клиширано усложняване.

Билогичните функции за които говориш не са полово детерминирани. Но има и полово детерминирани. И клишето, което написах не е усложняване а опростяване. Усложняването е това, което реално се случва в мозъците на хората. И по специално на жените. Именно там е драмата с чувствата, емоциите, разбирането, сродните души, астрологическите съвместимости, съдбовните срещи....и....т.н. И ако след всичките драми в живота си и лутаници и разочарования и опити за кариерно израстване и пр. една жена вземе, че седне и честно си даде сметка всъщност....кое в тоя живот  би я накарало да се чувства щастлива...ако е честна пред себе си отговорите няма да са много различни.
Сега вдянах, ти си тази, която пробутваше версията за внасянето жизнената енергия при момента на оплождането. Сори, не си в моя клас.

# 27
  • Мнения: 4 167
Е как пък пола да не е определящ? Абсолютно определящ е. Защото това, което може да накара едзин мъж да се чувства реализиран и осъществен е напълно различно от това, което може да накара една жена да се чувства реализирана и осъществена. И тези неща са именно полово обусловени защото мъжът и жената имат различни функции. Тези различни функции обаче са в името на нещо трето, което стои НАД мъжът и жената като отделни личности. И ето тука става драмата. Защото не се осъзнава че именно това трето нещо в крайна сметка прави възможно обединяването на мъжките и женските функции и партнирането им и заедността им. И да при все всички различия може да се намери общото във всички мъже, както и във всички жени. И то е в биологичната им роля в тоя живот. И на тази основа трябва да се стъпи, а не да се правим, че я няма. То понеже се правим, че я няма вече половете станаха не знам колко си с не знам колко си преходни варианти и тотално объркване кой кой е и какво е.
Ми не е - пишеш, че мъжете искали секс. Мчи аз също искам секс и то без последици, изразяващи се в износването  на поколението. Що не пуснеш анкета колко от тук пишещите биха искали само секс без лапета.

Да попитам - ти имаш ли семейство и деца? Ако отговорът е "да" може да си искаш само секс щото си удовлетворила биологичната си предопределеност. Ако отговорът ти е "не" значи смяташ, че все още имаш доста време за тази стъпки и можеш да си позволиш да живееш просто за кеф. Има и жени, които не смятат, че целта на живота им е размножаването. |да, не смятат с ума си...но айде да ги видим същите след х години като теглят чертата какво ще мислят...дали пак така ще смятат.
Мъжете и жените се търсят взаимно именно като допълващи се функции в името на биологичното продължаване на поколението и никой от тях не може да се чувства удовлетворен и реализиран ако не е осъществил своята биологична предопределеност. Стигнах дотук доста лутойки се из идеи между другото. като напремир че общуването между мъж и жена може да е на база на приятелство. Опитвах се всячески да заобиколя горенаписаното клише...но животът непрекъснато ме опровергаваше. Мъже са ми казвали - "разбери, ние мъжете нямаме нужда от жени прятелки, за тая цел си имаме мъже приятели с които си имаме сходните теми, интереси и занимания и приказки....ние търсим жената заради секса, че може да има и приятелство преди, след или вместо секса може, да, но винаги някъде там той се спотайва. Като възможност, като минало, като бъдеще...

# 28
  • Мнения: 46 580
Самоцитирам се от съседна тема:
Кой мъж? Коя жена?
Всеки човек е различен, подобно обобщаване е абсурдно.
Както има жени, които не знаят какво искат, така и мъже. Това не нещо присъщо на единия или другия пол, а на отделни хора от тях.

Мъжете искат секс, жените - семейство и деца.
Не е вярно. Ще стане вярно като пред мъжете и жените сложиш "някои".

# 29
  • Мнения: 3 687
хахаах..нищо не пробутвам. Всеки си казва мнението по темата. Ако искаш да ме оборваш нека е с конкретни аргументи, а не с "няма да играя с теб"....
Детерминирането на пола винаги е последвано от диференциране в анатомично и биохимично отношение. При съвпадащо детерминиране и диференциране (обикновено започва в стадия на гаструлация и полага основите на органогенезата) имаш развитието типичен мъжки или женски индивид, извършващи основни жизнени процеси, според протеклата органогенеза (т.е. има някои разлики и не пиша само за първични и вторични полови белези). Несъвпадането не е обект на темата и няма да го засягам.

Общи условия

Активация на акаунт