Септемврийски бебета 2018 - Тема 1

  • 37 081
  • 752
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 48
Момичета, ходихте ли на ортопед и на уролог?

# 421
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 887
На ортопед ходихме с направление от педиатъра, на уролог не знам да се ходи профилактично.

# 422
  • гр.Бургас
  • Мнения: 152
Момичета днес бебка направи пауза от 6 часа, в които не беше пишкала. Дали е нормално това? На вас случвало ли ви се е? Беше сега през вечерта докато спи. Иначе си я кърмя на поискване. Активна и усмихната си е.  Общо взето всичко друго си и е наред, но това пишкане малко ме притисни.

# 423
  • Мнения: 48
На ортопед ходихме с направление от педиатъра, на уролог не знам да се ходи профилактично.
Не, не профилактично а за пишлето 😊

# 424
  • Мнения: 48
Момичета днес бебка направи пауза от 6 часа, в които не беше пишкала. Дали е нормално това? На вас случвало ли ви се е? Беше сега през вечерта докато спи. Иначе си я кърмя на поискване. Активна и усмихната си е.  Общо взето всичко друго си и е наред, но това пишкане малко ме притисни.
На мен не ми се е случвало, аз съм с близнаци момиче и момче и винаги им е напишкан памперса при 2,3 или повече часове, но щом бебето не плаче всичко е  наред

# 425
  • Мнения: 2 070
На ортопед ходихме с направление от педиатъра, на уролог не знам да се ходи профилактично.
Не, не профилактично а за пишлето 😊
Проблем ли имате?

Srety, звучи много стряскащо това, но като се замислиш и тук слагат много ваксини на един път.


# 426
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
За пишлето мислех, че се ходи на детски хирург. Поне мои приятелки са си водили момченцата да ги "забелват".
По принцип нашата лекарка каза след първия месец по време на баня да придърпвам по малко, но аз си мисля да изчакам.

# 427
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 887
Не е ли малко рано за таз процедура?
Иначе и нас ни посъветваха да забелваме по мъничко по време на баня, което ми се струва по-добрия вариант от това да се направи от уролог или педиатър рязко и болезнено. Ще го мислим.

# 428
  • Мнения: 346
Аз няма за бия всички ваксини. Повечето са излишни, особено за болести, които са изчезнали вече.

Последна редакция: пт, 09 ное 2018, 14:11 от Christina_1

# 429
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
Ние ще слагаме ротавирусната. Доста познати имам, които на почти всяко море с бебето са по болниците от хванати стомашни вируси и предпочитам да не ги причинявам на детето си.

Ние сме с рефлукс- 3 порени дни след всяко хранене повръщаше голямо количество и вчера отидохме на преглед. Изписаха ни Нукс Вомика и да повдигнем матрачето. Аз нямам въариант за повдигане, но имам антирефлуксна възглавница от тези големите, приличащи на рампа. Сложих я под матрачето, но се чудя най-отгоре ли да я слагам или по-надолу? В смисъл дали да е много или малко под наклон. Има ли друга мама с подобен проблем?

# 430
  • Мнения: 48
На ортопед ходихме с направление от педиатъра, на уролог не знам да се ходи профилактично.
Не, не профилактично а за пишлето 😊
Проблем ли имате?

Srety, звучи много стряскащо това, но като се замислиш и тук слагат много ваксини на един път.
Не, нямаме проблем, за забелване на главичката, педиатърката ми каза след 6ти месец


# 431
  • Мнения: 2 124
Аз няма за бия всички ваксини. Повечето са излишни, особено за болести, който са изчезнали вече.
Доста смело решение.

# 432
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 887
Те болестите са изчезнали, именно заради ваксините. Не искам да влизам в спор, но случая с морбилито при нас и в Румъния и Сърбия е доста пресен.
Всеки си решава сам.

# 433
  • Мнения: 346
Ние сме с рефлукс- 3 порени дни след всяко хранене повръщаше голямо количество и вчера отидохме на преглед. Изписаха ни Нукс Вомика и да повдигнем матрачето. Аз нямам въариант за повдигане, но имам антирефлуксна възглавница от тези големите, приличащи на рампа. Сложих я под матрачето, но се чудя най-отгоре ли да я слагам или по-надолу? В смисъл дали да е много или малко под наклон. Има ли друга мама с подобен проблем?
Ние сложихме крачетата на едната страна на леглото върху книги и така повдигнахме цялото легло.

# 434
  • Мнения: 96
Ние пък бяхме с ужасен обрив по лице уж бебешко акне, но бебка мн я сърбеше и беше мн неспокойна. Заведох я на дерматолог и се оказа алергияот нещо

Общи условия

Активация на акаунт