Център за асистирана репродукция (ЦАР) - тема 31

  • 66 334
  • 757
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 9 128
Ако показва непроходимост, едва ли има валидност. Няма да станат по-проходими тръбите.

# 421
  • Мнения: 289
Здравейте дами, искам да ви попитам, дали мога да изисквам пълно копие на досието ми от първото ин витро, понеже от Варна твърдят, че са ми подготвили само няколко неща които могат да са за мен. По фонда съм и чакам одобрение за втори опит. Ще се местя в София в друга клиника, но там лекарката остана потресена, че нямам какво да и представя като извършени манипулации и че не са ми давали копие на всеки един документ докато правя процедурата, а аз наистина нямам нито един лист от тях. Дори от Варна ме попитаха.... "ама за какво са ви тези документи" и последва едно смутено мрънкане от тяхна страна. Извинявам се ,ако се повтарям с въпроса ми ,мисля  че и преди време бях питала нещо подобно, но ако някой се е сблъсквал с подобна ситуация ще ми олесни главоблъсканицата .Simple Smile

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 12:01 от Zuchero

# 422
  • Мнения: 115
Здравейте,аз имах подобен проблем с клиника от Варна,ако желаете пишете ми на лично съобщение.Длъжни са да ви дадат всичко.Не се оставяйте.

# 423
  • Мнения: 169
Здравейте дами, искам да ви попитам, дали мога да изисквам пълно копие на досието ми от първото ин витро, понеже от Варна твърдят, че са ми подготвили само няколко неща които могат да са за мен. По фонда съм и чакам одобрение за втори опит. Ще се местя в София в друга клиника, но там лекарката остана потресена, че нямам какво да и представя като извършени манипулации и че не са ми давали копие на всеки един документ докато правя процедурата, а аз наистина нямам нито един лист от тях. Дори от Варна ме попитаха.... "ама за какво са ви тези документи" и последва едно смутено мрънкане от тяхна страна. Извинявам се ,ако се повтарям с въпроса ми ,мисля  че и преди време бях питала нещо подобно, но ако някой се е сблъсквал с подобна ситуация ще ми олесни главоблъсканицата .Simple Smile
Аз подадох за втори опит от тях и после смених клиниката, а аз си направих копие на всичко от досието- с телефон сканирах всеки лист. Но в новата клиника не ми искаха нищо , само една снимка на тръбите имах, която свърши работа, изследвания наново, не че във Варна ми бяха изследвали кой знае какво.

# 424
  • Мнения: 289
Здравейте дами, искам да ви попитам, дали мога да изисквам пълно копие на досието ми от първото ин витро, понеже от Варна твърдят, че са ми подготвили само няколко неща които могат да са за мен. По фонда съм и чакам одобрение за втори опит. Ще се местя в София в друга клиника, но там лекарката остана потресена, че нямам какво да и представя като извършени манипулации и че не са ми давали копие на всеки един документ докато правя процедурата, а аз наистина нямам нито един лист от тях. Дори от Варна ме попитаха.... "ама за какво са ви тези документи" и последва едно смутено мрънкане от тяхна страна. Извинявам се ,ако се повтарям с въпроса ми ,мисля  че и преди време бях питала нещо подобно, но ако някой се е сблъсквал с подобна ситуация ще ми олесни главоблъсканицата .Simple Smile
Аз подадох за втори опит от тях и после смених клиниката, а аз си направих копие на всичко от досието- с телефон сканирах всеки лист. Но в новата клиника не ми искаха нищо , само една снимка на тръбите имах, която свърши работа, изследвания наново, не че във Варна ми бяха изследвали кой знае какво.
благодаря за отговора,  и да във Варна определено не изследват доста неща

# 425
  • Мнения: 670
Момичета, здравейте! Включвам се в темата защото ни предстои да си подадем документите до края на месеца. С МФ сме.
Доколкото разбрах ни трябват две спермограми (не по-стари от 6 месеца и поне месец разлика между тях), консултация от уролог и АМХ за мен. Избрала съм си клиника в която да правя процедурата, не знам обаче какъв е пътя. Първо трябва да си запазя час за някой лекар ли или директно мога да ида в клиниката и да оформим останалата част от документите? Ако трябва първо да мина през лекар, веднага ли се  оформят документите? Просто тази част от нещата ми е “мътна”, то не че самата процедура не ми е, но все отнякъде трябва да се започне.
Благодаря 💐

# 426
  • Мнения: 4 518
Не мисля, че има изискване да имате точно определен лекар, само клиника. Можете и сами да си пуснете изследванията и да отидете в клиниката, която сте избрали за да попълните и другите документи (формуляри).
Все пак не е зле да си намерите и лекар. Кой ви насочи към инвитро?

# 427
  • Мнения: 670
Последно ноември бяхме на консултация при д-р Даскалова и тя ни посъветва, пък и аз вече бях решила, че е крайно време след 3 години опити да ги подадем. 2016 - една година опити. 2017 спермограмата на  ММ много зле, оперираха го от варикоцеле. После изчакахме няколко месеца започна добавки и януари 2018 имаше голямо подобрение. Решихме да пробваме до есента за спонтанна бременност и есента по препоръка на док инсеминация. И така аз април забременях, но в 10г.с. мисед. Ноември направих и биохимична. При мен всички изследвания(генетични, имунологични) са ОК - откриха ми само повишен ТАТ след аборта, ендокринологът каза, че е начално Хашимото. При ММ последната спермограма от ноември доста е зазляла, а кариотипа има леки структурни аномалии. Много се притесних, вече не ми се чака (пък и аз съм на 34, той на 39), не че ин витрото е гаранция, но както каза Даскалова “не може да стоим на едно място и да чакаме”. Та това е в общи линии...
Вчера пуснахме още една спермограма и не очаквам много защото ММ спря добавките от ноември.

# 428
  • Мнения: 289
Здравейте, 44068 и съм вече одобрена. Успех на всички Blush

# 429
  • Мнения: 4 518
Хопчи, тук има много информация за много лекари. Прочети и ще си избереш. Все пак те съветвам да направиш и една консултация и избрания лекар да видиш дали ти допада и ти вдъхва доверие.

# 430
  • Мнения: 263
Здравейте, номер 44253 също е одобрен. Комисията се е събирала миналата седмица. Успех на всички през 2019г.

# 431
  • Мнения: 247
Здравейте, 44303 - одобрена Blush

# 432
  • София
  • Мнения: 47
Здравейте и от мен , номер 44320-одобрена Simple Smile Успех на всички !

# 433
  • Мнения: 536
Гледам че номер 44303 е одобрен. Честито. Ние сме номер 44383 но още сме със статус "прието заявление" надявам се за другия месец и ние да сме  вече със сменен статус ОДОБРЕНИ.Според вас дали ще ни доиде реда за другия месец.

# 434
  • Мнения: 4
Здравейте, Номер 44311 съм и статусът ми е за разглеждане от комисия, а момичето с номер 44320 писа, че е одобрено, не разглеждат ли заявленията последователно и има ли други такива “пропуснти” номера☹🥺

Общи условия

Активация на акаунт