Първи клас 2018/2019 - втора тема

  • 44 432
  • 742
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 18 700
Знам ли,предполагам да.

# 301
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
И моето дете много изяжда букви на диктовка. Имам чувството, че преди първи клас пишеше по-правилно. Явно се концентрира в ръкописното изписване и греши.
Ако го накарам да препише, много нервничи и той, веднъж до нервна криза стигна и си скъса тетрадката. 😱 Опитвам се да не прекалявам с изискванията, но се дразня, че го прави, защото подценява задачата. Само да кажа, че от училището не им дават никакви домашни и задания, това се случва, ако аз реша да го занимавам допълнително или просто да го проверя. Просто няма респект от мен. 😢

# 302
  • София
  • Мнения: 1 635
Обявиха я ваканцията. Сега чакам училището да потрвърди. Мисля си за някое ски училище.

# 303
  • София
  • Мнения: 4 035
Ще се гледат с кака си вкъщи, нямам какво да ги правя 10 дена.

# 304
  • Мнения: 29 344
Ще го пращам на платена занималня, нямам какво да го правя и аз 10 дни.... Crossing Arms

# 305
  • София
  • Мнения: 13 206
Моята щерка доста греши като преписва. Заплаших я, че ще я скъвам от преписване. Тя веднага каза "Мамо, моля те, само да не са текстове от буквара. Много са тъпи" Simple Smile)))) Аз й обясних, че не са тъпи, но са странни, защото не са взели всички букви. И тя взе и преписа без грешка цяла глава от новата си книжка Simple Smile

# 306
  • Мнения: 427
При нас доста сложни диктовки правят. Питам го откъде знае изписването на някои думи, знаел си...  Crazy

# 307
  • София
  • Мнения: 4 035
Дали можеш да пратиш няколко, тъкмо за ваканцията добре ще ни дойдат Simple Smile

# 308
  • София
  • Мнения: 1 609
Тази тема досега не я бях виждала, не знам защо така.

Идвам и аз с първокласничка да обсъждам и споделям. За представяне ще кажа, че моето гардже много обича математиката и се справя чудесно, включително и с по-сложни задачи от това, което учат в училище, но по български език е пълна трагедия. Не желае нито да пише, нито да чете. С хиляда зора и подканвания сяда да понапише нещо. Беше болна точно преди грипната ваканция и като се пооправи я накарах да седне да наваксва с материала - по математика за нула време реши задачите, по български 5 дена едвам ѝ стигнаха. Какво да я правя - не знам. Аз самата много обичам да чета и ми е непонятно как може на някого да му бъде неприятно, но ей на. Ако я насилвам, може още повече да се отврати и хептен нищо да не прочете. Ако я оставя така, интерес от само себе си едва ли ще се завъди. Приемам съвети всякакви.

# 309
  • Мнения: 29 344
Повечето деца в първи клас харесват повече математиката и им е по-лесна. Не е необичайно. Нашата класна ни го каза на родителската. Лека-полека се регулират нещата.
Пробвайте с похвали или малки наградки. Аз примерно понякога подарявам гумичка/острилка/молив, които така и така съм купила за него, просто си намирам повод да му ги дам като награда за старанието. Peace

# 310
  • Мнения: 1 345
И моят първокласник не иска да чете книги, но непрекъснато си намира информация в Интернет за нещата, които харесва.Изчел е всичко налично на български за папагали Александър, за камерунски кози, за кози пигмеи😉.Та предлагам стимулиране по теми, книги за това, което я вълнува.
За цялата грипна ваканция съм му направила една диктовка,решил е няколко състезания от минали години  от "Аз и числата". С триста зора прочете десетина страници от една от книгите за Лили Чудото .

# 311
  • София
  • Мнения: 973
И при нас е така. Едната от близначките чете много, даже искам да си почива, за да не вземат да я заболят очите. Към края на Пипи Дългото Чорапче е. А другото...може би не е изчела и една книжка от 10 странички. Прочете 5 реда и вече се е изморила. Сега ваканцията ни дойде добре, малко напреднахме с четенето и решаването на задачите.
Иначе видях , че енциклопедиите са й интересни и с това я насърчавам, като вижда как научава нови неща.

# 312
  • София
  • Мнения: 3 070
А, добро утро! В пряк и преносен смисъл Wink Добре си дошла, ще се съберем накрая и напред към седмокласната тема Wink

Как е малка Ралка, Ваче Heart Eyes

Иначе нашият първокласник е любознателен като цяло. С математиката и четенето няма проблеми, от време на време прочита и някоя книжка. Но както с баща му мислехме, че на математическото състезание през декември ще покаже някакъв хубав резултат, така нищо кой знае какво. И се оказа, че за логическите задачи си трябва подготовка, не става от нищото. На Дядо Коледа си поръча принтер, хаха, та сега има хоби да принтира разни тестове от интернет. Баща му повече се занимава с него на тази тема. С писането има някои затруднения, които ги отдавам на липса на концентрация, но не само. Например че новото изречение започва с главна буква. Затруднява го и пряката реч, тирета, главните букви при заглавия. Тази програма някаква нова ли е, не знам, ама нещо сложна ми се струва. Аз наистина не помня в първи клас как е било, чудя се учили ли сме кавички, пряка реч и подобни. Те още не са взели цялата азбука. Опитвам се да му обяснявам, но нещо не успявам така, че да ме разбере напълно. И в крайна сметка винаги стигам до това да чете книги, защото така сам ще си усети нещата Grinning
Гледа в ютуб разни образователни клипчета, той им вика "умни" и някои влогъри, които уж и полезни неща говорят, но специално за влогърите се чудя дали не му ги кръцна. Иначе гледам десетинагодишни деца със свои канали, леле.

# 313
  • София
  • Мнения: 13 206
А, добро утро! В пряк и преносен смисъл Wink Добре си дошла, ще се съберем накрая и напред към седмокласната тема Wink
Как е малка Ралка, Ваче Heart Eyes
Добре е Wink Както се очакваше се превръща в малка кокона Wink
Чете, добра е по математика. Представя се добре на състезания. Има спадове понякога, но това е нормално. Нали си имаме кака математик, та тя се занимава със сестра си да решават задачи. Аз се занимавах с каката, сега предадох щафетата Simple Smile)))))) Карай го Вики да преписва, така ще се научи да структурира текст. И Рали не се оправяше с пряката реч, пишеше по целия разгъв на тетрадката Simple Smile)) от ляво като свърши страницата не се сеща да пренесе и продължава. Като преписват научават неволно и правописа. Програмата е нова и много скапана, но това е положението...
За влогърите не ми говори... нашата покрай кака си е доста напред с някои неща. Онзи ден кряках, че не позволявам да играе Сириъс Сам, едвам се съгласих на Майнкрафт по половин час на седмица, те се разпищолиха всички у нас да стрелят, че и на малкото позволиха Wink

# 314
  • София
  • Мнения: 10 698
Вачееее, хХа как се заблудих .

Привет от мен.

Общи условия

Активация на акаунт