Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 5

  • 128 921
  • 906
  •   2
Отговори
# 720
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
А тази тава не е ли много тънка 1мм дебелина? Цените им иначе са много добри.

# 721
  • Мнения: 375
А тази тава не е ли много тънка 1мм дебелина? Цените им иначе са много добри.
Ами и аз това се чудя, затова се надявах ако някой има да даде мнения, на първо четене не ми изглежда вредна..но колко е издържлива?

# 722
  • Мнения: 375
Здравейте отново, бихте ли ми препоръчали тиган за готвене, който да не залепва и по възможност да не е чугунен. Към момента съм се спряла на WMF, Silit Silargan и сега намерих един, който също ми изглежда добре:
https://synox.org/1265-tigan-keramichen-28-cm-pyramis-evergreen
Някой ползвал ли го е и може ли да сподели впечатление? Би трябвало да е безвреден, но не намирам информация колко е дебело керамичното покритие. За тиганите на WMF четох, че доста залепвали и това ме притеснява, от друга страна ако Пирамиса е достатъчно добър, не ми се дават 240лв. за тиган. Предварително благодаря Simple Smile

# 723
  • Мнения: 593
Препоръчвам стоманен. Няма да залепва, ако правите водния тест - има клипче в тубата - накратко, нагрявам тигана доста, ако капката вода се търкаля - тиганът няма да залепва,  постига се с повече опити, практика. Лошото на този метод е, че стоманата пожълтява от високата температура, но пък има препарати за почистване 😀

WMF имат ли намаление сега?

# 724
  • Мнения: 375
Препоръчвам стоманен. Няма да залепва, ако правите водния тест - има клипче в тубата - накратко, нагрявам тигана доста, ако капката вода се търкаля - тиганът няма да залепва,  постига се с повече опити, практика. Лошото на този метод е, че стоманата пожълтява от високата температура, но пък има препарати за почистване 😀

WMF имат ли намаление сега?
Имат, но не на всичко. Аз се чудя за този:
https://wmf.bg/sadove-za-gotvene/tigani/tigani-s-edna-drazhka/tigan-profi-24sm
Какво мислите?

# 725
  • В дън горите тилилейски
  • Мнения: 477
Здравейте, по дъното на металната ми тенджера се появиха ето такива пукнатинки
Как мислите мога ли да си я ползвам така или директно да отива в коша??? 🤔

# 726
  • Мнения: 9 167
А тази тава не е ли много тънка 1мм дебелина? Цените им иначе са много добри.
Ами и аз това се чудя, затова се надявах ако някой има да даде мнения, на първо четене не ми изглежда вредна..но колко е издържлива?

Имам от 15 + години такава тава на хром..."жележна е" Взимай и си готви с кеф.
Аз имам и стомана 18/10 солинген тенджари и голям тиганеми вечни са  от..23 години не са мръднали с 3но дъно..загаряла съм зверски /ФБ манджи/ заплес съм си Wink  накисвам с Медикса сивия и малко вода да покрие дъното  ..оставям 24 часа и всичко пада като нова е и във фурната пекавтях и във хладилника с храната по 2 дни държа вътре ...

# 727
  • Мнения: 249
Здравейте, много полезна информация намерих при вас. Благодаря! Можете ли да препоръчате форма за мъфини от безвреден незалепващ материал?

# 728
  • София
  • Мнения: 8 280
Още един глас от мен за Бг-тавите.
Имам и Солингенски, но българската е по-добра.

# 729
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Здравейте, по дъното на металната ми тенджера се появиха ето такива пукнатинки
Скрит текст:
Как мислите мога ли да си я ползвам така или директно да отива в коша??? 🤔

Аз не съм специалист и не знам, но когато не знам - хвърлям. Изобщо всякакви нарушени повърхности, за мен това са капани за бактерии. Дано се появи някой разбирач, който да каже.

# 730
  • София
  • Мнения: 1 163
вече почвам се съмнявам и в качеството на Хром  Силистра.  Имам две тенджери-на едната се образува странно петно в средата сигурно от миене в миялна, което не се маха и видимо си личи, че е нарушено дъно. Втората тенджера,естествено която мия на ръка от страх, мия  я оня ден и дръжката ми остана в ръката-лоша заварка. Иначе че са по-безвредни няма спор. Става въпрос за тенджери на по година-две.

# 731
  • Мнения: 237
Купих си голяма тава на Хром  Силистра, по препоръки и добри мнения от тук, след около месец се огъна, след като я преместих близо до горния реотан, да се запече заливката на муската...

# 732
  • София
  • Мнения: 8 280
Хм, явно са "подобрили" качеството... Моята тава сигурно ми е набор

# 733
  • Мнения: 1 406
Ами всички тави, които имам и съм поставяла най-горе са се огънали,  вкл и оригиналната на печката.  Моите не са кой знае какво качество,  особено купените в последните 10 години .  Единствените неогънали се са на Хром Силистра (ама тя може и по-голяма на години да е от мен) и едни стари емайлирани на майка ми  и баба ми (към 50-60годишни тави). Явно под горния реотан им идва твърде горещо.

# 734
  • Мнения: 1 675
В момента в Метро има бяла стъклена тава в размера на промо. Някой дали е наясно всъщност става ли за фурна?! Никъде не видях етикет с детайли.

Общи условия

Активация на акаунт