Лечение на акне - РОАКУТАН /тема №3/

  • 34 610
  • 397
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 518
Искам да попитам дали е възможно  роакутана да предизвика вагинални гъбички?

# 121
  • Мнения: 1
Здравейте, от днес и съпруга ми започва лечение с Роакутан. При него положението е страшно зле, кисти, папули, ужасии по цялото тяло, лицето и скалпа. Борим се с акнето вече 4 години като всякакви светила в дерматологията са ни изписвали всевъзможни антибиотици (след всеки имаше влошаване), бабини рецепти, хомеопатии и какво ли не друго, ефекта от всичко беше влошаване на състоянието. Преди 2 седмици ни насочиха към дерматоложка в София, д-р Айлин Шеф. Тя каза, че Роакутан-а е единственото лекарство, което може да помогне в неговия случай (за втори път вижда подобно нещо). Изписа му първите 2 месеца по 60мг на ден, сутрин 1 хапче, вечер 2. Измивен гел на Ла Рош Ефаклар Х, същия хидратиращ крем за лицето ( защото по тялото няма как, площта за лечение е много голяма), сапуна на Акне Аут за къпане и Клиндамицин за намазване на лицето сутрин и вечер, като него ни го поръча от Гърция, защото в България го няма, за устните балсам на Юсерин. Пуснахме кръвни изследвания и чернодробни преди да започнем лечение и на всеки 2 месеца с направени изследвания сме на преглед при нея. Имам няколко въпроса към вас.
1.  Чета в листовката, че не е добре да има физически натоварвания повреме на приема, обаче съпруга ми работи доста физически натоварваща работа, някой в същата ситуация има ли, който да ми даде информация за това как се е чевствал?
2. Алкохол като 1 биричка вечер, пак ли е абсолютно забранен?
3. За хидратиране на кожата на гърба може ли да се използва крем от Арника например или някакъв домашен с невен?
Ще съм много благодарна ако отговорите, защото още се ориентираме в ситуацията. Simple Smile

# 122
  • Мнения: 6 699
Алкохол не може под никаква форма.
За физическите натоварвания да, не бива да се натоварва и трябва да избягва стреса. Роакутан може да отключи депресия или разни психични състояния.
Крем за гърба може всякакъв, стига да е с изчистен състав, за да не му дразни кожата - без парабени, феноксиетанол, урея.

# 123
  • София
  • Мнения: 750
Здравейте, чета ви отдавна, но все нямам време да пиша.
Дъщеря ми е на 20. Преди две години изведнъж лицето й пламна в големи гнойни пъпки. Близък дерматолог започна да я лекува постепенно с всичко по протокол. Всеки месец беше на контролен преглед. След около 4мес. без особен ефект изписа антибиотик за месец. Лицето бавно започна да се чисти, пъпките спряха да излизат. Останаха петна, които също бавно, но изчезваха. Останаха дупки, които планувахме да борим с лазер. Но, за съжаление състоянието лека полека се върна в изходно положение.
Роакутана още в началото на лечението исках да се изпише, защото като че ли виждах, че трябва нещо истинско и силно да се приема. Лекарят си имаше негова терапия и тъй като ми е близък следвахме лечението. До този септември, когато вече беше ясно на всички, че е време за това лекарство.
Кръвни изследвания и терапия 2 х 20 мг дневно. Купила съм за 4 месееца напред от Турция. По около 18/ 20 лв е кутията там.
Кожата поизсъхна. Косата - ооо, по седмица без миене изглежда като чиста. Кожата....започнаха големи, подкожни, една до друга пъпки. Завяхват по-бързо от обикновено. Но пък излизат рязко от нищото. В момента, почти 2 месеца от началото на лечението, пъпки има - като лещени зърна.  Лицето е релефно.
Тя е герой - не пипа, не стиска. Пъпките гноят, сами се пукат (съжалявам за описанието). Вярвам в лечението. Вярвам, че ще е успешно.
Разговаряла съм с фармацевти - има ли по-успешно лечение на акнето (не говоря за тийн акне) - няма. Има ли нещо по - опасно или увреждащо лечение - не, няма. Наблягат на факта, че влияе на евентуалния плод в случай на бременност. Но, всичко това е обяснено на пациентите, вярвам в това.
Пожелавам на всички добри резултати!!!

# 124
  • Мнения: 518
Здравейте!
Аз съм с лека температура от днес. Лекарката не си вдига телефона и незнам какво да правя. Да спра ли за малко Роакутана или да си го пия?
Притеснено ми е, нали не трябва да се спира рязко..

# 125
  • София
  • Мнения: 750
Здравейте!
Аз съм с лека температура от днес. Лекарката не си вдига телефона и незнам какво да правя. Да спра ли за малко Роакутана или да си го пия?
Притеснено ми е, нали не трябва да се спира рязко..
Цялото семейство преболедува преди месец, включително и дъщеря ми, която не е спирала Роакутана, дори не ми беше хрумнало, да се спира.
Вас какво ви притеснява?

# 126
  • Мнения: 518
Здравейте!
Аз съм с лека температура от днес. Лекарката не си вдига телефона и незнам какво да правя. Да спра ли за малко Роакутана или да си го пия?
Притеснено ми е, нали не трябва да се спира рязко..
Цялото семейство преболедува преди месец, включително и дъщеря ми, която не е спирала Роакутана, дори не ми беше хрумнало, да се спира.
Вас какво ви притеснява?
Притесняваме това, че ще натоваря още повече черния дроб с всички тези лекарства, особено с парацетамола.

# 127
  • София
  • Мнения: 750
Притесняваме това, че ще натоваря още повече черния дроб с всички тези лекарства, особено с парацетамола.
Да, теоритично е вярно. Права сте. Аз не бих и не спрях лечението на дъщеря ми за сметка на аналгин, парацетамол, нурофен.  Грипът мина за около кедмица и приемът на лекарства беше симптоматичен и при нужда.
Личната реагира ли?

Последна редакция: ср, 02 дек 2020, 11:50 от bubanka

# 128
  • Мнения: 518
Да, теоритично е вярно. Права сте. Аз не бих и не спрях лечението на дъщеря ми за сметка на аналгин, парацетамол, нурофен.  Грипът мина за около кедмица и приемът на лекарства беше симптоматичен и при нужда.
Личната реагира ли?
Личната каза, че не може да вземе отношение.
Свързах се с дерматоложката. Каза ми незабавно да прекратя приема на Роакутана за момента и причината е точно тази, за която се притеснявах- натоварване на черния дроб.

Последна редакция: ср, 02 дек 2020, 11:51 от bubanka

# 129
  • Мнения: 518
Както стана ясно вече, наложи се да спра за момент роакутана.
Моля за мнение тези, на които също се е налагало да прекратят приема?
Някъде напред в темата май четох, че на някой също му се беше наложило да прекрати.
Тъкмо взе да се вижда все повече ефекта и сега...

# 130
  • САЩ
  • Мнения: 471
Защо се наложи да го прекратиш? Временно или за постоянно?
При мен се наложи да го спра за известно време (около 30-40дни) защото кръвните изследвания на които ходех задължително всеки месец се бяха влошили, левкоцитите ми бяха ниски. След паузата го продължих, но нарочно пропусках по някоя доза, вместо да го пия 7 дни в седмицата го пиех 5-6.

# 131
  • Мнения: 518
Защо се наложи да го прекратиш? Временно или за постоянно?
При мен се наложи да го спра за известно време (около 30-40дни) защото кръвните изследвания на които ходех задължително всеки месец се бяха влошили, левкоцитите ми бяха ниски. След паузата го продължих, но нарочно пропусках по някоя доза, вместо да го пия 7 дни в седмицата го пиех 5-6.
Ами с положителен тест за ковид съм и пия лекарства. Дерматолога каза, че може да го започна отново след около 14дни, ако всичко е ок. Вече от няколко седмици бях ва една таблетка, а сега ще почна пак на две таблетки за 10тина дена.

# 132
  • САЩ
  • Мнения: 471
Да, не е проблем да се спре за известно време. Аз на твое място бих направила по-дълга пауза за всеки случай, но ти си знаеш. Бързо възстановяване от Ковид ти желая!

# 133
  • Мнения: 518
Да, не е проблем да се спре за известно време. Аз на твое място бих направила по-дълга пауза за всеки случай, но ти си знаеш. Бързо възстановяване от Ковид ти желая!
Много благодаря, вие същото бъдете здрави.

# 134
  • София
  • Мнения: 750
Вярвам, че на всички лечението ще приключи по най-добрия начин.
Днес чернодробните изследвания на дъщеря ми са в абсолютна норма. Пие 2 х 1 хапче на ден. Кожата последната седмица не е релефна. Има ранички и петна. Косата след седмица немиене, скърца и изглежда чиста.
А...и ковид изкарахме, тя леко, аз - с повече характерни симптоми, но на домашно лечение. Не е спирала хапчетата, но и в допълнение не е пила нищо особено.
Наблюдавам непрекъснато.
Вие как сте?

Общи условия

Активация на акаунт