На пазар във Варна - 51 тема

  • 49 704
  • 748
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 10 848
Имат си някакви вътрешни разпоредби. Когато мои близки правиха задграничен паспорт на дъщеря си, даже кварталния идва на посещение в тях. Може ( и предполагам че има ) вътрешен правилник в системата им, който не са длъжни да го цитират. Също така при излизане в чужбина с непълнолетно дете ( освен при определени обстоятелства ) трябва и разрешение и от двамата родители. Проверете ги и тези неща. Ако майката пътува сама с детето в чужбина, а таткото е в България, трябва да има нотариално заверено негово съгласие за пътуването. Иначе спират на граничната проверка на летището и не пускат.

# 631
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Да, това е така. Без нотариално заверена декларация от родителя, който няма да пътува с детето, не може да се напусне страната. При нас кварталния идваше при съседите, разпитват за семейството, децата и т.н.

# 632
  • Варна
  • Мнения: 18 054
Благодаря ма всички за отговорите, няма да е експресна поръчка и е първи паспорт. Сега остана да се организираме да отидем в работно време  Confused.

# 633
  • Варна
  • Мнения: 604
Факт е, че при някои става бърза поръчка, ама на какъв принцип не мога да кажа. Аз лично имам познати, които изкараха на детето си паспорт за 3 дни.

# 634
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 496
Факт е, че при някои става бърза поръчка, ама на какъв принцип не мога да кажа. Аз лично имам познати, които изкараха на детето си паспорт за 3 дни.

може да не е първи паспорт или да са имали познат, работещ в областната дирекция, който да подпише. Проверяват дали това дете е на тези родители и ходи кварталния по адрес, да пита съседите.

# 635
  • Варна
  • Мнения: 604
Първи паспорт вадиха и май наистина едната служителка се оказа сестра на техен познат, та така явно са минали. Но доста често съм срещала и други родители, които са си извадили паспорт с бърза поръчка. Аз лично миналата година вадих в районното и трябваше и настоящия адрес на детето да сменя, тъй като не живеем на този, който е по лична карта. Писахме я на адреса на мъжа ми, тъй като аз моя не искам да го сменям, че ще ми трябва за училище на малката. Сега и аз ще мисля вариант за вадене на паспорт на малката, понеже не знам при кандидатстване кой адрес се гледа - на майката ли излиза или на детето.

# 636
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 803
Зависи в кое районно се водите, но в първо районно след 13,30ч.е много спокойно. Три пъти съм ходила и изобщо не съм чакала опашка. До обед почти винаги е било тъпнканица, а аз на опашка не обичам да чакам.

# 637
  • Мнения: 13 959
Имам нужда от помощ. Търся човек да се оправя с брава на външна врата , не с ключалка. Врата ни е с четворно заключване й всичко е наред освен езичето. Вратата е Solid door. Правена е отдавна в годините когато се опитваха да направят тук представителство. Вече няма такова или по-скоро точно май един човек който предлага но не сервизира.  Не можем да намерим човек. Ключарите казват че не се занимавали с такива неща. Надявам се да съм го обяснила правилно.

# 638
  • Мнения: 25 856
Не е точно свързано с пазаруване, но не знам къде да попитам. Къде се подават документи за международен паспорт на дете? В ОД на ул.Цар Калоян №2 или в РПУ-то по район?
По настоящ адрес на майката. Аз ходих в 3то РПУ, с таткото, детето, двете лични карти. Нормална поръчка стана за 3 седмици. Бебето беше на 5м тогава.

# 639
  • Мнения: 11 471
Трябва да купя златни обеци, освен около Колхозния пазар и магазина до ИУ Варна, някакви други предложения?

# 640
  • Мнения: 10 848
Магазина по диагонал на църквата Св. Николай на центъра ( пада се на ъгъла ) .

# 641
  • Мнения: 727
Трябва да купя златни обеци, освен около Колхозния пазар и магазина до ИУ Варна, някакви други предложения?

Аз съм доволна от едно малко ателие близо до Централна поща, на ул. "Сава Доброплодни".

# 642
  • Мнения: 13 959
Трябва да купя златни обеци, освен около Колхозния пазар и магазина до ИУ Варна, някакви други предложения?

От другата страна на светофара срещи ИУ един двуетажен магазин. Не им беше турско златото за разлика от магазина на хугасян дето е до черно море.

# 643
  • Мнения: 1 474
През последните 3-4 г. не ми се е налагало да купувам злато. Също бих препоръчала ателието на Сава Доброплодни-не знаех името на тази улица.
Собственици на магазина до иконимическия университет имаха магазин след Черно море. Не зная дали все още съществува. И от двата магазина съм била доволна.

# 644
  • Мнения: 1 359
Аз пък от Хугасиян съм отвратена. Една халка я правих 2 пъти, след неуспешен опит да си оправят собствените боклуци им я продадох обратно и доплатих за друга. И тя се скапа. Просто нямам думи. за цените им пък да не говоря. Това преди 2 години. Дано са се усетили да вдигнат малко качеството.
Купувам често златни накити за подаръци. Доволна съм от Камея голд и Рома голд.

Общи условия

Активация на акаунт