Избор на столче за кола - 2

  • 41 418
  • 769
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 31
Мислех, че и така може, тъй като той вече е прехвърлил 9кг, а до 10м ще е още наддал. Бях съгласна, тъй като ми се видя изгодно 9-36 за тези пари, а и четох, че е хубава марка. Пак на бритакс какво можете да ми препоръчате в споменатият от вас диапазон? Благодаря:)

# 496
  • Мнения: 2 241
Височината е по-важна от килограмите. И все пак, деца до 4 години е най-безопасно да се возят обратно на движението. Търси група 0-18 кг. Бритакс мисля че имат само Dualfix, който е с удължено ползване обратно на движението.
Разгледай подходящите модели на Besafe, или Axkid. Също и Cybex Sirona.

# 497
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Основно правило е години, височина и чак тогава кг.

# 498
  • Мнения: 31
А от каква височина е препоръчително да се вози по посока на движението, защото обратно няма никакъв шанс да изтърпи, или си зависи от марката?

# 499
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Мимм какво означава няма шанс да изтърпи ?
Моето столче е Би Сейф изикид и сайз X2 и е до височина 105 см, синът ми в момента е около 1 м другата семдица сме на годишен контрол и ще знам по точно колко е висок, на 3 г и 1 месец е. Планирам още година да го ползваме столчето. Взехме го когато беше на 7 или 8 м, към столчето има допълнителни подложки, които ползвахме до навършване на годинка горе долу.
Няма нищо по добро от това детето да се вози обратно на движението максимално дълго.

# 500
  • Мнения: 1 575
По посока на движението поне след 4 година. Преди да стане поне на година и половина за мен е крайно неразумно да ги визите по посока на движението. Става въпрос не за ръст, а че при малките деца пропорциите са различни, главичката е голяма и при челен удар или рязко спиране натоварването на вратлето е голямо. Това ми е по спомен каквото бях чела. Има много инфо в Интернет. Преди време РОШКО доста сподели по темата и съм му благодарна за това.

# 501
  • Мнения: 2 241
А от каква височина е препоръчително да се вози по посока на движението, защото обратно няма никакъв шанс да изтърпи, или си зависи от марката?

Защо да няма шанс? До сега как се е возило?

# 502
  • Мнения: 31
Още се вози в кошница, не особено много, защото когато опитам се сърди, дърпа се и плаче. Единственият шанс е да го държа в мен по посока на движението, за да минем 2 улици. Разбирам обаче, че не е най-безопасно.., това столче, за което питам, беше по препоръка от познати.

# 503
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Мим не се плаши от сърдене и плач, плаши се от возене без столче.

# 504
  • Мнения: 2 241
Голяма грешка е возенето в скута. Поинтересувай се малко, какви са опасностите за децата в автомобила. Всичко различно от правилно закопчаване в правилно избран стол, е опасно за живота му.

Ето един краш тест със столчета по посока и обратно на движението;



Ето и един друг



Краш тестовете се правят с около 40 км/ч по мой спомен. Тоест средна скорост в града. Возенето в скута, придружено от удар, се равнява на смачкано бебе от тежестта на твоето тяло. Ако си напълно убедена, че няма да катастрофираш никога - не купувай столче. Във всички останали случаи, купи възможно най-сигурното и закопчавай детето вътре правилно (съобразени възраст, ръст, килограми; стегнати колани; никакви обемни дрехи и якета).

# 505
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Две в едно, краката на твоя малчо се опират в седалката отпред предполагам ? Не му ли е неудобно или не се е оплаквал за краката , че не му висят ?
Аз да се похваля, че ни пристигна стола - Besafe combi X4. Още не сме возили малката, но се надявам да хареса това, че ще може да вижда на вън. Някой ползва ли подложка против изпотяване и да препоръча каква да взема ?

Днес ми се наложи извънредно да кача малката в такси , бях с раницата Sad Егати тъпото, как пък не са измислили да можеш да си поръчаш такси с детско столче ?!?!

# 506
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Мис В ужасно е това с такситата в София, последният път като бях в София не успях да намеря фирма за такситата със столчета. Затова си поръчах Максито да ми е леко и удобно и бързо за инсталиране в такси, конкретно от летището и до летището.
Кракра му опират, ама не му пречи, те са доста гъвкави децата и не му пречи.

# 507
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Сто пъти се опитвам да публикувам 😐 Та, искам да попитам нещо притежателите на столчета с Изофикс и въобще компетентните по въпроса. Онзи ден пътувахме из планински път с доста неравности и завои и столчето ни Cybex sirona S I size доста се клатеше и тракаше. Направо на моменти имах чувството, че ще се катурне. Индикаторите за монтаж светят в зелено, т.е е монтирано правилно. Направо не ми се мисли при инцидент как столчето би останало на мястото си. Нормално ли е да стои така подвижно и да се люлее така. Кракът, който опира долу на пода, също се клати настрани.

# 508
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Още се вози в кошница, не особено много, защото когато опитам се сърди, дърпа се и плаче. Единственият шанс е да го държа в мен по посока на движението, за да минем 2 улици. Разбирам обаче, че не е най-безопасно.., това столче, за което питам, беше по препоръка от познати.

Ако алтернативата е возене в скута, по/добре возене по посока на движението в хубаво столче.

Моят син беше много ревлив, но никога не съм правила компромис да го вадя от стола в движение. Спирахме по 100 пъти да се кърмим и успокояваме, или ядеше изцедена кърма от шише като по/голям в стола. 

Признавам обаче, че ако реве много не е добре за шофьора и хич не е безопасно, ако се пътъва така с часове, един изнервен шофьор може всичко да направи без да иска. Затова аз лично обърнах сина ми на минимума (15 месеца май беше по закон), в столче 0/18кг Макси Кози, просто сменихме посоката на стола. Родихме се, мрънкането много намаля, започна да се вози спокойно.

Бях чела и планирах да се вози до много по-късно наобратно, но пак повтарям- с постоянен рев не мисля, че беше по-безопасно, колкото и здрави нерви да има шофьорът натоварването е голямо.

Така че ако детето е над година, опитайте стол по посока на движението, но никога не го взимайте на ръце, защото плаче.

# 509
  • Мнения: 31
Пипи, точно това исках да обясня. Ще пътуваме до морето, ние сме от другия край на страната, той си е ревльо и няма да се откаже да вика, не си представям толкова време как ще го слушам да плаче, това имах предвид с изказването, че няма шанс... Не ме разбирайте погрешно, аз не го возя в скута, вадя го и го слагам пак, но докато е на краката ми и гледа напред не се тегли и крещи. Ще разгледам още. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт