Нашите орхидеи - тема 24

  • 49 670
  • 743
  •   1
Отговори
# 555
  • Сф
  • Мнения: 4 784
И моята кривундела цъфна. Даже бебенце пуснала от старо изрязано стъбло



С любопитен,но срамежлив модел

# 556
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 237
а защо е изрязано стъблото? опитвала си се да го вкорениш ли?

# 557
  • Сф
  • Мнения: 4 784
Не, прецъфтяват, пожълтяват и ги режа. Не трябва ли?

# 558
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 237
аз реших, че си правила опити за размножаване и ми беше интересно дали си успяла. Simple Smile
аз не режа, чак когато си издърпат от булбите всичко и те станат кафяви, чак тогава ги махам.

# 559
  • Мнения: 633
Добри, става размножаване, но иска много време и търпение

# 560
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 237
Wink опитвала съм. Simple Smile малко са нещата, които не съм опитвала. Simple Smile
 

# 561
  • Мнения: 633
Wink опитвала съм. Simple Smile малко са нещата, които не съм опитвала. Simple Smile
 
Това добре прозвуча Joy

# 562
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 237
ако се сетя довечера може да снимам моите опити за размножаване на денди нобиле. Simple Smile
успеваемост - умерена, клоняща към слаба.

# 563
  • Мнения: 5 156
ако се сетя довечера може да снимам моите опити за размножаване на денди нобиле. Simple Smile
успеваемост - умерена, клоняща към слаба.



Много обичам да гледам такива опити. И аз експериментирам, но засега с нулева и минусова реализация  Wink

# 564
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 237
Simple Smile ето сървайвърите Simple Smile
малко предистория - имах три нобилета, станаха грамадни и много голи откъм листа. реших да ги разделя и размножа Simple Smile
разделих ги на 6 саксии.
сега имам една саксия, в която (май) са се хванали две различни - показвала съм цъфнали.
няколко спомена и  тези... Simple Smile



не са призьори от конкурси за орхидеи, но са живи Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 565
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 698
Да се оплача от нова орхидея 😢 Сега и вдигнах купичката, а вътре имаше малки гадинки. Сега я извадих и напръсках. В корените е много зле. Почти няма здрави. Не знам дали ще оцелее. Днеска и се отвори и друга пъпка.

# 566
  • Мнения: 2 463
   Здравейте!Ето я и моята принцеса.Сорт Афродита
 Много полезни съвети прочетох /чета тук,в темите"Нашите орхидеи".Благодаря!   
 Тази ми е първата.

# 567
  • Мнения: 3
Здравейте от мен , първо да ви кажа ,че имате ПРЕКРАСНИ цветя!! Аз също имам 7 красавици , имам от 2015, 2016,2017,2018 и както следва и от тази година, но тази са 2 , като едната си я взех за 2 лв за спасяване  от Мосю Бриколаж (Бургас) и едно кейки от едното мини. Та тази година всички по едно време нацъфтяха Heart

# 568
  • Мнения: 6 392
Записвам се и аз в темата(въпреки че от доста време само я чета), с тазгодишния ми цъфтеж

# 569
  • Мнения: 5 156
   Спасяемо ли е положението? В корите живееше нещо бързоходно, кафяво, дълго, сплескано. Има две кейки, точката й на растеж е изгнила. Как да й помогна?

Общи условия

Активация на акаунт