Пършива коса

  • 5 023
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Керастаз Дисциплин Бейсин, както и Редкен екстрийм- скъпички са, но са наистина много добри. Важното е да намериш най-добрите продукти за твоята коса, защото е много индивидуално. Непременно слагай хийт протекция, ако продължиш с пресите и сешоарите.

# 16
  • Мнения: 4 622
Моята коса по едно време също беше изтощена от много често връзване. Точно както ти описваш - с накъсване на косъма- пършива. Тя попринцип си е тънка и рядка, та още по-смешно стои. Но аз не я боядисвам, не я изправям с нищо. Това, което мога да ти препоръчам е да се боядисваш с къна, а не с боя за коса. Тя много подхранва, в магазините Зоя има голямо разнообразие и там всичко ще ти обяснят. Другото което е всеки път преди сешоар да си пръскаш косата с хийт протекция, за да не ти я гори. Можеш и с четка и сешоар да я изправяш, не е нужна преса. Има доста трикове за изправяне на коса, специални начини на връзване и т.н. Аз ползвам разни био шампоани без парабени и други гадости, като последно си купих на доктор Конопка шампоан и съм много доволна (пак от Зоя). Прави ми косата мека и се омазнява по-малко. Има разни серуми, ампули, които също подхранват косъма. Просто важното е да я щадиш. Няма как да продължаваш да я боядисваш, изправяш, сушиш и да се оправи.

# 17
  • Мнения: X
Косата ми е права. Има начупване на косъма, но то е от изтощение по-скоро. Пробвала съм да я намачкам само с пяна, но не ми стои добре, а и накъсаните косъмчета отново си щръкват.
От професионалните продукти, кои бихте ми препоръчали?
Пусни снимка, ако имаш желание.
Начупването с пяна лично за мен е най-отвратителния метод за придаване на някакъв вид.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 388
Имах такъв период-косата ми беше като пух и изтъняла по слепоочията.Боядисвах-боята падаше за 1 седмица, без преса беше ужасна.Точно омагьосан кръг.Оказа се щит.жлеза-бях под стрес тогава.
Трябва вътрешно и външно да се подходи-аз започнах първо с храната, започнах да хапвам много магданоз и копър, в последствие минах към къна и това ми спаси косата.Тя е протеинова терапия.Сега не ми трябват нито балсами, нито преси -нищо, само ежедневен шампоан.Косата ми расте като луда, но т.к. е по-специфично не всеки се решава.То и на мен не ми беше лесно да се реша, но това оправи косата ми.За тези, които са с естествен цвят и безцветна къна-касия ще свърши чудесна работа и хубави комплексни витамини задължително.

# 19
  • Мнения: 177
Косата ми е права. Има начупване на косъма, но то е от изтощение по-скоро. Пробвала съм да я намачкам само с пяна, но не ми стои добре, а и накъсаните косъмчета отново си щръкват.
От професионалните продукти, кои бихте ми препоръчали?
Пусни снимка, ако имаш желание.
Начупването с пяна лично за мен е най-отвратителния метод за придаване на някакъв вид.

Нещо не успявам от телефона, само ми изписва, че изображението се качва и така си стои.

Щитовидната жлеза скоро е изследвана. След раждане съм, но косата ми и преди си беше така. Не прилагам кой знае какъв тормоз. Боядивам само корените с безамонячна боя, мия я два три пъти седмично и само тогава изправям и то с термозащита. Може би и генът си казва думата, но допреди 2-3 години не беше толкова зле, въпреки че беше доста дълга. А сега като дойде влажния сезон и като настръхне този горен изтощен слой, става страшно.

Последна редакция: сб, 03 ное 2018, 15:45 от sugar.n.spice

# 20
  • Мнения: 116
Ламиниране след боядисване.
Временно е, но ще подобри вида и значително, така че може да спрете и пресата.

# 21
  • варна
  • Мнения: 681
Понеже се харесвам с чупливи коса,пробвах в годините почти всички пяни, серуми и т.н.,Но все не ми допадаха.Наскоро си взех срей за къдрици на Саяс.Ами много ми хареса.Нанасям на влажна коса и суши с дифузер.Получават се естествени,подвижни къдрици без ефект,,кукла,,.Препоръчвам,въпреки,че на тази марка не харесвам нищо друго.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Задължително ли е да се суши с дифузер? И аз си търся продукт за къдрици, но сешоарът ми е обикновен, без такава приставка. Косата ми е чуплива, никога не съм изправяла с преса, за мен това е абсурдно. Когато ме подстригва фризьорката ми ме изправя с четка и сешоар и само тогава ходя изправена. Харесва ми, но не бих си го причинявала постоянно. Не се и боядисвам. Съответно косата ми е, смея да кажа здрава, но доста хвърчаща на моменти.

# 23
  • варна
  • Мнения: 681
Да.Само с дифузер става красиво.Щом нямаш дифузер,виж клип чета в ютуб за къдрици с цедка за чай.ха ха ха.Смешно е но върши същата работа.

# 24
  • Мнения: X
Да, къдраваа коса се суши с дифузер. Иначе от струята косата се изправя и разпилява.

# 25
  • Мнения: 9 570
моята след второто раждане стана така, окапа повече от половината също така. беше си мега пършива. чрез редовно подстригване за 2 г. се пооправи. е, не е гривата от преди, но се ядва вече. и аз много я връзвам моята, кофти е.  от шампоаните препоръчвам тези на андалу, супер са.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 435
Понеже се харесвам с чупливи коса,пробвах в годините почти всички пяни, серуми и т.н.,Но все не ми допадаха.Наскоро си взех срей за къдрици на Саяс.Ами много ми хареса.Нанасям на влажна коса и суши с дифузер.Получават се естествени,подвижни къдрици без ефект,,кукла,,.Препоръчвам,въпреки,че на тази марка не харесвам нищо друго.


zvezdelina6407, каква е косата ти? Има ли чупки или е абсолютно права?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Е, на абсолютно права коса смятам, че какъвто и продукт да и сложиш няма да се накъдри от само себе си.
А за този спрей ли става дума?
https://remedium.bg/product/139442/syoss-air-dry-curl-sprey-pyan … kosa-x200-ml.html
Защото на него пише, че не е нужно да се използва сешоар.

# 28
  • варна
  • Мнения: 681
Да,този е.Пише без сешоар,но аз суша с дифузер.
Косата ми е къдрена с безамонячен къдрици, щадящ косъма.

# 29
  • Мнения: 235
Начупването с пяна лично за мен е най-отвратителния метод за придаване на някакъв вид.

В какъв смисъл, защо?

Общи условия

Активация на акаунт