Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 28

  • 54 283
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 164
Мнооого благодаря за пояснението! Лимонче, единичната стая 200лв на вечер ли е или за целия престой?

# 706
  • Мнения: 16 874
Цените са за вечер,  не за целия престой.

# 707
  • Мнения: 6 622
Както е казала Верчето, за вечер са цените.

# 708
  • Мнения: 17
Здравейте, миналата седмица на отворените врати казаха, че ще въведат такса за нощувка в двойна стая- 100 лева на вечер. Четворката на 5-тия етаж е само една и ще бъде преобразувана на двойка. Тоест при всички положения има доплащане. Таксата от 85 лева остава. Нищо не казаха обаче за увеличението на неонаталния пакет...

# 709
  • София
  • Мнения: 1 276
Таксата от 85 лева не важи за секциото - 120 лв. става, заради по-дългия престой. И както е упоменато в сайта, въвеждат доплащане двойна - 100 лв./вечер. След като преместят родилките на 5 етаж, там вече им се предоставя вода и други малки екстри, които първите два дни на 3 етаж не се предлагат.

Посъветвах ги да намерят повече канали за информиране на настоящи и бъдещи родилки относно новите цени, освен сайта, за да няма неприятни изненади накрая при плащането. Категорично не смятам, че лекарите и другия медицински персонал следва да обяснява нещо на пациентите, което не е в тяхната компетентност - а именно финансовите условия, свързани с раждането и проследяването на бременност в болницата.

Това следва да бъде работа на други административни звена, а да остават медицинската грижа на тях!

# 710
  • Мнения: 213
Аз се ориентирах в цените, но неонатологичния пакет как се плаща за близнаци, дали двойно, някой знае ли има ли информация.

# 711
  • София
  • Мнения: 2 666
Аз се ориентирах в цените, но неонатологичния пакет как се плаща за близнаци, дали двойно, някой знае ли има ли информация.

За всяко отделно дете се плаща.

# 712
  • Мнения: 999
Добре де, реално стая без доплащане остана ли? Т.е минимум 100 лв на нощ ли е или има опция за обща стая без доплащане?

# 713
  • София
  • Мнения: 1 276
Аз питах ако жената няма финансова възможност да плаща за луксозна стая, какво става и не можаха да ми отговорят, освен че досега нямало жени, които да са отказали доплащането. Само, че това "досега" е едва три дни от началото на месец април...така че тепърва ще възникват въпроси...в крайна сметка пациентите избират болницата на първо място заради лекарите и високия клас неонатология (трета степен на компетентност) и чак след това заради условията, в случая лукс в новото родилно.

# 714
  • Мнения: 1 104
Абсолютно съм съгласна, точно лекарската компетенция е и водещото за мен, а не "луксозни стаи" и заплащане на вечер все едно си в хотел на почивка. Но в крайна сметка всяка болница си определя условията...

# 715
  • Мнения: 3 902
То да плащаш за хотел.. ами те диванчетата в стаите са толкова неудобни, че след раждането, в опити за кърмене, така ми се възпалиха всички нерви на гърба, че с месеци не мога да се възстановя. За мен това е безумие. Не може да няма “не луксозни стаи”. Просто ми се струва безумие. И в двойната стая, явно лукс, в която бях, в банята течеше или гореща или вряла вода. Студена и хладка нямаше. Първата вечер, когато се изкъпах направо ми прилоша от това.

# 716
  • Мнения: 3 096
Имам въпрос към тези, които се следят при д-р Колева. Уточнявали ли сте при изписан аспирин какъв точно да бъде?

# 717
  • София
  • Мнения: 501
Здравейте! Малко извън основната тема - някой да препоръча детски зъболекар в Токуда?
За съжаление от личен опит не бих ти препоръчала никакъв стоматолог в Токуда.
Мога да те насоча евентуално на друго място, колко голямо е детето?

# 718
  • София
  • Мнения: 1 276
Някой да е разбрал нещо ново около цените от 01.04.19?

Много мои познати вече започват сериозно да се замислят да сменят болницата, въпреки лекарите и неонатологията😣

Наистина много жалко, че явно липсва правилно разбиране относно нуждите на бъдещите майки и че на нас (или поне голямата част от нас)не ни трябва лукс срещу баснословни цени. Мога да разбера повишаване на неонатологичния пакет, но какво е толкова променено след 1 април, че решиха да струва 100 лева на вечер (а преди това е било безплатно - визирам двойната стая)??? Има ли алтернативи на луксозните помещения?Навсякъде по света ти дават избор, тук къде ни е избора ако вече си влязъл да раждаш и щеш, не щеш те местят на 5 етаж?!

На мен реално форума тук ми върши много по-голяма работа, отколкото да съм получила информация от там. Битовата такса я няма в сайта, новите цени ги няма във фейсбук страницата на болницата, не всички ще посетим беседите за бъдещи майки, но и там дали ще се каже нещо повече?!! Разочароващо и тъжно е да ни ползват като касичка за пари...в крайна сметка не опират нещата до "ами болници - бол"... Когато си се следил цяла бременност на едно място, изграждал си доверие с лекаря си, няма да тръгнеш с лека ръка да търсиш ново място и нов лекар (особено в последния момент) - това е допълнителен стрес за майката, както и допълнителен стрес е откъде да извадиш още една допълнителна сума, защото някой е решил да си променя цените...

Последна редакция: чт, 04 апр 2019, 11:24 от Velina25

# 719
  • Мнения: 1 104
Даа и най-изнервящо е, че никъде не е написано черно на бяло всичко да ти стане ясно. На регистратурата и те не знаели.  Добра болница с добри лекари и база, но явно ръководството разваля организацията и всява някакъв хаос. И мен ме притеснява, че инвестирам да се следя там, и не е приятно тепърва да сменям болницата..

Общи условия

Активация на акаунт