Цветя за терасата - 2

  • 53 986
  • 770
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 697
Петуниите , колкото и да са ми любими тази година ще ги пропусна . Проблемът при тях е , че трябва да се пръскат редовно всяка седмица с препарати против вредители - въшки , мана  и т .н . Затова почват са лепнат , защото ги обичат бубите Simple Smile .

# 331
  • Мнения: 1 765
Карзче,трябва да се пръскат с някакви препарати,за да не се разболяват. Моите започват да лепкат,май от въшки,и леко полеко си отиват. Но аз не искам да пръскам заради детето. Не са ми толкова важни петунките,а даже тази година ще ги пропусна май. 😃
За въшките - сапунен разтвор. Аз така окъпах китайската роза - с пулвелизатор и малко веро във водата. После се оставя да постои малко и после листенцата се избърсват с памуче. Моята малко се стресира от тази манипулация, но след няколко дни я окъпах с чиста вода, подсуших я и сега изглежда добре.
И аз не гледам петунии вкъщи, заради специфичната миризма, която имат.

# 332
  • Мнения: 14 786
Аз със сапунена вода съм пръскала хризантемите,глицинията и едната роза,оправиха се,но това лепкавото май е от маната. Аз тогава помня,че търсих инфо и пишеше всяка седмица с препарати,та си ги оставих да мрат. 😃

# 333
  • Мнения: 47 982
На петуниите късам прецъфтели те цветове и растат и цъфтят. Спра ли, и почват да лепнат.

# 334
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Нищо не ми се е получавало със сапунена вода. Те от препарати не умират, къде сапунената вода ще помогне? Абсурд, особено ако са гъсти, с много листа и клони.

# 335
  • Мнения: 705
Здравейте. Ние никога не пръскаме петуниите с никакви препарати, и нямаме проблем с тях. Виреят си много добре, цъфтят си, дори не ги и чистя от прецъфтелите. Ето сега ще покажа снимки, от м.г. и от т.г .





 Двете розови са от тази година, а другите са от миналата година.

# 336
  • Мнения: 1 765
Нищо не ми се е получавало със сапунена вода. Те от препарати не умират, къде сапунената вода ще помогне? Абсурд, особено ако са гъсти, с много листа и клони.
Месечинка, при мен на розата имаше малки паяжинки и после видях, че има акари. Но не бях много, може би я хванах навреме. Ето от къде четох. http://recepty.bg/gradina_14-1790-Sapunen-raztvor-srestu-listnite-vashki
и тук http://www.preventa.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0 … 1%88%D0%BA%D0%B8/
Но процедурата трябва да се повтори.

# 337
  • Мнения: 10 503
Не можах да се въздържа и си купих 2 опаковки петунии - общо 12 коренчета, които ще ми стигнат за 4 сандъчета, другите с нещо друго ще напълня. Аз редовно ги чистя прецъфтелите и така се разклоняват и цъфтят още. Като видя, че започват да се изчерпват режа на един -два сантиметра от земята и тя се възстановява като нова. Имаше и разсад на мушкато, сакъзче, обаче ми се стори, че имаха памуклийка и не взех от тях...

# 338
  • Мнения: 705
И при нас имаше мушката и сакъзчета на 5 лв, но цветовете бяха все такива каквито имаме.

# 339
  • Бургас
  • Мнения: 16 117
Днес си измих прозорците и изкарах цветята на перваза. Сакъзчетата ми са малко. Нямам и бяло мушкато.
Но пък днес си взех от Кауфланд петуния и една хризантемка.
Садих,пресаждах,чеках клонки....дано всичко се хване!

# 340
  • София
  • Мнения: 556
Момичета, много съм объркана. Какво според вас е това на мушкатото ми , цветето иначе си е живо, цъфти си, добре изглежда. Вчера го видях,полях го това нещо с вода,махна се,но на сутринта пак се появи на същото място.

Голямо е колкото бобено зърно.
Случвало ли се е на някой ?

# 341
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Момичета, много съм объркана. Какво според вас е това на мушкатото ми , цветето иначе си е живо, цъфти си, добре изглежда. Вчера го видях,полях го това нещо с вода,махна се,но на сутринта пак се появи на същото място.

Голямо е колкото бобено зърно.
Случвало ли се е на някой ?


Simple Smile спомних си, че го обсъждахме Simple Smile пенотворка

https://www.bg-mamma.com/?topic=972233.105 от 109 пост натам Simple Smile

преводът е кофти, но се разбира http://bgkids.hallowedgaming.com/user-49/ligav-spittlebug-na-jagodi.html

# 342
  • Мнения: 312
Здравейте Simple Smile
Нова съм в темата и нахлувам с един въпрос.
Искам да постигна подобен резултат, но тези саксии ми е мнооого чудно как се поливат... Ако някой има идея, моля за помощ Simple Smile


И да се похваля с моята градинка на терасата от миналата година. Relaxed
Опитах се да постигна търсения резултат, тази година продължавам с усилията...



Последна редакция: вт, 16 апр 2019, 12:42 от Elanor

# 343
  • Мнения: 1 134
Привет на всички, току що получих подарък, но т.к. не съм много по цветята можете ли да ми кажете кое какво е? Само петунията я разпознавам



# 344
  • Мнения: 13 545
Второто е вербена.

Общи условия

Активация на акаунт