Истанбул [тема 47]

  • 77 225
  • 753
  •   1
Отговори
# 525
  • Burgas
  • Мнения: 214
Здравейте ! Налага ми се да пътувам от Варна до Истанбул, като имам полет от летище Сабиха. Автобусът ще ни остави на автогарата. Бихте ли ми казали варианти за придвижване до летище Сабиха. Има ли директен автобус до летище Сабиха от автогарата или от летище Ататюрк до летище Сабиха? Благодаря!

# 526
  • Sofia
  • Мнения: 36
Здравейте, ще ходим до Истанбул в началото на март. Искам да си купя чаршафи на Тач. Тук съм наясно с цените им. Има ли смисъл обаче да си ги купувам от там, и ако някой си е взимал ако може да ме насочи към магазин? Не държа да са точно Тач, просто искам хубави сатенен памук- 200 на 240см. Приемам и други предложения.
Благодаря!
Здравейте, последните ни  две екскурзии до Истанбул по програма включваха посещение на магазин ТАЧ в Чорлу. Съветвам Ви да посетите магазин на фирмата в Турция, и след преценка на място си купете нужните чаршафи. Аз лично не съм се интересувала от тях, но доста жени си купиха. Цените в Турция със сигурност бяха по-ниски, за качеството не мога да преценя. Flowers Four Leaf CloverУспех!

# 527
  • Мнения: 539
Здравейте ! Налага ми се да пътувам от Варна до Истанбул, като имам полет от летище Сабиха. Автобусът ще ни остави на автогарата. Бихте ли ми казали варианти за придвижване до летище Сабиха. Има ли директен автобус до летище Сабиха от автогарата или от летище Ататюрк до летище Сабиха? Благодаря!

Прочетете тази тема. Задаван е същият въпрос и са дадени варианти.

# 528
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Здравейте! Бихте ли ми казали каква е разликата в хотелите с 2/3 звезди и 3 звезди,които предлагат агенциите. Вярно,че разликата в цената е малка ,но струва ли си ? Смятам да резервирам за 1 март с Каръджа турс,защото единствено тази агенция намерих с тръгване вечерта на 1 .

# 529
  • София
  • Мнения: 1 840
krems82, разликата е, че дали даден хотел е добър или не, не зависи от звездите му, а от мениджмънта на хотела и собствениците Simple Smile
Не гледай звездите, а чети отзивите за хотелите, пречупвайки ги през твоите критерии и изисквания. Достатъчно е да напишеш имената им в гугъл и да четеш след това написаното за тях....

# 530
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Роже,лошото е,че незнам имената на хотела в който има вероятност ни нанастанят. Ще питам преди да резервирам,пък дано не ме излъжат 😀😀😀

# 531
  • София
  • Мнения: 1 840
krems82, няма как за 100лв. /не зная дали толкова струват екскурзиите с агенции, но сигурно там някъде/ да  отидеш, да се върнеш, да имаш екскурзоводско обслужване за 3 дни, че и на всичкото отгоре да спиш в хубав хотел newsm78.
Като искаш хубав хотел, на който знаеш името и който ти си избрала, пътуваш самостоятелно.
Пълно щастие няма, затова се наслаждавай на красотите на Истанбул и забрави за хотела Simple Smile.
На харизан кон нали знаеш, зъбите не се гледат Peace.

# 532
  • Мнения: 152
Според мен е късмет.  С екскурзия за135 лв сме били настанявани в не добър хотел, а с ваучер за 74 лв в перфектен. И двата с 2 звезди, а разликата - огромна.
Най-приятното обаче е, че хотелът няма никакво значение, когато си в Истанбул.

# 533
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Роже,лошото е,че незнам имената на хотела в който има вероятност ни нанастанят. Ще питам преди да резервирам,пък дано не ме излъжат 😀😀😀

Караджъ казват хотела чак в деня преди пътуването при повече късмет или в самия ден на пътуването, когато е Но нейм. Била съм в хубави хотели с тях, и не толкова, но въобще хотелът е последното, което ме интересува - в него съм от 23-24 ч. вечерта до 7.30 ч сутринта, да има легло и баня и ми е все тази как е вътре...И все пак, последния път бяхме настанени в много готинко хотелче, чистичко и модерно - х. Нида. Била съм и в Ориент Минтур хотел и два пъти в х. Язтур (той най не ми хареса)...Винаги съм избирала 2/3 звезди, но нейм...

# 534
  • Пловдив
  • Мнения: 408
Здравейте,

 Трябва да избера дали да посетим Долмабахче или Топкапъ. Кое си заслужава повече като за първо ходене в Инстанбул.
 

# 535
  • Sofia
  • Мнения: 1 376
Доста са различни, не знам какво харесвате.
Топкапъ е ориенталски, много по-стар, архитектурата е съвсем различна, някак приказен е.
Долмабахче прилича на европейските дворци. Вътре е луксозен, пищен и показен, но е красив и пълни очите.
Аз ги намирам и двата за хубави, всеки посвоему.
Вижте снимки в нета, за да добиете представа и да прецените кой си заслужава повече за вас.



Последна редакция: нд, 17 фев 2019, 21:36 от Melite

# 536
  • София
  • Мнения: 1 840
Здравейте,

 Трябва да избера дали да посетим Долмабахче или Топкапъ. Кое си заслужава повече като за първо ходене в Инстанбул.
 
Според мен за първо ходене Долмабахче Peace.
За второто Топкапъ Simple Smile
За третото Бейлирбей и т.н. Simple Smile

# 537
  • Мнения: 4 529
Ние посетихме и Топкапъ, и Долмабахче при първото си посещение в два последователни дни. Заслужават си и двата двореца да се видят.

# 538
  • София
  • Мнения: 4 714
Здравейте,

 Трябва да избера дали да посетим Долмабахче или Топкапъ. Кое си заслужава повече като за първо ходене в Инстанбул.
 
Топкапъ:
https://www.youtube.com/watch?v=FZrMkhaKiSo
Долмабахче:
https://www.youtube.com/watch?v=8Vx87jzdjmo
Има още много клипове, пишеш името на език, който знаеш и гледаш кой ще ти е по на сърце.
Скрит текст:
И аз бих посетила първо Д

# 539
  • Мнения: 36
Здравейте отново, дами! Бих искала да попитам онези от вас, които са ползвали като транспорт до Истанбул влак от София да ми споделите има ли голяма разлика в кушет-вагона с 4 легла и спалното купе с 2 легла като чистота, комфорт и размери /неприятни са ми клаустрофобичните места/? Ние ще пътуваме семейно - двама възрастни и едно дете на 9 и все още се чудим какъв вариант да предприемем. Ходихме до гарата да питаме, но дамата не беше особено любезна и ни даде информация предимно за цени и дати за пътуване. Това, което разбрахме е, че можем да влезем в кушет 3-мата и да се "надяваме" да не настанят друг човек при нас или пък аз с детето в спално и тати  със случаен пътник в друго купе. Моля за мнения от използвалите този транспорт. Четох и продължавам да чета темите назад, но мисля че не срещнах отзив, където пише къде точно, на коя гара пристига влакът София-Истанбул и има ли трансфер до Султанахмет? А във влака как се осъществява митническата проверка - пътниците слизат ли или се минава от митничарите по купетата?
И още един въпрос - в градския транспорт в Истанбул детето - на 9 год заплаща ли билет и ако да - има ли отстъпки и него ли го чекираме с Истанбулкарт? Как е по-удачно с Истанбулкарт да се движим в града тримата?
Благодаря отново предварително на отзовалите се!
Продължавам да чета и да си правя програма!

Общи условия

Активация на акаунт